Väike-Maarja WRC

kolmapäev, 7. oktoober 2020

Plaanid võivad sassi minna ja motivatsioon langeda, aga ettvõtlikkus võidab!

Projekti nimi: “Väike-Maarja WRC”

Projekti toimumise periood: 20.01.2020-20.09.2020

Projektimeeskonnas olid Madis Ja Andreas, kes käivad Väike-Maarja gümnaasiumi 8. Klassis.

Projekti viidi ellu koostöös Väike-Maarja Valla Noortekeskusega, kus toimusid planeeritud tegevused. Noortekeskuses oli abiks noorsootöötaja Sandra Laas.

Jaanuaris alustasime asjade soetamisega, valisime tooteid ning ootasime nende transporti. Juba 13. veebruaril toimus meil esimene filmiõhtu, mis juhatas sisse WRC- võistluse. Vaatasime üheskoos Ott Tänaku filmi, rääkisime ralli teemadel ja tegime viktoriini. Järgmisel päeval algaski esimene võistlus, järgnevatel reedetel toimusid turniirid ning märtsis pidi toimuma finaalsõit ja uus filmiõhtu. Kahjuks jäi meie project märtsis pausile seoses eriolukorraga ning otsustasime, et enne sügist sellega ei jätka, sest noortekeskus oli pikalt suletud ning suvevaheaeg tõi muid tegevusi. Septembris saime jälle projekti asjus kokku ning otsustasime kiirelt teha veel ühe turniiri ja ka filmiõhtu. Kolmel septembri teisipäeval korraldasime taas rallivõstluse, kuid osalusaktiivsus oli palju madalam, kui aasta alguses. Filmiõhtu puhul otsustasime seekord vaadata komöödiafilmi, et saada suuremat vaatajaskonda, filmiõhtu toimus 10. Septembril.

Aasta alguses sujus kõik suurepäraselt, noored olid osavõtlikud ja tundus, et rallivõistlus saab ka edaspidi väga populaarseks tegevuseks noortekeskuses, muidugi ka filmiõhtud. Koroonaviirus kahjuks tõmbas kõigele pidurit ja muutis olukorda ning motivatsioon langes. Saime esimest korda kogemuse, et plaanid võivad nii sassi minna.

Suurimaks kogemuseks nimetaksime selle, et saime oma idee ellu viia ja soetada vahendid, mis muutsid noortekeskuse palju huvitavamaks kohaks. Saime organiseerida lõbusaid üritusi, mis said võimalikuks tänu meie ettevõtlikkusele.

Oma sõpradelt saime väga positiivset tagasisidet, rohkem sõpru hakkas noortekeskuses käima ja üritustest osa võtma.

Järgmistele osalejatele tahaks öelda, et vaatamata ootamatusi täis olukorrale, võtke ikka julgus kokku ja viige oma ideed ellu.

Projektirahadega soetasime Playstationi konsooli, rallitooli – ja rooli, teleri, popcornimasina ja mänge. Noortekeskus toetas meid auhindade ja toidu ostmisel ning on uusi mänge juurde ostnud.

Kõige rohkem oli osalejaid filmiõhtutel, kuid esimesest ralliturniiris võttis osa lausa 18 noort. Kokku võttis osa projektitegevustest umbes 50-60 noort.

neljapäev, 2. juuli 2020

Noortekeskust külastab 10-15 noort rohkem kui tavaliselt

Meie projekti idee sai alguse juba enne jõule, kui panime pead kokku ja mõtlesime millest tunneme noortekeskuses kõige rohkem puudust. Eesmärgiks sai korraldada võistlustegevusi ning kõigile meeldis mõte teha nimelt ralliturniiri. Jaanuaris läks meie loodud plakat hindamisele ning tänu sõpradele, kogukonnale ja headele inimestele saime oma pöidlad Facebookis kiirelt kokku. Seejärel asusime koos noorsootöötajaga sobivaid seadmeid internetist otsima ja hinnapakkumisi küsima. Kõik sujus kiirelt ja meeldivalt, väike viivitus tekkis vaid väljastatud arve tähtaja tõttu, ehk siis valitud tooted saabusid eeldatust pisut hiljem ning tegevustega alustasime veebruari keskel. Kuid eelnevalt sai koostatud teavitusplakatid ja ka vallalehte kirjutasime informeeriva artikli.

Juba 13. märtsil korraldasime meie esimese filmiõhtu, et uuest suure ekraaniga telekast vaadata ühiselt Ott Tänaku filmi ning nosida ise valmistatud popkorne. Filmiõhtu oli väga populaarne ja osalejaid oli ligikaudu 30, mis tuli tegelikult üllatusena. Filmi lõpus toimus ka väikene viktoriin, mis pani proovile noorte tähelepanelikkust ja silmaringi seoses Ott Tänaku karjääriga.

Juba järgmisel päeval toimus meie esimene ralliturniir, mille osalusaktiivsus oli samuti uskumatult suur ning kogu päev möödus kiiruskatsete aegu võttes ning hiljem edetabeli koostamisel. Nimelt saigi meie plaaniks korraldada neljal järjestikusel reedel võistlused ning vahele jätta vaid vaheaja reede, sest siis on paljud Väike-Maarjast ära ning oleks ebaaus kui nad seetõttu punkte ei saa koguda. Teine võistlus toimus 21. Veebruaril, kolmas võistlus oli 6. Märtsil ning finaal oli planeeritud 13. Märtsile. Eelnevalt sai soetatud auhinnad ja kõik osalejad olid kogu nädala finaali ootuses, kuid kahjuks tabas meid kõiki ebaõnn ning noortekeskuste uksed jäid üle-Eesti suletuks. Samuti oli planeeritud märtsi keskpaika meie järgmine filmiõhtu, mis samuti on hetkel määramatuks ajaks edasi lükatud.

Praegu saame lõpetuseks öelda, et kohe kui noortekeskus oma uksed avab, siis toimub suur rallivõistluse finaal ning järgmisena asume uut turniiri planeerima.

Tänu “Nopi Üles” projektile elavnes noortekeskuse tegevus väga palju, igapäevaselt külastab noortekeskust vähemalt 10-15 noort enam, kui seda oli möödunud aastal. Noored käivad peale koolipäeva erinevaid mänge mängimas, saavad kasutada telekat filmide vaatamiseks või näiteks Kahoodiks suurel ekraanil. Oleme siiani väga tänulikud ja rõõmsad.

pühapäev, 26. jaanuar 2020

Väike-Maarja WRC

Tere, oleme Väike-Maarja noored, kelle jaoks on muutunud noortekeskuse olustik pisut aegunud ja igavaks, sest puudub mängukonsool, mis muudaks olemise lõbusamaks ja huvitavamaks. Rallimängud pakuksid võimalust korraldada auhindadega võistlusi ja panna end proovile. Praegu on meie sõpruskonnas muutunud väga populaarseks autosport ning sellega sooviksime tegeleda vähemalt virtuaalmaailmas, sest mujal selleks võimalust pole. Samuti annaks see projekt võimaluse kasutada seadmeid noortel, kelle peredes neid osta pole võimalik. Tänu projektile õpime tegema meeskonnatööd, alates idee leidmisest kuni tegevuste elluviimiseni. Lisaks arendavad projektis osalejad oma digipädevusi ja jagavad neid ka teiste noortega.

Korraldame rallivõistlusi ja turniire, et omavahel võistleda ning oskusi harjutada. Samuti oleme koos noorsootöötajaga mõelnud filmiõhtutele, mis on samuti populaarsed erinevates noortekeskustes. Uued seadmed annaksid selleks võimaluse ka meile.

Projekti ellu viimiseks vajame kokku 1400€. Noortekeskuse poolt oleksid edaspidi auhinnad turniirideks ning snäkilaud iga kuu toimuvaks filmiõhtuks.

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.