Sadala legondus

kolmapäev, 19. juuni 2019

Legod meelitavad noortekase tavalisest rohkem noori

Projekti nimi:  Tunnen end ehitajana!
Toimumise periood: 7. märts- 30. mai 2019

Asukoht: Sadala Noortekeskus, Jõgeva Vald, Sadala alevik

Meie sooviks oli saada legod ja võimalus nendega koos sõpradega mängida. See soov läks meil täide tänu inimestele kes andsid meile vajalikud liked, et saada rahastus „Nopi Üles“ projektifondist ja Jõgeva Valla Noortekeskusele.

Meie tegime mitu üritust, kus sai erinevatel teemadel meisterdatud ja ka juttu jätkus kauemaks. Kuna kõik korraga ei laua taha ei mahtunud meil pea kordagi, siis sai ka maitsvat einet valmistatud. Õnneks osalistel jagus fantaasiat alati nii valmisid erinevad lahendused teemadel „suvised tegemised“, „lego volber“ eriti loovad olid noored siis kui anti vabam teema „lase loovus valla“. Siis valmis nii autosid, maju, losse, loomi, linde, lilli jne. Tublimad ja aktiivsemad said auhinna.

Suur kogemus oli, kuidas plaanida mõnda tegevust ja seda ette valmistada. Lisaks saime proovida juhendamist. Tuli ka julgust juurde ja sõpru sai juurde. Saime ka proovida plakati tegemist arvutis, see oli väiksemate jaoks eriti keeruline ja aega nõudev (ka suurematele valmistas veidi raskusi).

Tagasiside on olnud väga hea ja sõbralik. Lisaks on mõnus koolis kuulda kui öeldakse, et lähme koos nortsi legodega mängima.

Meie eesmärk sai täidetud ja kogukonna noored mängivad ühiselt legodega noortekas ja suhtlevad omavahel.

Kasusaajad noored on vanusevahemikus 7-26. Lisaks on käinud meil mängimas noori, kes muidu külastavad mõnda teist noortekeskust. Külastatavus on silmnähtavalt kasvanud. Meid, noori, on päevas 15-20, seda on varasemast ajast palju rohkem.

Teistele noortele ütleme: julge hundi rind on rasvane!

Meie tegemisi on näha facebooki lehel: Jõgeva Valla Noortekeskus/Torma ja Sadala Noortekeskus

Ilmus artikkel Jõgeva Valla Teatajas:

http://xn--jgeva-dua.ee/documents/17114294/17867923/J%C3%B5geva+Valla+Teataja%2C%2011.+aprill+2019.pdf/983fae0f-b0a7-47b6-9c92-d94f78b63b92?version=1.0

pühapäev, 7. aprill 2019

Sadala noored õpetavad ise teistele legonduse algtõdesid!

Esimese asjana tellisime legolaua ja toolid ära. Need tulid nii kiirelt kohale, LAHE. Legode valik osutus märksa keerulisemaks, kui algul arvasime. Miks? Sest neiud on ju nii palju ja kõike oleks tahtnud. Valisime legosid peaaegu nädal aega koos ja iga üks eraldi. Meil oli abiks kataloog ja internet. Tellimus sai esitatud ja legod tulid kohale nädalaga.

26. märtsil toimus esimene üritus „Noorelt noorele“. Noori tuli kohale päris palju. 16 noort: 12 vanuses 7-10a. ja 4 vanuses 14a. Me ei mahtunud korraga laua ümber äragi. Tegime mitu erinevat ringi. Osad meisterdasid legodest juhendi järgi laeva. Teised samal ajal tegelesid muude tegevustega ja siis vahetasime.

kolmapäev, 13. märts 2019

Sadala legondus

Miks? Meie keskuses on enamuses noored noored, kes viidavad siin aega tavaliselt telefonis olles või telekat vaadates aga teame et kodudes mängivad enamus legodega. Nii me siis pidasime plaani. Koos ju palju parem ehitada legodest midagi vahvat. Koolis on meil robootikaring, mis kestab nii lühikest aega aga siin(keskuses) oleks meil aega maa ja ilm. Lisaks arendab see meie loovust ja käelist tegevust ja annab oma osa ka suhtlemisele. Plaanime teha töötube, kus saavad noored olla juhendaja rollis. Kaasame ka lapsevanemaid, milline laps ei sooviks koos vanemaga mängida, aega veeta või jagada õpetust. Teame, et vanematele noortele meeldib ka legodega mängida, nii et teeme ühised meeskonnad ja laseme fantaasial lennata.

Selle jaoks vajame kokku 1200€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.