Võru noortekonverents §

esmaspäev, 20. mai 2019

Võru noored pöörasid tähelepanu ühiskonna valupunktidele

Projekti nimi: Noortekonverents §

Projekti toimumise periood: 21.02.2019-30.04.2019

Partnerite nimed: Võru Noortekeskus, Kagukeskus, Kubija hotell-loodusspaa

30.03 toimus Võru Kandles Noortekonverents §. Osalejaid oli umbes 200 ning esinejad rääkisid esmakordselt avalikult kogetust ning nende elus toimunud muutustest. Sündmus kestis kokku viis tundi, mis olid noortele väga õpetlikud, ning nende viie tunni sees oli ka lõunapaus. Igale osalejale anti einesai ja vesi. Sündmust avasid kohalikud noored räpparid.Kaasatud olid ka vabatahtlikud, kes aitasid päeva läbiviija. Päeva lõpus olid kõik osalejad väsinud ja uute mõtetega peas. Pärast sündmust saime väga positiivset tagasisidet konverentsi külastajatelt kui ka esinejatelt.

Hästi läks esinejatega kokkuleppimisega ja üldiselt oli sündmust hästi korraldatud (tagasiside noortelt ja mitte ainult noortelt). Probleeme tekitas võib-olla ajakava kokkupanekul, kuna pidi palju ette ära planeerima. Läbi projekti õppisime paremini oma aega planeerida, inimestega suhelda jms.

Kogukonna tagasiside oli positiivne ning saime teada ka seda, et noored hakkasid rohkem mõtlema oma tulevikule, mis algselt oligi meie mõtetes. Kuna tegemist on ühiskonnas väga suurte probleemidega ja igapäevaselt me neile asjadele ei mõtle. siis meie korraldatud konverents tõmbas suurt tähelepanu ühiskonna valupunktidele. Teame seda, et muutused algavad meist endist ja saime tänu Nopi Üles programmile panustada ise oma kogukonda.

Kindlasti jälgige kuupäevi ja ärge jätke asju viimasele hetkele. Nopi üles projekt on hea viis teha oma ideid ja unistusi teoks.

Pildimaterjal: http://bit.do/pildid

https://www.facebook.com/events/2195942370721389/permalink/2215225388793087/

teisipäev, 23. aprill 2019

Noored pööravad tähelepanu teemadele, millest väga palju ei räägita

Hetkeseisuga on otsitud esinejad ning neid valiti teema põhiselt. Plaanime, et iga esineja räägib oma lugu ning arvame, et just sellises formaadis paneb noori mõtlema oma tegudest. On räägitud toitlustajaga, esinejatega, Võru Kandlega(toimumise koht), ideest räägiti ka omavalitsuses ning ka politseiga läbi. Sündmust reklaamime koolides, keskuse siseTV-s ja facebookis. Osalejate on plaanis jagada einesaiu ja vett.

Päevakava:

12:00 E.M.O.P.

12:10 AVAMINE

12:15 KOOLIKIUSAMINE

12:30 KIUSAMINE

13:00 PEREVÄGIVALD

13:20 LÕIKUMINE

13:50 SKA

14:15 PAUS

14:45 AZMA

15:15 NARKOKAUBANDUS

16:00 HULIGAANSUSED

16:40 KAMBAELU

17:00 ANDREAS PALL

17:15 LÕPETAMINE

Esinejad ja nende teemad:

Koolikiusamine – Kauri

Perevägivald – Merlis

Lõikumine – Sandra

Kuhu pöörduda – SKA

Narkokaubandus – Ervin

Huligaansused – Andres

Kambaelu – Raivo

 

neljapäev, 28. veebruar 2019

Võru noortekonverents §

30.03.2019 kell 12.00 Võru Kandle kotserdisaalis on tulemas Noortekonverets §

Konverentsi eesmärgiks on tuua noorteni tõsised teemad: huligaansused, narkomaania, enesehävitamine, kiusamine, tänavaelu, vägivald jne. Erinevaid lugusi tulevad rääkima just need inimesed, kes on selle kõik läbi teinud ja soovivad jagada oma lugu noortele, tõstmaks teadlikkust nendel teemadel.

Kuna teemad on tõsised, siis meelt hoiavad värskena erinevad meelelahutajad. Konverentsile ootame kõiki noori, keda teema huvitab ning üritus on noortele tasuta. Kuna päev on pikk, siis pakume ka lõunaeinet.

Konverentsi korraldamiseks läheb 1800€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.