DiscoverEU – võimalus 18aastastele noortele

Lisatud:15/03/2023

EANKi taotlus DiscoverEU kaasatuse projekti sai positiivse tulemuse ning tänu sellele oleme otsimas 4 vähemate võimalustega noort, kes soovivad meie noorsootöötajate Karolina ja Karoliinega tulla juulikuus 10- kuni 14-päevasele reisile Euroopasse. Transpordi, majutuse ja toitlustuse katab projektirahastus.

DiscoverEU on programmi „Erasmus+“ meede, mis annab sulle võimaluse avastada Euroopat õpikogemuste kaudu. Peamiselt rongiga reisides (mõned erandid on kehtestatud nende noorte jaoks, kes elavad saartel või kaugetes piirkondades) saavad 18aastased noored avastada Euroopa imelisi maastikke ja vahelduvaid linnavaateid.

DiscoverEU eesmärk on pakkuda võimalust reisida, et avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma selle kultuuripärandit ja ajalugu ning luua kontakte inimestega kõikjalt Euroopast. Lisaks annab DiscoverEU võimaluse arendada eluks vajalikke oskusi, nagu sõltumatus, usaldus ja avatus teistele kultuuridele.

Väljavalitud osalejad saavad DiscoverEU Euroopa noortekaardi, mis pakub hinnasoodustusi kultuuriobjektide külastamisel ning õppetegevuse, spordi, kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks.

Kui varasemalt pidid 18aastased noored iseseisvalt seikluse ette võtma, siis eelmisel aastal avati meede, kus kaasatakse kahe noorsootöötaja kohta neli noort ning läbitakse see seiklus üheskoos.

 

Hea noorsootöötaja, palun jaga seda infot ka oma noortega. SIIT leiad sotsiaalmeedia materjalid, mida levitada.

 

Palun noortest märku anda kirjutades karolina.kuusik@ank.ee hiljemalt 30. märtsiks.

 

Lisainfo:

Karolina Kuusik
Rahvusvaheliste suhete juht
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus
karolina.kuusik@ank.ee
+372 5377 0155