VitaTiimi fotograafia

laupäev, 15. detsember 2018

Noored leiavad, et hobi võib kasvada põhitegevusalaks

„Vitatiimi fotoprojekt“ , mitteformaalse õppe keskus VitaTiim, Narva

26.10.2018 – 15.12.2018

“Vitatiimi fotoprojekt” projekti raames osteti foto- ja videokaamerat ning vajalikke lisandid.

Noorte poolt korraldatud teistele noortele töötuba. Selle sündmuse eesmärk oli teavitada püüdlevaid fotograafe ja lihtsalt huvitatud inimesi põhireeglitest, mis on tarvilikud, et teha häid fotosid. Koolitajad selgitasid iga reegli ja jutustasid oma fotode ja teiste fotograafide piltide näitel. Samuti räägiti lifehackidest ja huvitavatest piltide ideedest. Pärast seda läksid noored toetama teoreetilisi teadmisi praktikaga. Osalejatel oli ülesanne võtta fotograafia reeglite alusel huvitavaid pilte. Koolitajad andsid piltidele kommentaare ja arutasid, kuidas oleks võimalik teatud asja paremini teha. Osalejad olid huvitatud, nii et koolitajad arutasid koos nendega tehnoloogilisi aspekte, seadmete kohta ja rääkisid tehnika valikust. Sündmus lõppes teejoomisega, jätkates arutelu  fotograafia teemal.

Töötoas osales kokku 15 inimest.

Projekti algatusrühma kuuluvad 7 inimest, sealhulgas noorsootöötaja. Lisaks osalevad projektis välismaised vabatahtlikud.

Kaameraid kasutatakse ka fotode korraldamiseks ja sündmuste nähtavuse suurendamiseks. Gruusia vabatahtlik hakkas ette valmistama esimest videoblogi vabatahtlike elu kohta, tulevikus plaanitakse seda blogi korraldada regulaarselt. Vitatiimi noored plaanivad, kuidas kaamerat kasutada ja soovivad oma YouTube kanalit luua.

Kõige edukam oli töötuba, osalejad soovivad selliseid koosolekuid korrapäraselt korraldada.

Kõige raskem oli seadmete vastuvõtmine ja tellimine, kuna tellimuse oodatus läks kauemaks.

Projekti raames arendasid noored digitaalseid pädevusi, fotograafiaalaseid oskusi , samuti saadi rohkem teada edukast turustamisest.

Nüüd on meie jaoks kõige tähtsam teha fotodega kohtumisi ja reagulaarseid blogisid ning moodustada noorterühm, kes seda teeb. Uuel aastal plaanivad noored välja anda oma ajakirja ja kasutavad kaamerat fotoaruannete ja illustratsioonide jaoks.

Noorte ja töötoa osalejate tagasiside oli positiivne, noored soovivad jätkata fotograafia ja blogi arendamist. Töötoa osalejad märkisid sõbralikku atmosfääri ja mitteformaalset lähenemist noorte õpetajate poolt.

Nopi Üles on suurepärane võimalus alustada midagi väikest, kuid mis võib muutuda mingiks suureks ja mastaabseks või isegi põhitegevuseks.

Kes jagab kogemusi esimesena?

Nopi Üles projekti raames me soetasimekaamera, mis annab VitaTiimi noortele võimaluse jagada oma kogemusi projektide ja ürituste kohta. Me planeerime kasutada kaamerat reisimisel ja loominguliste videote jaoks, näiteks Narva luuletajate luuletuse lugemiseks. Aga esimesena proovis kaamerat meie

EVS vabatahtlik Gruusiast. Loodame, et selle kaameraga mitteformaalse õppekeskuses VitaTiimi noored arenevad omadused, mida vajatakse digimaailmas ning VitaTiimis ilmub rohkem loomingulisi noori.

Video: https://youtu.be/AOzaEUkdLaE

reede, 2. november 2018

VitaTiimi fotograafia

Me oleme aktiivne noortegrupp VitaTiim Narvas.

Me soovime arendada noorte loomisvõimet, luua koht, kus nad saaksid tegeleda pildistamisega.

Meil on aktiivsed noored, kes on huvitatud fotode tegemises. Samuti septembris 2017 organiseerisime fotonäituse, kuigi kaamera, mida kasutasime polnud meie oma, seega tööd teha oli raskem. Tahame anda paljudele noortele võimaluse enesearendamiseks ja realiseerimiseks.

Tänapäeval on see sfäär üsna populaarne, seega tahame, et tulevikus oleks rohkem noori, kes interneti blogi peaksid ja selle kaudu infot jagaksid. Video tegemine ja salvestamine on ka üks vajalikest oskustest.

Taotleme eesmärgi täitmiseks 2000€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.