Valga heategevusjooks

kolmapäev, 5. juuli 2017

Valga noored aitasid läbi tervisespordi abivajavaid lapsi

Nopi Üles projektifond

Lõpparuanne

Projekt Noorte Heategevuslik jooks

Projekt leidis aset 08.04.2017

 • Noorte Heategevusliku jooksu korraldusmeeskonnas oli kolm Valgamaalt pärit noort. Kristo Jesse, Andre Pundonen ning Valdek ott.

Jooksul osales 121 inimest.

 • Meie koostööpartneriteks olid SiS – Science in Sport, Otolux, Santa Maria, Maks&Moorits, Valga Puu ning Maraton Sport.
 • Korraldusmeeskond sai projekti algus kuupäeval kell 9:00 hommikul kokku ning läksid Valga spordihalli, kust me saime transpordi, stardikaare, raudpostid ning aktiivkõlari.

Seejärel suundumise Andre poole, kust võtsime autole peale jalgratta ning teise koostööpartnerite poolt saadetud auhinnad.

Kell 10:00 olime Pedeli jõe rannavalvemaja juures, kus hakkasime võistluspaika ülesseadma.

Kell 11:00 saabusid esimesed osavõtjad, kelle ka korraldusmeeskond saatis rannavalvemajja end kirja panema.

Kell 12:00 andsime meie päevajuhile sõna, kes juhatas sisse jooksu. Peale seda andsime sõna Valga maavanemale Margus Lepikule.

Kell 12:10 anti Noorte Heategevuslikule jooksule start. Terve Pedeli-äärne rada oli järsku jooksjaid ning sporti nautivaid inimesi täis.

Kell 13:00 olid jooksjad ning kõndijad finišisse jõudnud.

Kell 13:30 alustasime kohe peaauhindade loosimisega, millele järgnes ka loosiauhindade loosimine.

Kell 14:00 tänasime kõiki osalejaid ning lõpetasime ürituse.

Kell 15:00 oli meil Pedeli rannavalvemaja ning selle ümbruse puhtaks.

 • Korraldusmeeskond sai tohutult kogemusi korralduse poole pealt. Me õppisime, kuidas peab erinevate asutustega läbirääkimisi pidama ning neile seletusi tooma, miks me tahaksime just neid enda sponsoriteks.

Korraldajad said õppida ka üksteist tundma ning meeskonnas töötamise iseärasusi.

 • Meie ettepanek teistele taotlejatele on see, et ei tohiks karta oma ideid elluviia. Me arvasime ka, et sellest ei tuleks midagi, kuid meie meeskonna vaim ei lasknud sellel ideel ära vaibuda vaid lasime käiku. Isegi kui teil tundub, et sellest ei saa asja ja on raske, ei tohi kunagi alla anda.
 • Kuludeks oli meil 2 pulsikella(180+180 ehk siis 360 eurot) ning hübriidratas(499 eurot), mis läksid kokku maksma 894 (selle sees postikulud) eurot.
 • Ürituses said kasu kõik osalejaid, korraldajad ning ka Lastefondis olevad abivajavad lapsed (263,07).

https://www.dropbox.com/sh/wgmajkz15y4xgqz/AAALYSzkcgibbWulQDVgcb4fa?dl=0

http://valgamaalane.postimees.ee/4073923/video-meeleolukas-noorte-heategevusjooks

 

teisipäev, 18. aprill 2017

Sportlikud noormehed ühendasid tervisespordi ja heategevuse

Projekti nimi: Heategevus jooks (Valga linnas)

 • Projekti tegevused on läinud siiani kenasti, ei esinenud probleeme. Jooks kulges rahulikult ja kõik osavõtjad olid rahul.
 • Jooksu korraldamine läks edukalt.
 • Probleeme ei esinenud.
 •  Korraldasime jooksu. Järgmiseks sammuks on minna kohalikesse koolidesse ja tutvustad oma jooksu ja innustada ka teisi sellist üritust korraldama. Räägime ka miks me seda üritust korraldasime ja milleks seda vaja oli.
 • Oleme õppinud inimestega läbirääkimisi pidama ja õppinud kuidas läbi viia suurt üritust.
 •  Lisatoena aidati meil tellida auhinnad jooksule.

Jooks möödus edukalt, osavõtjaid oli 112, kõik olid õnnelikud. Marsruut oli Pedeli jõe ümbruses, distants oli 4 km. Joosti selleks, et toetada Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond SA.

http://valgamaalane.postimees.ee/4073923/video-meeleolukas-noorte-heategevusjooks

 

neljapäev, 6. aprill 2017

Valga noored tahavad head teha ja sportlikku elustiili harrastada

Me oleme kolm Valgamaalt pärit noort, kelle omaalgatuse ideeks on korraldada heategevuslik jooks. Eesmärk on tuua kõik inimesed, kellel vähegi võimalik välja ning sporti tegema, samas panustama ka heategevusse. Sooviksime pärast jooksu oma kodukohas teha teavitustööd nii heategevuse- kui tervislike eluviiside vallas ning seda tuginedes enda kogemustele ja lugudele.

Taotlesime Nopi Üles projektifondist 894€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.