Uulu noortekeskuse mängudenurk

kolmapäev, 19. juuni 2019

Esimene kogemus oli edukas ja innustav

Projekti nimi: Mängudenurk Uulu noortekasse

Projekti toimumise periood: 01.02.2019 – 31.05.2019

Projektimeeskonda kuulus kolm liiget: Kermo, Andres ja Hanno ning juhendaja Ege.

Projekti käigus toimunud mängupäevadel osales kokku 68 noort ning kodudesse on mänge laenutanud tänaseks 6 peret.

Mängudepäevad toimusid kaks korda kuus:

  1. veebruar Mängupäev SÕBRAD KOOS (sõbrapäev)
  2. veebruar Mängudepäev EESTI 101 (Vabariigi aastapäeva meenutades)
  3. märts Mängudepäev SÕNAMÄNGUD (emakeelepäev)
  4. märts Mängudepäev KIIREIM VÕIDAB (üleminek suveajale ja karjalaske päev)
  5. aprill Mängudepäev OLE TÄHELEPANELIK (naljakuu)
  6. aprill Mängudepäev OLE TÄPNE (jüripäev)
  7. mai Mängudepäev TUNNE MAAILMA (euroopapäev)
  8. mai Mängudepäev MÄNGIME ÕUES (koos nooremate õdede/vendadega õuemängud)

Mängudepäevade läbiviimiseks ja kodudesse laenutamiseks soetasime noortekeskusesse 10 mugavat kotttooli, Playstation PS4 mängukonsooli koos mängudega, 17 uut lauamängu ning 4 õuemängu. Mängudepäeval olid laual vaid juur ja puuviljad, mida oli mõnus näksida ning vältisime täielikult maiustusi ning muid näkse.

Projekti käigus saime kogemuse ja teadmised milline on üks protsess ideest teostumiseni, eduka projekti elluviimisel (eelnev kokkupuude puudus). Projekti toimumise ajal mängudepäeva läbi viimine andis uued teadmised ja oskused inimestega suhtlemisel.

Projekti raames läbi viidud mängudepäevad tõid noortekeskusesse palju noori kes eelnevalt pole noortekeskuse teenuseid kasutanud. Lisaks uutele ja põnevatele lauamängudele saime tuttavaks erinevate juur- ja puuviljadega mida varem pole maitsnud ning üheskoos jõudsime järeldusele, et need kõik on palju maitsvamad kui erinevad krõpsud ja küpsised. Samuti on väga positiivselt suhtutud võimalusesse mänge koju laenutada ning see alles hakkab populaarsust koguma.

Järgmistele taotlejatele soovitame julget pealehakkamist ja kõik ideed on elluviidavad kui nendega tegeleda ning need julgelt välja öelda/mõelda.

pühapäev, 7. aprill 2019

Noored mõtlesid mänge valides kõigile!

Mängude nurk Uulu Noortekeskusesse

Uulu noored soovisid väga noortekeskusesse uusi asju, millega tegeleda vabal ajal ja nii me osalesime “Nopi Üles”projekti konkursil. Panime paika plaani ning koostasime eelarve. Pidasime paar skype vestlust projekti koordinaatoriga. Tegime plakati ning asusime facebookis meeldimisi koguma. Tingimus, 200 meeldimist täidetud saime lepingu mille vallavanem allkirjastas ja asusime sobilikke asju valima.

Projekti raha eest soetasime kott-toolid, palju erinevaid lauamänge ja playstationi koos mängudega. Kõige rohkem meeldib noortele playstation, millega mängitakse iga päev ja korraldatakse ägedaid omavahelisi võistluseid. Me soovisime erinevaid lauamänge eri vanustele, et saaks hakata iga kuiselt mängudepäevi korraldama. Mängudepäevad on lõbusad, eriti koos tervislike näksidega (porgand, lillkapsas, redis jne.). Parimaks ideeks peame seda, et hakata lauamänge koju laenutama, mille tulemusena ei pea pered kalleid mänge koju ostma.

Jälgige infot mängudepäevade kohta noortekeskuse facebooki lehel ning kui soovite mõnd mängu koju laenata võtke ühendust noorsootöö juhi Egega.

 

teisipäev, 12. veebruar 2019

Uulu noortekeskuse mängudenurk

Uulu noored soovivad noortekeskusesse mängudenurka, kus korraldada mängudepäevi. Selle tarbeks vajame kott-toole, playstationit ja palju ägedaid lauamänge – korraldatavad mängudepäevad toimuvad kaks korda kuus. Näiteks Eesti 101, emakeelepäeva sõnademängud, jüripäeva täpsusmängud, euroopapäeval maailma tundmine jne.

Lisaks hakkame lauamänge kodudesse laenutama, et neist jaguks rõõmu kõikidele kogukonna liikmetele.

Kogu ürituste sarja toimumiseks ja vahendite soetamiseks vajame 1800€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.