Saue tantsulaager Tantsu kevad

teisipäev, 18. aprill 2017

 

Vihje kõigile, kes otsivad tantsijaid – Sauelt leiab 🙂

Tantsu kevad

17.03.17-19.03.17

Korraldajateks olid kaks Saue noort, kes on ise juba aastaid tantsuga tegelenud. Osalejateks oli 20 noort, kelle hulgas oli nii pikaajalisi tantsijaid kui ka huvilisi, kes esimest korda tantsuga kokku puutusid. Projekt leidis aset Saue Noortekeskuses.

Laagris tantsiti kokku kuute stiili: Zumba, Jazz, Hip Hop, Pilates, Acro ja Cheer ning lisaks ka üks üldfüüsiline treening. Treenerid olid tellitud Eesti parimatest tantsustuudiotest: Danceactist, TTÜ Tantsutüdrukutest ja Diva Tantsustuudiost.

Esimesel õhtul said tantsijad omavahel paremini tuttavaks ning toimus ka tantsuline teatevõistlus. Teisel õhtul oli võimalus lisaks kehale tööle panna ka aju, nimelt mängiti erinevaid mõttemänge ja mõeldi ka ise tants välja. Toitlustuse eest muretses Tammevana Pubi, mille road olid imemaitsvad!

Korraldajatena saime palju uusi teadmisi nii tantsu kui ka korraldusliku poole pealt. Nimelt õppisime uusi tantsustiile ning tehnilisi elemente. Saime teada, kuidas viia läbi õhtuprogramm, kui on paarkümmend inimest, kuidas koostada eelarvet ja palju tuleb varuda hommikusöögi materjali.

Üldiselt probleeme ei tekkinud, ainult teisel hommikul oli noortekeskuses sünnipäevapidu ning pidime oma trenniga väiksesse saali kolima, aga häid lambaid mahub palju ühte lauta.

Osalejatele väga meeldis stiilide mitmekülgsus, toit maitses ning õhtuprogramm oli ka põnev – nii selgus tagasiside küsitlusest. Oleme õnnelikud, et tantsijad rahule jäid.

Kuna osalejad õppisid palju uusi tantse, siis saavad nad neid ka oma sõpradega jagada ja ise mitmekülgsemaid tantse välja mõelda. Sellega saavad nad abiks olla ka oma treenerile. Võib-olla sai keegi nii palju indu, et soovib ise Sauel tantsukultuuri edendama hakata.

 

kolmapäev, 15. märts 2017

 

Saue tantsukevad hakkab lähenema

Meie projektiks on tantsulaager Tantsu kevad, mis toimub Saue Noortekeskuses 17.-19. märts. Huvilised reageerisid kiiresti ning nädalaga oli registreerunud maksimaalne võimalik arv inimesi. Meil on olemas kõik workshoppide läbiviijad ning toitlustaja. Enne projekti algust peame veel õhtuprogrammi täielikult kokku panema ja auhinnad ostma. Suuri takistusi pole esinenud, kuid paar esialgses plaanis olnud trenni ning treenerit on tulnud välja vahetada mitme sündmuse samal ajal toimumise tõttu. Registreerunute hulgas on ka väljaspool Sauet elavad noored ja loodame, et kõik osalejad saavad palju uusi tutvusi ja teadmisi sellest projektist.

Ootame pikisilmi reedet, et saaks koos tantsida ja sportlikult aega veeta!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

 

neljapäev, 16. veebruar 2017

 

Saue tantsulaager Tantsu Kevad

Saue linnas ning selle lähiümbruses on palju teotahtelisi ning tantsuhuvilisi noori, kes sooviksid arendada ennast tantsuliselt aina rohkem. Nii tuligi meil idee kirjutada projekt Nopi Üles konkursile, selleks on üks vinge, sportlik ja tervislik nädalavahetus tantsides. Soovime kutsuda tuntuid oma ala professionaale meid õpetama. Samas mõtlesime, et võiks anda mõnele tublimale noorele võimaluse ise trenni anda, et nad saaksid aimu, mida tähendab gruppi õpetada.

Projekti üheks eesmärgiks on tuua Saue ning Saue läheduses elavatele noortele lähemale erinevaid tantsustiile. Stiile, millest neil pole võib-olla aimugi. Tantsijatena saaksime palju uusi kogemusi treenides Eestis kuulsate treenerite workshoppides. Tahaksime tuua tantsuhuvilistele ”koju kätte” uusi tantsustiile. Koos tantsides, annab see võimaluse leida uusi sõpru samade huvidega noortele. Projektis propageerime ka olema tervislikumad ning vähem igasugustes nutiseadmetes, selle asemel saaks rohkem liikuda ning viibida värskes õhus. Laager on avatud kõigile, mis tähendab, et osalemiseks ei pea olema varasemalt tantsimisega kokku puutunud.

Selle projekti rahastamisel saavad tantsijad esineda Saue linna üritustel kogenenumalt ning esindada linna mitmekülgsemate tantsudega, sest tantsijate hulgas on ka Saue tantsugruppide liikmed. Laager toob kokku ümbruskonna noored samade huvidega, kes mitmekesistavad hiljem ka teiste noorte huvitegevusi.

Projekt on suunatud tantsuhuvilistele noortele üle 13 eluaasta. Hetkel loodame õppida järgmisi stiile: jazz’i, zumbat, cheer’i, pilatest, hip hopi ja ka akrobaatikat. Idee teostumiseks taotleme 745€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.