Siimusti legondus

kolmapäev, 3. juuli 2019

Tänu projektile said noored ettepaneku korraldada robootika suvepäevad!

Projekti nimi: Siimusti Legondus

Projekti toimumise periood: 01.03.2019-30.05.2019

Projektimeeskonna liikmete arv: projekti meeskonnas oli 4 noort, kes aitasid projekti vormistada, samas olid abiks ka kõik teised keskuse noored.

Alustasime ideest, sellest sai projekt. Tegime ise plakati, kogusime vajalikud 200 meeldimist ning soetasime legolaua ja legod. Viisime projekti jooksul läbi erinevaid üritusi ja tegime ise ka vahvaid võistlusi ning töötube.

Õppisime projekti jooksul kannatlikust, sest kõiki asju pidi ootama: lauda, legosid jne. Õppisime rohkem arvestama teistega ja legosid omavahel jagama. Teistele õpetama ja edasi andma enda oskusi ja koos asju kokku panema.

Kogukonnal on heameel, et lastel on keskuses rohkelt võimalusi. Tänu legolauale saime ka kohalikust koolist koostöö ettepaneku seoses robootika teemaliste suvepäevade korraldamisega. Teistele taotlejatele soovime jõudu ja julget pealehakkamist.

Meie projektis osales üritustel kokku 51 last. Kuid arvestades seda, et legolaud on olnud saabumisest saati alati kasutuses, kui keskus lahti on siis on seal ilmselt mängitud oluliselt suurem hulk lapsi.

Korraldasime erinevaid võistlusi seoses legodega, eriti vahva oli legolaua kokkupanemine ja avamise üritus, kus oli lõbus mängida ja leiutada. Legolaud oli igapäevases kasutuses, alati leidus keegi, kes alustas väikse linna ehitamist kus hiljem kõik legomehikeste ja loomadega mängida saime. Koos oli lõbus linnakut luua.

pühapäev, 7. aprill 2019

Siimusti noored ootavad, et saaks tegevustega alustada

Projektiga tegime varakult algust ja tellisime ära legolaua ja toolid. Ootasime pingsalt nende saabumist, et hakata hoogsasti legotama ja üritusi tegema.

29.märts saabus meieni kaua oodatud legolaud ja aprillis saame juba tegevustega alustada.

teisipäev, 5. märts 2019

Siimusti legondus

Siimusti NK soovib soetada klotsilauda! Keegi pole ju selleks liiga vana, et tunda rõõmu legodega meisterdamisest. Sisustaksime väikse mõnusa toa, kus saame meisterdada ja lihtsalt mõnusalt sõpradega juttu ajada. Seal oleks hea peale pikka koolipäeva aeg maha võtta ja legodega mängida. Idee annab meie noorematele kogukonna liikmetele, ja miks mitte ka vanematele, võimaluse teha tutvust legodega, sisustada oma vaba aega, arendada loogilist ja matemaatilist mõtlemist ja mõnusalt meisterdamisega tegeleda. Samuti loodame, et klotsilaud oleks hea alternatiiv tänapäeva nutimaailmale. Hetkel on meie keskuses palju erinevaid võimalusi vanematele noortele, nende idee annab klotsilaua näol tegevust ka väiksematele sõpradele.

Klotsilaua väljundeid on palju. Lähedal koolis tegutsevale robootika ringile saaksime juba keskuses eeltöö ära teha. Vanemad robootika ringi noored saaksid oma teadmisi keskuses noorematele edasi anda läbi mõnusate töötubade, mille korraldamiseks on neil vabad käed. Tutvustaksime noortele klotside/legode ajalugu ja lisaks saame korraldada veel kaasahaaravaid võistlusi nii tiimidele kui üksikutele leiutajatele. Kutsume robootika ringi juhendaja meile keskusesse külla, see saab olema põnev! Kõik soovijad on oodatud meiega koos meisterdama. Meie ettevõtmist saab toetada pannes pildile meeldib!

Legonurga jaoks vajame 990€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.