Torma noortekeskuse mängudenurk

kolmapäev, 19. juuni 2019

Noored on uhked, et teekonna ettevõtsid ja eesmärk sai täidetud!

Projekti nimi: Torma Mängudenurk

Toimumise periood: 7. veebruar-30.mai 2019

Asukoht: Torma Noortekeskus, Jõgeva Vald, Torma alevik

Korraldajad: Markus, Bryan

Partnerid: Jõgeva Valla Noortekeskus

Meie eesmärk noortekeskusesse rohkem noori saada sai täidetud ja noortekeskust külastab rohkem noori. Oleme endi üle uhked, et julgesime selle tee ette võtta, mis oli algul väga hirmutav.

Meie korraldasime 4 üritust need olid:

Avamisüritus – tutvustasime mis on saadud, miks ja kelle abiga;

Videomängude Turniir – mängisime erinevaid mitmikmänge samal ajal omavahel võisteldes;

Mängude Õhtu – tutvusime mängudega üldiselt ja mängisime kõiki mänge vähemalt korra;

Filmiõhtu – vaatasime noorte endi toodud multi- ja märulifilme.

Läks veidi aeg aga nüüdseks on noored harjunud meie uute võimalustega ja jaganud seda ka teistega. Üritustel pole kahjuks väga palju noori olnud, kuid viimasel kahel üritusel oli rohkem kui esimestel. Kõige rahvarohkem üritus oli Mängude õhtu kus oli 12 noort.

Algul oli meie enda kavandamine ja reklaam probleemiks, sest tegime plaani natuke ennem üritus. Võttes sellest õppust ja kaasates ka teisi noori plaanide tegemisse andis parema tulemuse. Noortel on väge tihe graafik, ja ka see on üks takistus, miks meil väga palju osalejaid pole üritustel olnud.

Me õppisime vigadest ja tegime plaanid ja plakatid pikalt ette ja panime ülesse vähemalt nädal enne toimumist. Meie eesmärk sai täidetud ja kogukonna noored mängivad ühiselt mänge noortekas ja suhtlevad omavahel. Me ise oleme ka mänginud ja arvame et projekt läks asja ette.

Kasusaajad on noored vanusevahemikus 7-16 ootame ka vanemaid noori keskusesse. Lisaks on käinud mängimas meil ka teise keskuse/kooli noored, kes pole varem meie keskust külastanud. Juhendajalt sai küsitud palju käib noori keskuses ja paljud kasutavad PS4 mängimiseks. Neid kes käivad mängimas on päevas umbes 22-34, see number on tunduvalt suurem kui enne.

Tagasiside on olnud üllatavalt positiivne. Nii lahe, äge jne. Lisaks ollakse üllatunud, et kui muutunud on keskus ja nii mõnus, hubane nurk ja uued võimalused.

Meie toimetamised on näha facebooki lehel: Jõgeva Valla Noortekeskus/Torma ja Sadala Noortekeskus

Ilmus ka artikkel Jõgeva Valla Teatajas:

http://xn--jgeva-dua.ee/documents/17114294/17867923/J%C3%B5geva+Valla+Teataja%2C%2011.+aprill+2019.pdf/983fae0f-b0a7-47b6-9c92-d94f78b63b92?version=1.0

Saime väga hea kogemuse ja indu juurde.

pühapäev, 7. aprill 2019

Noored õpivad vastutama ja on õppinud, et peab rohkem turundusele rõhku panema

Projekt on kulgenud hästi on küll tekkinud mõned viperused, aga kõik on lahenduse saanud.

Kui leping sai sõlmitud hakkasime kohe tegutsema. Tellisime ära PS4 konsooli ja tarvikud. Samal päeval tellisime apollost digimängud. Need saabusid kohale ülikiiresti, juba järgmisel päeval, kuid sellega meie edu lõppes.

Algne diivan sai valitud poest, kus ei olnud tarnet ja mõõdud olid liiga suured ja oleks tekkinud diivani ruumi vedamisega probleem. Seega valisime lähimast mööblipoest diivanikomplekti, mis jäi samasse hinnaklassi (tegelikult meeldis see meile rohkem).

Ja nüüd tulid siis ette meie probleemid PS4 valimine osutus keerulisemaks kui algul arvasime, me leidsime huvitavaid variante, küll oli kaasas lisapult ja järgmisel oli kaasas lisa mäng me valisime lõpuks välja komplekti mänguga mille saabumine võttis aega kahjuks üle kuu aja. Lõpuks ikkagi saabus.

Tänaseks on seljatatud esimene üritus, milleks oli avamisüritus. Kohale tuli noori vähem kui lootsime, 4 noort vanus oli 13-16 aastat. muidu huvi on olnud omajagu. Keskuses on käinud juba meie nurka uudistamas noored kes pole varem meid külastanud. Mõnel päeval tekkis ka järjekord mängijatest. Oleme saanud ühiselt mängida ja lobiseda.

Edasised üritused planeerime paremini õpime oma vigadest teeme rohkem reklaami. Õppinud oleme, et asjad ei juhtu niisama tuleb rohkem läbi mõelda. Peame vastutama!

teisipäev, 12. veebruar 2019

Torma noortekeskuse mängudenurk

Oleme Torma noored ja sooviksime oma noortekeskusesse hubast mängude nurgakest, mis hetkel meil puudub. See nurgakene annab võimaluse erinavateks tegevusteks,mille käigus saame luua uusi tutvusi ja soojendada sõprussuhteid. Et noored leiaksid tee noortekeskusesse, korraldame neile erinevaid mänguõhtuid, kus tutvustame ka teisi noortekeskuse võimalusi.

Meie soov täitub,kui oleme saanud “Nopi Üles” projektist toetust. Vajame sellejaoks 1500€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.