Eesti ANK ja Briti Nõukogu Eesti esindus kutsuvad noorsootöötajaid läbima Active Citizens koolitusprogrammi:
Active Citizens koolitusprogrammi visioon on maailm, kus inimestevahelised suhted kogukonna säästva arengu teemadel on rahumeelsed ja tõhusad. Programmis on osalenud tuhandeid inimesi üle maailma, esmakordselt on koolitusprogrammi võimalik läbida nüüd eesti keeles!
Koolitusprogrammi kohta tutvustavat infot saab sellest inglisekeelsest videost.
Programmis osalemine nõuab 5 päeva ja igal päeval 5 tundi.
Esialgne planeeritav ajakava on järgmine:
10.00-13.00 esimene osa
13.00-14.00 paus
14.00-16.00 peine osa
Koolitus viiakse läbi eesti keeles.
Koolitus toimub ajavahemikus 1. – 30. oktoober 2021 ning kestab kokku viis päeva. Esimene koolituspäev toimub füüsilises ruumis Tartus ning neli järgmist koolituspäeva veebikeskkonnas. Sobivad koolituspäevad lepitakse kokku ühiselt koolitusele registreerunutega. Võimalikud koolituspäevad on 4, 5, 6, 11, 12, 13, 18, 19, 25, ja 26 oktoober. Koolituse kuupäevad kinnitatakse ära hiljemalt 27. september.
Pärast koolitust toimub igale osalejale individuaalne veebinõustamine, mis toetab Active Citizens programmi alustamist enda piirkonnas.
Koolitusel saab maksimaalselt osaleda 14 osalejat.
Koolitus on osalejale tasuta.
Registreeru koolitusele SIIN!
KOOLITUSE MOODULID:
I moodul – Sissejuhatus Active Citizens programmi.
II moodul – Identiteet ja kultuur. Identiteedi ja kultuuri mõistmine on võti meele avamiseks uutele õppimisvõimalustele ja vaatenurkadele, hoiakute muutmisele, empaatiavõime ja rahumeelse kooseksisteerimise vastu huvi äratamisele ning tugevama sotsiaalse vastutustunde loomisele.
III moodul – Osalejad õpivad dialoogi pidamise oskusi õppimise toetamiseks ning vahendina empaatia ja usalduse loomiseks kultuuris ja kultuuridevaheliselt.
IV moodul – Osalejad arendavad arusaama kogukonnast ja selle suhetest identiteediga ning süvendavad arusaama sellest, kuidas kogukonnad on mitmekordsed, globaalsed ja üksteisest sõltuvad.
Arendatakse oskusi kogukonna kaardistamisel erinevatest vaatenurkadest: probleemide tuvastamine, süsteemne mõtlemine ning keerukus ja võimudünaamika. Neid kasutatakse teadmiste, asjakohaste sekkumiste ja võrgustike tuvastamiseks, mis võiksid aidata kohalikke probleeme lahendada
V moodul – Osalejad keskenduvad oma kogukonnas sotsiaalse algatuse kavandamisele, pidades silmas protsessi erinevaid üksikasju ja keerukusi.
EELMISE KOOLITUSE OSALEJATE TAGASISIDE:
- Avatum mõtlemine ja teiste nurkade alt asjade nägemine.
- Õpik, mis on täis tarkusi ja õpetusi. Palju ägedaid ja kasulikke tegevusi noortega.
- Koolituse läbiviimise teadmisi ja palju mängulisi harjutusi.
- Kasulikke nippe ja meetodeid, kuidas mõnda asja läbi viia.
Koolitus viiakse läbi koostöös Briti Nõukogu Eesti programmi the People to People Cultural Engagement osana. Lisateavet Briti Nõukogu töö kohta Eestis saab SIIT.
Lisainfo ja küsimused:
Merlis Pajustik
59191992
merlis.pajustik@gmail.com