EV 100 kingitus eeskujukampaania “Aga Mina” kogub tuure

Lisatud:06/12/2017

Sellel nädalal alustavad mitmed EV100 eeskujukampaanias “Aga Mina” osalejad oma kingituste tegemisega.

Oma sotsiaalkampaaniaid alustasid Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (ANK) ja Tugilate võrgustik. Kampaaniate “Aga Mina usun nooresse” ja “Aga Mina aitan noore unistusi ellu viia” kutsub noori osalema oma üritustel ja kaasa lööma noorte elu paremaks muutmisel.

Kolmapäeval algab Päästeameti koduohutuskampaania “Aga mina teen kodu ohutuks”. suunatud väikelapse vanematele ja kutsub lapsevanemaid üles vaatama oma kodud üle, kas need on ohutud ka pere kõige väiksematele.

Neljapäeva algab Operation Lifesaver Estonia poolt korraldatav traditsiooniline raudteeohutuskampaania “Aga Mina lasen rongi läbi, mind oodatakse jõuluks koju”, mis tuletab inimestele meelde, et raudteeületamisel tuleb olla eriti tähelepanelik ja veenduda, et rongi ei ole lähenemas.

Reedel alustab Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI) heategevuskampaaniat JCI Jõulupuu, mille põhisõnumiks on “Aga Mina aitan täita ühe lapse jõulusoovi”. Kampaaniaga kogutakse kingitusi vähekindlustatud peredele üle Eesti.

Üle kahekümne ameti ja organisatsiooni on pannud õlad kokku ning otsustanud teha üheskoos Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kingituse väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania Aga Mina

Eeskujukampaania “Aga Mina” eestvedaja Tamo Vahemetsa sõnul on ühistegevuste esimeste meediakampaaniatega. “Erinevaid tegevusi, sündmuseid, sh sotsiaalkampaaniaid viiakse läbi kuni 2018 aasta lõpuni. Aga Mina eeskujukampaaniaga liitunud ametid ja organisatsioonid on selgelt teadvustanud oma rolli teadlikuma inimese ja turvalisema tuleviku kujundamisel. Usun, et nende hea eeskuju on nakkav ja Aga Mina ühistegevustega liitub aasta jooksul veel mitmeid vastutustundlike ameteid ja organisatsioone” lisas ta.

Eeskujukampaania sümboliks ja tunnusmärgiks on valge õhupall. See tuletab meile meelde, et oleme eeskujuks eelkõige lastele. Valge õhupall puhtuse ja õrnusega vajab hoidmist. Õhupall võib kergelt puruneda või ära lennata – just nagu kergekäeliselt antud lubadusedki.

Rohkem infot:

Tamo Vahemets,
Eeskujukampaania Aga Mina eestvedaja, tel 5045112, e-post info@agamina.ee, www.agamina.ee

Kingituse Aga Mina sisu eest hoolitsevad:
Päästeamet, Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Häirekeskus, Tehnilise Järelevalve Amet, Sotsiaalkindlustusamet, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Haigekassa, Justiitsministeerium, SA Innove, Päästeliit, Eesti Abipolitseinike Kogu, MTÜ Eesti Naabrivalve, Operation Lifesaver Estonia MTÜ, MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Sotsiaalministeerium, Õiguskantsleri Kantselei, Lastekaitse Liit, Eesti Tervisedenduse Ühing, Teomeeter, Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI), Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, MTÜ Turvaline Võromaa, MTÜ Aga Mina.