Värska välitenniselaud

kolmapäev, 14. juuni 2017

 

Värskasse lauatennist mängima 🙂

Projekti nimi: „Värska välitennise laud“

Toimumise periood: 16.02.2017-15.06.2017

Asukoht: Värska

Korraldajad: Triinu Kotov, Rainek Savimägi

Osalejate arv:  Lauatennise laua üles seadjaid oli 10. Mängijate kindlat arvu on pea võimatu kindlaks teha, sest laud on avatud iga kell. Tööpäevadel on näha mängimas kuni 30 inimest päevas.

Taustakirjeldus: Välilaua tennis on üles seatud Värska noortekeskuse, gümnaasiumi, perearstikeskuse lähedal olevale alale. Lauda vaba aja veetmiseks kasutavad nii lapsed, noored kui ka täiskasvanud. Laua kasutamise aeg ei ole kellaajaliselt piiratud seega saab aktiivselt vaba aega veeta 24/7.

Partneri nimi: Värska ANK

Kirjeldus toimuvast: Vahearuandes mainisime, et oleme jõudnud täpselt nii kaugele, et kõik ettevalmistused laua tulekuks on tehtud, kuid lauda ennast veel ei ole. Nüüd on see käes. 18. mai tuli see kauaoodatud kõne, et kuller on 1 tunni pärast Värskas. Kodus aega veetvad täisealised noored olid vähem kui 5. minutiga platsis, et juba tööriistad laua kokkupaneku tarbeks kokku otsida. Kell oli just parajalt palju, et ka koolilastel hakkas päev läbi saama. Nii siis ühise suure meeskonnana asuti tegutsema.   Laua kokkupanek võttis päris piraka aja, kuid see kõik oli seda väärt. Nüüd on Värskas mitmekesisem võimalus aktiivelt ja lõbusalt aega veeta.

Ülevaade saadud kogemustest: Kogu protsess oli mitmeti arendav. Alustades idee genereerimisest kuni lõpetades silmaga nähtava tulemuseni. Esimene ja kõige õpetlikum kogemus oli, et ole julge. Julge mõelda suurelt, julge küsida, julge põruda, julge siis jälle uuesti proovida. Kõike seda me julgesime ning see viis meid sihini.

Ettepanekud järgmistele taotlejatele: Kui vähegi viitsimist on siis tegutse! Nopi üles on väga noorte sõbralik projektikonkurss. Taotlemine on mugav ja igale tekkinud küsimusele saab väga kiiresti vastuse.

Ülevaade kuludest: Meie projekti eelarveks oli 1999 eurot.  Kogu projekti tegevusele mõeldud summa läks lauatennise laua ostmiseks, mis maksis täpselt 1999 eurot.

 

teisipäev, 18. aprill 2017

 

Varsti varsti – Värskas saab väljas lauatennis mängida

Vahearuanne

Projekt nimega „Värska väli tennise laud“ tähendab seda, et Värskasse on oodata uut ja uhket objekti, milleks on väli lauatennise laud ja seda kõike selleks, et toetada aktiivset eluhoiakut kogukonnas ning mitmekesistada vaba aja veetmise võimalust.

Meie projekti teekond on olnud järgmine:

Algas see kõik juba siis, kui väljas veel krõbe külm. Salamisi unistasime soojast kevadest ja võimalusest väljas vingelt aega veeta. Aga mida väljas teha? Jah, ühest tänava otsast teise kõndida, muusika JBL kõlaris mängimas kaua ei viitsi, see tungis esimesena mõtetesse. Mängida tahaks! No kes ei tahaks? Nopi üles projektikonkurss tuli meile appi, kirjutasime oma idee konkursile.

Lauatennise mängimine on siseruumides popp, kindlasti on see väljas veel rohkem, sest see annab võimaluse väljas värskes õhus lõbusalt ja aktiivselt oma aega veeta. Nii teemegi – siseruumidest välja lauatennist mängima.

Piisav kogus meeldimisi Facebookis andis meile võimaluses Nopi üles projektiga jätkata ja oma ideed teostama hakata.

Esmalt tuli leida ja võrrelda erinevaid väli lauatennise laua pakkujaid, kes ja kus teeb ning kui palju maksab. Meie üllatuseks on see väga kallis. Arvasime, et mõni“ klik“ internetis ja saabki ära tellida. Ei, meil tuli otsida hoolega ja olime juba päris murelikud. Helistasime, nii tundus lihtsam. Meile räägiti põhjalikult erinevatest võimalustest ja saime sobiva lahenduse nii meile, kui ka pakkujale. Tellimusega me ei kiirustanud, sest maapind ei soosinud seda. Ootasime, kuna lumi sulama hakkab. Esimesi linnulaule kuuldes tegime tellimuse ära, lootes, et nüüd on maapind valmis laua paigaldamiseks. Tuli välja, et Eestis on hetkel meile sobiv laud ära ostetud ning esitati tellimus välismaale, et meie oma lauast ilma ei jääks. Meie ootusaeg venis oodatust pikemaks, kuid see ei tee meid kurvaks. Oleme rõõmsad, et meile on antud suurepärane võimalus mitmekesistada Värskas laste, noorte ja täiskasvanute ajaveetmise võimalust. Väli lauatennise laud on peagi meie poole teel, seega ei ole põhjust muretseda.

Tublid Värska noored on positiivset energiat täis. Vaatamata ootamatutele takistustele, teame et kõik läheb hästi.

 

neljapäev, 16. veebruar 2017

 

Värska välitenniselaud

Värska vallas on alati toetatud aktiivset eluhoiakut kogukonnas. Seekord on seda valmis eest võtma noored. Noorte omaalgatuslik idee on luua Värska alevi ühe käidavama asukoha platsile väli lauatennise väljak, seda „Nopi üles“ projektikonkurssi abiga. Rajatav väljak annab võimaluse korraldada sõpruskohtumisi ja perepäevi, mitmekesistab aktiivset vabaaja veetmise võimalust, kutsub inimesi siseruumidest välja aega veetma. Väli lauatennise lauda saavad kasutada kõik – lapsed, noored, täiskasvanud.

Taotletav summa on 1999 eurot.

Projektifondi “Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.