Süda-Eesti Järvepäev

Kogemus? Mida see sõna õigupoolest tähendab. See tähendab minna julgelt vastu teadmatusele ning tulla sellest välja võitjana. Ükskõik, mis sellel teekonnal võib ette juhtuda. Mina võin öelda, et selle projekti käigus, astusime üheskoos tiimiga vastu paljudele teadmatustele ning tulime nendest sirge seljaga välja. Meie teepeale jäi naeru, ehmatust, kurbust, segadust, rõõmu ja palju muid emotsioone ja tundmusi. Juba ainuüksi neid emotsioone ja tundmusi kogeda on omaette väärtus.

Kauaoodatud päev, Süda-Eesti Järvepäev, algas 8. juuli hommikul kell 8.00 Paide tehisjärve ääres. Hommikune ilm ei soosinud meid väga, kuid päevapeale asi paranes.

Päeva jooksul külastasid järvekallaste küllaltki erinevad inimesed, kuid inimeste arv oleks võinud olla pisut suurem.  Samas, ega sundida ei saa ja meie andsime endist parima. Päeva jooksul külastas järvepäeva ~100 inimest. Kell 6 kogunes Paide tehisjärve juurde juba märkimisväärne arv ujumishuvilisi, kuna siis anti start üle-eestilisele avaveeujumise võistlusele.

Köievedu üle järve oli üks ütlemata tore ettevõtmine ja väga vahva oli ka parvede võistlus. Parvesid päeva jooksul ehitati valmis üks, kuid see-eest oli see südame ja rõõmuga ehitatud.

Päeva vürtsitas ka järvepärli konkurss, kus osalejad pakkusid publikule palju naeru ja heldimushetki. Võistlejate seas oli nii poisse kui tüdrukuid erinevas vanuses. Neil tuli end esitleda publikule, lahendada üheskoos ülesandeid ning tantsida ajalehetantsu.

Päeva menukamaks osaks osutus võrkpallivõistlus. Esimene mäng peeti Paide Linna noortevolikogu ning Paide linnavalitsuse vahel. Paide Linna noortevolikogu kutsus välja Paide linna, et pidada üheskoos võrkpallilahing. Võrkpallilahingut jälgis publik huviga ning peale võistlust osalesid paljud ka ise võrkpallivõistlusel.

Päevapeal oli pidevalt tunda kõhus närvikõdi, sest õhtut pidi ju lõpetama tulema ansambel Bombillaz. Kartuseid oli palju: kas lava sobib bändile, kas bändil on kogu vajalik varustus olemas ja palju muud. Õnneks laabus kõik hästi ning rohkem ei tabanud meid takistused. Suurepärane uudis on, et tagasiside nii bändilt endalt, kui ka rahvasuust oli ainult üdini positiivne! Mida muud saaks öelda, kui reggaemuusika bänd esineb loojuva päiksega järverannal.

Tagasi vaadates võib kõll öelda, et õppida on meil veel palju, kuid iga juhtum, olukord, emotsioon arendab tohutult. Kõige olulisem on see, et tiim, kellega koostööd teed, on kokkuhoidev! Koos on sopaaugust lihtsam välja saada, liigsoolast suppi süüa ja naerda. Need on need kogemused, mis vürtsitavad elu ning jäävad pikaks ajaks meelde.

Meie tiimi kuulusid erinevad Paide linna noored, kelle seas oli Paide linna noortevolikogu ja Järvamaa Noortekogu liikmeid. Lisaks neile kuulusid tiimi Paide Avatud Noortekeskuse noored.

Täname kogu tiimi poolt kõiki meie toetajaid ja sponsoreid:

Caser, Cramo, Eesti ANK, Eesti Noorsootöö Keskus, Eesti Noorteühenduste Liit, Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Heko Kaubandus OÜ, Kadri Tare, Kristjan Kõljalg, Korvpalliklubi 7, Meelis Lieberg, Mänguasjapood Pöialpoiss, Nopi Üles, Paide Avatud Noortekeskus, Paide Kultuurikeskus, Paide Linn, Paide Plaza, Paide rattapood, Paide Spordi- ja Tervisekeskus, Paide Ujumisklubi, Paide Võrkpalliklubi, Päästeamet, SA Ajakeskus Wittenstein, Saxamer, Speq OÜ, Sulev Einmaa, Tuleohutus OÜ, Vägilanna Silitus, Weekend.

Süda-Eesti Järvepäeva rahastas  Eesti ANK läbi projektifondi Nopi Üles. Projektifondi “Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Suur tänu ja kummardus Teile!

Posted by PaideAvatudNoortekeskus at 01:32 Kommentaare ei ole:

Labels: Süda-Eesti Järvepäev

esmaspäev, 4. juuli 2016

Kuidas on Süda-Eesti Järvepäeva korraldamine siiamaani läinud?

Järvepäeva korraldamine on olnud omamoodi seiklus. Alustades kõige algusest, mil toimus pelgalt ideede genereerimine, nende sorteerimine. Nüüd on enamik toredaid mõtteid leidnud juba ilmavalgust. Kuid eks alati ole sündmuse korraldamisel selliseid väga meeliköitvaid olukordi, mida meenutada saab veel kaua. Nii ka meil, kuid siit tuleb üks säravaim.

Vahva Järvepäeva lõpetuseks oli meil kindel soov näha esinemas Eesti reggae-bhangra-afro-hiphop bändi Bombillaz. Miks? Sest soov oli tuua suvist rütmi, vibe’i, erilisust meie pisikese väikelinna suveõhtusse ning Bombillaz tundus absoluutselt sobilikuim valik. Meie, kui võhikud ei osanud aimatagi edasi juhtuvat.

Bombillaz’e tehniline raider (tehnikavajadus) oli mahukas ja meie jaoks üpris mõistmatu-nt, miks on tarvis 20 mikrofoni? Võtsime otsejoones ühendust asjatundjatega, kelle hinnangul sellise tehnika rentimiseks on meil vaja välja käia vägagi kopsakas summa. See oli hetk, mil tekkis tunne, et kas tõesti tuleb nüüd loobuda?! Rääkisime oma murest ka bändi esindajale ja saime teada, et kui tühistame broneeringu, peame igaljuhul välja käima pool honorari (mille jaoks meil samuti raha ju polnud).. Olgem ausad, egas me ei tahtnudki neile ära öelda, kuid oli tarvis leida lahendus, kuna sündmuse korralduseks meil eelarve puudus. Mida teha? Tuju oli null ja võtit väljapääsemiseks otsisime kaua, kuid siis ühel hetkel tabas meid mõte. Mis oleks kui külastaks erinevaid firmasid Järvamaal, räägiks inimestega, ehk on neil võimalik meid toetada!? Ja ennäe, sponsorite otsingud algasidki. Sel teekonnal kohtasime meeldivaid ja pisut ebameeldivama suhtumisega inimesi. Kuid ühte võime kinnitada, inimestega silmast-silma suheldes õpite palju nii iseenda, kui ka vastaspoole kohta. Alati jääge rahulikuks ja säilitage viisakus! Tegusa päeva jooksul andsime ka bändile teada meie otsingutest ning lootusest, et kõik laabuks hästi. Usume, et said nad meie suurest murest siiski lõpuks aru, sest osa tehnikast lubasid nad ise kaasa võtta (ilma tasuta). Milline kergendus!

Selle rõõmusõnumiga vähenes omakorda ka tehnika rendi summa, mis on asjaolusid aina positiivsemale teele viinud. …. Eks ole peagi paista, mis edasi juhtuma hakkab! Igaljuhul noored, mida rohkem pealehakkajad olete, seda põnevam on elu!

Korraldusperioodi käigus on meil olnud nii tõuse kui mõõnasid. Kuid märkimisväärne on see, et Paides on nii palju klubisid ja organisatsioone, kes on nõus noortega koostööd tegema. Rääkides erinevate spordiklubidega (võrkpall, korvpall, aeroobika) olid kõik äärmiselt sõbralikud ja valmis meiega koostööd tegema. See annab juurde indu ja soovi midagi üheskoos ära teha ja sellest rõõmu tunda! Meeldiv kontakt on olnud ka politseiga, kellel on valmisolek, kui midagi peaks sündmusel juhtuma.

Posted by PaideAvatudNoortekeskus at 08:07 Kommentaare ei ole:

Labels: Süda-Eesti Järvepäev

esmaspäev, 27. juuni 2016

Süda-Eesti Järvepäev

Süda-Eesti Järvepäev on noorte poolt algatatud projekt, mille raames toimub 8. juulil Paide tehisjärve ääres järvepäev. Tähelepanuväärne on see, et sündmust korraldavad 8-12. klassi õpilastest koosnev meeskond.  Sündmus on Paides esmakordne.

Järvepäeva raames toimub palju erinevaid sportlikke võistlusi:  tänavakorvpall, võrkapll, ühine aeroobne treening, ujumine, naisekandmine, köievedu ja sumo.

Järvepäeval toimub päästeameti töötuba, mille raames päästjad demonstreerivad, kuidas päästa uppuvat inimest ning kuidas ohutult rannas aega veeta. Räägivad, mis on vetelpäästja tööülesanded ning miks peab ujudes kandma ujumisvesti või –rõngast.

Lisaks toimub konkurss „Järvepärl“, mille raames sooritavad poisid ja tüdrukud erinevaid ülesandeid, mille põhjal žürii teeb otsuse ja valib välja igast vanuseastmest parima võistleja. Võistlus leiab aset kolmes vanuseastmes. I vanuseaste on 4-6aastased, II vanuseaste on 7-10aastased ja III vanuseaste on 11-.. aastased.

Järvepäeval teevad töötuba kohalikud noored, kes on omandanud piisavalt teadmisi nii füüsikast kui keemiast. Nimelt teevad noored teadusteatrit, kus näitavad rahvale erinevaid keemilisi ja füüsikalisi reaktsioone.

Järvepäeva raames on kõigil võimalus võtta osa parve ehitamise võistlusest. Võistluse osalejatel tuleb ehitada parv, mis kannaks 4 inimest vees vähemalt 50m.

Toimub naisekandmise võistlus, rada pannakse kokku nii, et oleks ohutu, kuid samalajal elamusterohke.

Süda-Eesti Järvepäev on mõeldud kõigile, kes vähegi on huvitatud sportimisvõimalustest, teistele kaasa elamisest ja  aktiivsest koosviibimisest.

Peale aktiivset päeva, esineb duo, kus laulavad kohalik Paide poiss ning tema kaaslaseks on välismaalane Belgiast. Nemad laulavad erinevaid maalähedasi laule, millega loovad sooja ja maagilise õhkkonna. Lood, mida poisid esitavad on nende omalooming. Nad tutvustavad Paide publikule gruuvi muusikastiili ja samaaegselt pakuvad tantsumuusikat.

Nende kontserdile järgneb reggae muusika ansambel. Ansambli ülesandeks on Paide publikule tutvustada reggae muusikastiili, mis sobib hästi suveõhtusse. Lisaks on reggae muusikastiili järgi hea võimalus sportlikult järvepäev lõpetada.

Süda-Eesti Järvepäevaga tähistab Paide omamoodi merekultuuriaastat. Kuna Paides merd ei ole, on meie ainuke mereallikas just nimelt Paide tehisjärv, kus Süda-Eesti Järvepäev ka toimub. Lisaks sobib reggae muusikastiil väga hästi „mere“ mõistega, kuna reggae muusikastiil on voolav, tempokas ning mitmekülgne, nagu merigi.

Lisaks toimub Süda-Eesti Järvepäeval Järvamaa Avaveeujumise Seeriavõistluse I etappi ujumisvõistlus ja üle riigiline ujumisvõistlus, mida korraldab Paide Ujumisklubi.

Koostööd tehakse erinevate organisatsioonidega, mis muudab kohaliku kogukonna ühtsemaks  ning arendab koostööd. Soovime, et igas vanuses inimestel oleks võimalus koos üks tore päev veeta, rutiinist välja tulla ja end erinevates ülesannetes proovile panna. Läbi selle sündmuse saame tutvustada kogukonnale erinevaid sportimisvõimalusi ja muusikastiile ning osalejad saavad osa tänavusest merekultuuriaastast.