Taheva ralli

teisipäev, 2. juuli 2019

Ka virtuaalmaailm tahab suulist reklaami 🙂

Projekti nimi: “Taheva ralliturniirid” Taheva noortekeskuses

Projekti toimumise periood: 13.03.2019-13.06.2019

Projekti meeskond koosnes kahest 15-aastasest liikmest: Mattias ja Karl-Alex.

Projekti partneriks oli Taheva Avatud noortekeskus, projekti edukat läbiviimist toetasid endine noorsootöötaja Rasmus ja praegune noorsootöötaja Madli.

Projekti idee oli soetada rallisimulaator Taheva Avatud Noortekeskusesse PS4 ruumi kogumaksumusega 1520€. Soovisime projektiga rallisimulaatori loomiseks soetada PS4-le sobiva Ralliiste ja roolikomplekti koos kõigi kolme pedaali ja käigukangiga ning 7 PS4 rallil põhinevaid mängu. Need mängud arendavad autosõidu oskust ja annavad romuralli kogemuse läbi selle simulatsiooni. Taheva ANKil oli varasemalt olemas PS4 mängukonsool koos VR prillide ja vanema tüübi rooli ja pedaalidega. Need olid kinnitatud ühe kergema laua külge, mis äkilisema liigutusega hakkas liikuma. Pedaale hoidis maas paigal jõusaali kangi raskuskettad, mis täitsid ainult osaliselt oma funktsiooni.

Taheva ANK-i külastavad keskmiselt 15 noort päevas ning PS4 leiab igapäevaselt kasutust. Suveperioodil külastavad noortekeskust ka noored, kes tulevad maale vaheaega veetma. Niisiis võiks kokku lugeda kasusaajaid umbes 30 noort. Soovisime antud projektiga parandada rallimängu tingimusi. Projekti eesmärk oli suurendada noortekeskuse vaba aja veetmise võimalusi, pakkuda noortele esmaseid rallisõidukogemusi läbi simulatsiooni, luua PS4 rallisimulaatoriga mängides reaalsema kogemuse ja arendada sõiduoskust (noorel autoroolis tulevikus kergem, kuna on omandanud esmased sidur- pidur-gaas ja käiguvahetuse oskused).

Kui leping oli sõlmitud, alustasime tegevuste planeerimisega. Tegime tellimuse Euronicsile ja nemad saatsid ettemaksuarve Taheva ANKile. Projekti kirjutasime rallisimulaatorile ja neljale rallimängule, kuid ostueel oli rallirooli hind soodsam ning õnnestus lisaks veel kolm mängu juurde tellida. Ootamatuks kuluks tekkis simulaatori transport 15€, mida me ei olnud algselt oma eelarvesse kirjutanud. Kuna transport tuli juurde, siis otsustasime vähendada auhindade raha. Kaks nädalat peale arve tasumist jõudis tellitud kaup kohale. Panime komplekti kokku ja tegime esimesed sõidud. Projektis oli plaanitud korraldada 3-etapiline ralliturniir (22.04, 8.05 ja 15.05). Selleks tegime plakatid eelnevalt valmis. Ralliturniiril andsime jooksvalt juhiseid, kuidas komplekti heaperemehelikult kasutada ja ennast rallimängus arendada. Kahel esimesel ralliturniiril osales kokku 17 noort, viimasel ralliturniiril osales 8 noort. Noored olid väga põnevil ja võtsid aktiivselt osa ralliturniiridest. Osad ei julgenud avalikult teiste ees simulaatorit proovida. Sellegipoolest leiab rallisimulaator igapäevaselt kasutust ja on kõigi eagruppide seas väga populaarne.

Projekti õnnestumiseks loeme seda, et üks toode oli allahinnatud ja seetõttu saime 3 mängu juurde tellida. Jäime rahule osalejate aktiivusega ja sellega, et paljud olid valmis esimest korda PS4 mängu proovima. Osalejateks olid ka näiteks väikesed tüdrukud, kes igapäevaselt seda mängu ei mängi.

Projekti jooksul esines ka probleeme. Tellitud kaup ei jõutud õigeaegselt kohale, sest raamatupidaja ei tasunud õigeaegselt arvet. Niisiis pidime esimese turniiri edasi lükkama. Plakati valmistamine lükkus edasi seetõttu, et me ei teadnud millal me saame esimese turniiri korraldada. Teisele turniirile ei jõudnud eriti noori seetõttu, et me ei hõiganud seda piisavalt välja ja plakatilt ei märganud piisavalt noori. Parandasime oma viga enne kolmandat turniiri ja tegime rohkem reklaami. Noori küll on teavitatud mängude ja konsooli hoidmisest aga on kohata hooletut käitumist (plaatide all on väikesed kriimud ja näpujäljed, liiga tugevasti mängitakse, mänge ei panda õigetesse karpidesse peale mängimist).

Tagasiside uutele mängudele ja rallitoolile, roolile, käigukangile ja pedaalidele on olnud väga hea. Pisut on veel keeruline mängude käivitamine ja tehniline osa, aga sellega harjub kiirelt. Samuti tahab harjumist rool, mis on üsna tundlik. Rallimänge on nüüd palju erinevaid ja seega saab harjutada erinevatel radadel sõitmist, mis on väga hea. Soovitaksime järgnevatele projekti kurjutajatele seda, et mõelge läbi sündmuse reklaami tegemise osa ja teavitage kindlasti hästi palju ka suuliselt, sest muidu ei pruugi piisavalt osalejaid kohale tulla. Kindlasti arvestage ka sellega, et kaup ei pruugi õigel ajal kohale jõuda ja kui tellida raskemat kaupa, siis lisatakse sellele ka kohaletoomise tasu. Üldiselt soovitame kõigil proovida projekti kirjutamist ja läbiviimist, sest see annab palju kogemusi juurde.

Sündmuse kajastamise lingid:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2411603012235517&id=302165056512667

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2454922501236901&id=302165056512667

teisipäev, 23. aprill 2019

Noored on uuest võimalusest põnevil

Projekt ei ole kulgenud plaanipäraselt. Tellisime 20. märtsil vajalikud vahendid Euronicsist. Saime ettemaksu arve, mille edastasime raamatupidajale. Jäime ootama tasumist. Saime kokku ja panime paika ralliturniiri toimumisajad, milleks olid 10. aprill, 22. aprill ja 8. mai. Panime paika ka plakati valmistamisega seonduva. Kuna raamatupidaja ei tasunud arvet õigeaegselt, siis ei jõudnud kaup esimeseks turniiriks kohale. Sellepärast lükkasime edasi turniiri toimumisajad, mistõttu lükkus ka sündmuse plakatite tegemine ja üles panemine edasi.

Sellest hoolimata sai kaup kiiresti tellitud. Noori on teavitatud lähenevast sündmusest ning nad on põnevil. Buss on tellitud, kes viib osalejad koju. Valmistame plakatit ja seejärel paneme selle üles Facebooki ja reklaamtahvlitele. Turniirid toimuvad 22. aprill, 8. mai ja 15. mai. Pärast viimast turniiri kajastame sündmust Facebookis.

Oleme õppinud tellima kaupa organisatsioonile ja seda, et alati tasub asjad üle kontrollida. Praegult ootame huviga tulevaid sündmusi.

teisipäev, 19. märts 2019

Taheva ralli

Projektiga soovime soetada Taheva ANK-i PS4-le rallisimulaatori, koos ralliistme, roolikomplekti, pedaalide (sidur, pidur, gaas) ja käigukangiga. Uue komplektiga muudame noorte rallimängu kvaliteetsemaks ning autosõidu kogemuse reaalsemaks. Rallikomplekti paigaldame ANK-i ruumidesse ja seda saavad kõik kasutada lahtiolekuaegadel (vähemalt 30h nädalas).

Projekti käigus korraldame 3-etapilise ralliturniiri, kus kõik saavad omaoskused proovile panna. Lisaks anname jooksvalt juhiseid, kuidas komplekti heaperemehelikult kasutada ja ennast rallimängus arendada. Projekti abil lahendame järgmiseid probleeme:

1.Noored saavad oma esimese rallisõidukogemuse,

  1. Laiendame noortekeskuse vabaajavõimalusi,

3.Laiendame PS4 kasutusvõimalusi, luues esmase rallisimulaatori,

4.Teeme PS4 mängimise palju huvitavamaks – loob reaalsema kogemuse ja arendab sõiduoskusi (noorel autoolis tulevikus kergem, kuna on omandanud esmased sidur-pidur-gaas ja käiguvahetuse oskused)

5.Suureneb külastajate arv läbi mitmekülgsema vabaajaveetmisvõimaluse

Projekti maksumus: 1520€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.