Värska Pop-up fotostuudio

esmaspäev, 8. juuli 2019

Elevus paneb ka puhkuse ajal tegutsema!

Värska noorte Pop-up fotostuudio on alustanud oma tegevust Värska Avatud Noortekeskuses. Aega läks aga asja sai võime kõige selle peale öelda.

Esimene toimunud tegevus seoses projektiga toimus 3. juunil, kus palusime hobifotograafi noortele fotograafiast rääkima ja soovitusi jagama. Sellest said osa noored üle Setomaa (5 gruppi ehk üle 50 inimese).

Järgmiseks jäime ootama tehnikat. Tehnika tarneaeg oli piinavalt pikk. Saime kaua oodatud pakikesed kätte alles juuni keskel ja viimased vidinad ootavad meid veel photopointi poes. Õnneks on noored ning noortejuhid aktiivsed ja tegusad 24/7, mis tähendab seda, et kui saime vahendid, siis saime ka kohe need üles seatud olenemata sellest, et käes oli/on koolivaheaeg. Oh seda elevust, kui pakke avasime, kuid siis tuli järsku esimene takistav üllatus. Pakikestes ei olnud juhendeid, kuidas seadmeid üles panna, õnneks vana hea youtube aitas hädast välja. Panime videod käima ja nii me saime kenasti tehnika üles seatud. Esimesed klõpsud olid palju lubavad, kuid samas taipasime, et meil on veel väga-väga palju õppida ja areneda, et olla veel osavamad.

Projektijuht Karoli: “Arvan, et Nopi üles projekt andis mulle mitu uut ja vajalikku kogemust: projekti idee kirja panemine ja esitlemine, ametlike e-kirjade kirjutamine, hinnapakkumiste uurimine ja eelarve jälgimine, tehnika üles seadmine ja projekti lõpetamine ehk aruandlus. Iga eelmainitud tegevus oli vajalik, et edaspidi osavam olla. Nopi Üles projektikonkurss innustas mind. olen motiveeritud edaspidi omaalgatusi eest vedama ja juhendama.”

Järgmistele Nopi üles taotlejatele soovime kannatliku meelt, sest olenemata, kui kiiresti jõuate oma tellimuse tehtud võib juhtuda, et asjade kätte saamine võib oodatust kauemaks muutuda. Kuid samas ei tasu üldse pead norgu lasta, sest ükskord tulevad asjad niikuinii ja saabki rõõmsalt tegutseda ja unistused ellu viia.

esmaspäev, 20. mai 2019

Kuidas valida õiget tehnikat

Aeg lendab kiiresti ja lendab ta alati kiiresti siis, kui toimub midagi põnevat. Värska pop-up fotostuudiol läheb hästi. Oleme tellinud erinevaid vahendeid ja oleme kokkuleppeid teinud juhendajatega, kes on valmis viima läbi õppepäevi ja väljasõite. Kahjuks aga pole veel tegevusi ellu saanud viia, sest oleme ootusärevuses, millal pakk jõuab.

Tehnika valimine nagu ikka on väga raske. Võimalusi ning pakkujaid on palju ja erinevaid. Üks kiidab ühte toodet, teine jälle omakorda teist. Eks ikka oleneb, mis eesmärk on, nii on ka kõige lihtsam valikut teha. Esmalt otsisime ise erinevaid võimalusi, kuid lõpuks läksime seda teed, et palusime appi tuttavad, kellel on praktikat ja teadmisi. Nemad aitasid meil lõpliku valiku teha.

Oleme saanud ise tehnika osas targemaks ning oskame teinekord valikuid tehes erinevate asjadega arvestada. Nüüd aga jääme veel mõneks ajaks ootusärevust tundma… J

 

Värska Pop-up fotostuudio

Meie idee on luua noorte pop-up fotostuudio. See tähendab seda, et meie noored saame kätt harjutada fotograafia maailmas ja seda erinevates kohtades nii looduses, siseruumides ja kogukonnas toimuvatel sündmustel.

Õpime läbi kogemuse tundma erinevaid stiile, komposisooni seadmist, inimestega suhtlemist jne. Loome tingimused fotograafiamaailmaga tutvumiseks ja praktiliseks õppeks.

Meie idee on kogukonna jaoks oluline, sest läbi võimaluse pildistada inimesi, arhitektuuri, loodust, sündmusi loome me fotoarhiivi, mis säilib ning on informeeriv ja julgustab tulevasi noori olema ise algatajad ja eestvedajad.

On noori, kes on tundnud puudust võimalusest jäädvustada kvaliteetselt oma oskusi, loomingut, inimesi ja on noored, kelle unistus on õppida ja osata fotosid teha!

Tegevused:

1) Igal nädalal praktiline õpe erinevates tingimustes (sündmustel, looduses või noortekeskuses),

2) Analüüsime tehtud pilte, fototöötlus.

3) Külastame stuudioid, käime väljasõidul looduses oma ala tegijate juhendamisel.

Taotletav summa 1800€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.