Innovatsiooniseminar “Noortekas ALFA” 11.11.2020

Lisatud:05/11/2020

Noortekeskus on koht, kus kohtuvad noored, kel on erinevad huvid ja taustasüsteem ning kus ruumiline tegevusvabadus loob võimaluse uuteks ideedeks, kontaktideks ja kogemuste jagamiseks, mille põhjal tekivad uued (sub)kultuurid ja ideed. Avatud noorsootöö on sotsiaalse innovatsiooni loomine inimeses endas, tema tegevusgrupis või kogukonnas laiemalt. Ühiskond meie ümber nõuab avatud noorsootöö tegevuste arendamise vaadet pidevalt uuenevas keskkonnas. Noorsootöötajatena tulevad meil noored viia sinna, kus keegi varem pole käinud.

Noorsootöösse astub sel aastal ALFA põlvkond. See on põlvkond, kes on sündinud 2013. aastal või pärast seda. Alfa-generatsioon esindab tulevikku ja pakub vaadet, mille kaudu saab vaadata järgmist aastakümmet ja ja veel edasigi. Kui noortekeskused soovivad sobituda uute noorte maailma, tuleb täna võtta aeg, et vaadata, kas ja millist innovatsiooni me oma keskustes tahame ja vajame. Juba täna töötavad meil Z-generatsiooni noored, kes otsivad töös paindlikkust, vabadust, multifunktsionaalsust. Kohe siseneb noortekeskuse uksest uus põlvkond – alfa põlvkond. Kas oleme muutuseks valmis?

Kutsume sind osa võtma innovatsiooniseminarist, et üheskoos võtta aeg mõelda raamist välja, mõelda kaugemale, mõelda sügavamale, mõelda teistmoodi. Vajame uusi vaatenurki muutusteks ning just innovatsiooni läbi saame tuua valdkonda uudsust, muuta oma tegemised efektiivsemaks.

Seminarile on oodatud Eesti ANK liikmed ning meie strateegiliste koostööpartnerite Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad.

Innovatsiooniseminar on üles ehitatud tuleviku vaadet otsivatena järgmistes teemaarendustes:

* Avatud noorsootöö olemus ja väärtus
* Teenused noortekeskuses
* Meetodid noortekeskuses
* Töökorraldus noortekeskuses
* Koostöö kogukonnas

Töötubadesse jaotumine on juhuslik ning selle eest kannavad hoolt korraldajad. Osalejana võta kaasa endale olulised asjad ning avatud meel. Kõik muu usalda protsessile.

Tule ja osale 11.novembril 2020 kell 09:30 – 16:00 Tartus Ettevõtlusküla – SPARK Makerlabis toimuval seminaril “Noortekas Alfa.”

PÄEVAKAVA:

09:30 – 10.00 Tervituskohv
10.00 – 11.00 Tervitus ja paneelarutelu
11:00 – 12:00 Töötoad
12:00 – 12:45 Lõuna
12:45 – 14:45 Töötoad jätkuvad
14:45 – 15.00 Värskenduspaus
15:00 – 16:00 Ideede tutvustus ja kokkuvõtted

Teeme noorsootööd, aga teeme seda uutmoodi, oleme julged kastist välja mõtlejad!

Registreerimine avatud kuni 5. november 2020!

Lisainfo:
Maivi Liiskmann
Eesti ANK tegevjuht
maivi.liiskmann@ank.ee
58084101