VitaTiim Narva

kolmapäev, 25. november 2020

Kuidas koostada tegevuskava? Vaata siit!

Me ostsime uue köögimööbli ja tehnika (pliit, ahi, nõudepesumasin, külmkapp). Tegime köögis väikese remondi. Mõnede renoveerimise käigus tekkinud probleemide tõttu, mida me ei osanud ennustada, venis renoveerimine veidi kauemaks. Kuid meil õnnestus augustis paljud plaanitud üritused läbi viia. (vaata tabelis). Tänu uuele köögile kujunes VitaTiimil oma köögikogukond.

Kuupäev Nimetus Inimeste arv Tegevuse kirjeldus
17.08 Pidulik köögi avamine 13 Õppisime, kuidas süüa lõunasööki stiilis “vanematelt ära kolitud”
17.08 Šokolaaditoodete meistriklass vol.1 8 Sellel meistriklassil õppisime kondiitritoodete põhitõdesid. Valmistatud maiustused ja šokolaadid
17.08 Hiina teepidu 8 Toimus teetseremoonia, mis näitas Ida-Aasia kultuuris tee valmistamise ja serveerimise traditsioon
18.08 Pasta evening 20 Rahvusvahelise projekti “Erasmus+” osalejad korraldasid makaroni valmistamise meistriklass. Meistriklassi osalejad õppisid iseseisvalt tainas valmistama ja makaronide vormima.
20.08 Vegetarian evening 10 Tänapäeval on palju toitumistüüpe ja üks neist on taimetoitlus. Sellel üritusel me õppisime valmistama pere retseptiga pirukas moosiga.
24.08 American cooking 10 Meistriklassi juhtis inimene, kes oli Flexi programmi raames elanud peaaegu aasta Ameerikas. Me õppisime kuidas valmistama Ameerika šokolaadiküpsiseid ja traditsioonilisi maisikoeri.
25.08 Itaalia pelmeenid 15 Õppisime pelmeenide tainast valmistama. Nende pelmeenide eripära oli see, et need polnud liha, vaid juust.
27.08 Šokolaaditoodete meistriklass vol.2 10 Sellel meistriklassil õppisime kondiitritoodete põhitõdesid. Valmisid maiustuseid ja šokolaadid.
28.08 KirjuKoer 6 Me kõik teame KirjuKoeria maiustustest, kuid mitte kõik ei tea, et saate neid ise valmistada. Sellel üritusel me õppisime kuidas seda teha.
28.08 PizzaTime 7 Suvi oli lõppemas, mis tähendab, et on aeg viimast korda mõnusat seltskonda nautida ja maitsvat pitsa süüa. Lõpus võtsime kokku lahku suve.
18.10 Lasagna evening 8 Garfieldi lemmiktoit on lasanje. Õppisime seda valmistama ja sõime väga maitsvat lõunat.
21.10 Banana cookies 6 Kõigile meeldis meie Ameerika maiustuste meistriklass nii väga, et otsustasime uuesti kokku saada, ainult seekord valmistasime Ameerika banaaniküpsiseid.

 

teisipäev, 6. oktoober 2020

Projekti toel kujunes välja oma köögikogukond!

Me ostsime ära uue köögimööbli ja tehnika (pliit, ahi, nõudepesumasin, külmkapp). Tegelesime köögis kapitaalremondiga. Mõned renoveerimise käigus tekkinud probleemide tõttu, mida me ei osanud ette näha, venis renoveerimine veidi kauemaks. Kuid meil õnnestus augustis paljud planeeritud üritused läbi viia, näitkes pidulik köögi avamine, Vegeterian evening, Pasta evening, Pizzatime jne. Kokku on tegevustes osalenud 107 noort.

Tänu uuele köögile kujunes VitaTiimile oma köögikogukond. Samuti on meil kavas veel mõned üritused köögis, millest kirjutame juba lõpparuandes.

 

neljapäev, 25. juuni 2020

VitaTiim Narva

Oleme mitteformaalse õppekeskuse VitaTiim noored ning soovime luua võimalusi Narva noorte jaoks kokkamiseks ja kogukonna kaasamiseks. Meile meeldib süüa teha ja koos aega veeta, kuid VitaTiimis puudub renoveeritud ja seadmestatud köök ning Narvas ei tegele keegi kogukonna üritustega, kuhu oleks kaasatud ühiskokkamine.

Meie projekti ideeks on renoveerida kööki ning pärast läbi viia kokkamisega seotud üritused, millega ka propageerime rahvusvahelist toitu, tervislikku eluviisi ja zerp-waste printsiipe. Korraldame ka kogukonna üritusi Vita Tiimi hoovis ning kaasame kohalike inimesi üritusel kokkamisega meie kööki kasutades.

Noored ja kogukonna inimesed saavad võimaluse ka oma üritused ja projektid läbi viia ning oleme valmis koostööd teistega tegema. Läbi erinevaid kokkamisüritusite soovime arendada noorte suhtlemisoskusi, meeskonnatööoskusi ja kultuuridevahelist kommunikatsiooni.

Tegevused projekti raames:

– Kogukonna kokkamine

– Kokkamisvõistlused

– Rahvusvahelise toidu klubi

– Tervisliku kokkamise töötoad

Projekti eelarve on 1800 eurot.

Pane LIKE ja toeta meid sellega.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.