Valga noortekeskuse helitehnika

esmaspäev, 2. juuli 2018

Muusikastuudio rõõmustab noori aastaringselt!

Projekt toimumis periood, 15.03.2018 (lepingu allkirjastamine) – 27.06.2018 (Töötoa läbiviimine).

Korraldajaid oli 2, Siim Udras ja Karl Kalbri. 8 inimest osalesid töötoas, aga stuudiot kasutatakse regulaaarselt.

Alustasime töötuba seletamaks kuidas mikorofonid töötavad ja kuidas neid mitte üles panna ning see järel kuidas neid õigesti üles panna, peale seda salvestasime erinevaid helifaile ning rääkisime nende töötlemisest ja miks see vajalik on ja kuidas seda teha ja kuidas leida kõige naturaalsem heli. Minu üllatuseks olid osalisteks peamiselt tüdrukud, aga see oli väga meeldiv üllatus, kuna jõudsin oma projektiga palju kaugema sihtgrupini kui plaanisin.

Ainus mure koht on, et stuudiot kasutatakse hetkel vähem kui valmides, kuna on suve periood ja noored ei käi noortekeskuses nii palju ja neil on muid tegevusi. Aga stuudiot kasutatakse endiselt iga nädalaselt.

Ülejäänud asjad on olnud väga positiivsed.

Ümbruskonnas on nüüd kõigile ligipääsetav korralik salvestus stuudio, mis viib edasi ja arendab Valgamaa muusika kultuuri, oleme saanud ainult positiivset tagasisidet ja kiidusõnu.

Projektist võtsid osa 10 noort, 2 korraldajat, 8 osalejat, aga projektist saavad noored kasu veel siiani.

Lõpp kokkuvõttes on projekt viidud ellu edukalt!

teisipäev, 24. aprill 2018

Koostöö aitab kõikidest takistustest üle!

Oleme plaanerinud helitehnika töötoa toimumist (arutanud erinevaid vorme, valinud välja aja, loonud erinevaid postereid ja lõpp variandi välja valinud, tellinud selleks vajaliku tehnika ja selle seadistanud, osad noored on saanud sellega ka juba kokku puutuda.)

Noorte esmamulje on olnud väga positiivne, mis on olnud väga hea.

Murekohtadeks on olnud töötoa toimumise aeg, kuna osa tehnika tarne hilines, kuid nüüdseks on juba kohal. Ja kuna meil ei olnud kogu tehnikat ja ei teadnud täpselt, millal see jõuab siis me ei saanud veel postereid ja infot üles panna, see teeb natuke murelikuks.

Järgmised sammud on töötoa välja reklaamimine ja selle läbiviimine.

Projekti läbi viies oleme õppinud, et kõik ei lähe alati nii nagu peaks ja satub ette takistusi kuid kõigi osapoolte koostööga saab need kiirelt ja edukalt lahentatud.

 

neljapäev, 15. märts 2018

Valga Avatud Noortekeskuse helitehnika

Oleme Valga valla noored, kes tahavad arendada Valga valla noorte muusikakultuuri, oskusi ja võimalusi. Soovime luua noortele võimaluse ja anda vajalikud teadmised enda loomingu salvestamiseks ja maailmaga jagamiseks. Kes teab äkki on järgmine suur artist just Valgas peidus. Taotletava summa eest korraldame helisalvestus töötoa ja soetame helisalvestus tarvikuid ja nende hoiustamiseks vajaliku mööbli.

Idee teostamiseks vajame 2000€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.