Värska mängude laegas

reede, 18. detsember 2020

Mõeldes igale noorele ja tema huvile!

Projekti nimi: „Värska mängude laegas“

Projekti toimumisperiood: 29.10.2020-30.11.2020

Projekti asukoht: Värska

Projekti partnerid: MTÜ Nooruslik Setomaa, Värska Gümnaasium ja Värska ANK

Projektis osalejad: Kahel erineval mängu päeval osales erinevaid noori mitte vähem kui 40

Projekti tegevusi algusest kuni päris lõpuni korraldas kahe liikmeline meeskond, kes kaasas projekti erinevatesse etappidesse ka teisi noori olenevalt tegevuste mahust ja eesmärgist. Näiteks küsiti nõu, milliseid mänge soovitakse ja soovitatakse. Lisaks ettevalmistused ja järeltegevused koolimajas ning noortekeskuses ehk laudade ja toolide paigutamine, laudade katmine, koristamine jne.

Meil oli palju toredaid koostööpartnereid. MTÜ Nooruslik Setomaa oli meie projekti juriidiline tugi. Jälgis arvete õigeaegset tasumist, eelarve korrektsust. Värska Gümnaasium ja Värska ANK andsid võimaluse projekti tegevusi ellu viia oma ruumides.

Mis toimus?

Andsime võimaluse Värska eri vanuses noortele põnevalt, lõbusalt ja harivalt aega veeta. Toimus kaks suurt mängude päeva, kus avasime mängude laeka. Laegas peitis endas väga palju erinevaid laua-, seltskonna, õue- ja aktiivmänge. Kõigil noortel oli võimalus endale sobiv mäng leida ja mõnusalt ja kasulikult aega veeta. Mänge saavad kasutada noored ka muudel vabadel hetkedel noortekeskuses. Kõigele lisaks soetasime laudu ja pinke, et edaspidi, veidi soojemal ja kuivemal ajal mängudega lausa õue kolida.

Projekti elluviimine andis meile esiteks väga hea tunde. Oli rõõm näha, et nii paljud noored on võimalust kasutanud ja projekti tegevustega kaasa tulnud. Teiseks õppisime kindlasti planeerimist. Planeerida tuli nii aega kui ka kulutusi. Kolmandaks tuli meil olla arvestav, tähelepanelik, hooliv, sõbralik – kõik need omadused said veel rohkem kinnistatud.

Nopi üles projektikonkursis osaledes on ülihea võimalus oma ideed ellu viia, sest nopi üles meeskond, sõbrad, kogukond on toetavad. Ole julge oma idee välja ütlema. Isegi, kui sulle tundub, et sa ise pole valmis projekti eest vedama, siis leia endale ümber inimesed, sest sellisel juhul sa ei peagi üksi midagi vedama, vaid siis tehakse juba koos tööd läbi koostöö!

Kahel erineval mängu päeval osales erinevaid noori mitte vähem kui 40. Edaspidi on kasusaajateks eeldatavasti veel 40-50 erinevat noort.

esmaspäev, 30. november 2020

Hetkel põhjalik ettevalmistuse protsess!

Meie ehk Värska noorte projekti nimi on mängude laegas, mille tegevused viime ellu Värska piirkonnas. Käes on anda ülevaade, kuidas meil seinini läinud on. Saame öelda nii palju, et vahearuandluse hetkeni oleme tegelenud suuresti ettevalmistustega. Lõputu hulk erinevaid netipoode on läbi vaadatud ja tooted välja valitud, sõpradelt ja teistelt noortelt nõu küsitud ning ostukorvid täis laetud. Lisaks oleme saanud meeskonnaga toredasti ühiseid arutelusid pidada, kompromisse leida, ülesandeid jagada, et kogu projekti aeg sujuks ja oleks kõigile meeldiv ning õpetlik. Mida toredat me projekti tegevuste elluviimiseks siis lõpuks tegime või soetasime, sellest saame rääkida juba lõpparuandes!

 

neljapäev, 5. november 2020

Värska mängude laegas

Soovime populariseerida mänge, mis ei hõlma ekraani ning loome uusi tegevusvõimalusi Värska noortele. Kutsume eri vanuses noori üles laua-, seltskonna-, õue-, aktiivmänge mängima ning seda võimalikult paljudes erinevates kohtades.

Selleks korraldame suure mängude õhtu noortekeskuses, viime ellu turniire, käime mängudega koolis vahetunde sisustamas ja ka erinevatel noorte sündmustel. Mängud annavad võimaluse veeta koos aega, mis on täis nalja, naeru, sõpru, uusi ja põnevaid teadmisi ning oskusi, mis tulenevad valituks osutunud mängudest.

Taotleme oma idee elluviimiseks 1800€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.