“Kogukonnagarantii“ konverents kutsub osalema

Lisatud:03/10/2018

PRESSITEADE

9. novembril toimub Tartus järjekordne „Kogukonnagarantii“ konverents, millest on oodatud osa võtma kõik noortega või noorte heaks töötavad spetsialistid!

 

„Kogukonnagarantii“ konverents toimub reedel, 9. novembril kl 10.30-17.00 Tartus V Spa konverentsikeskuses (aadressil Riia 2). Registreerimine on avatud Eesti ANKi kodulehel https://konverents.ank.ee/ kuni 30. oktoobrini või kohtade täitumiseni.

Konverentsi teemad

Seekordse konverentsi fookuses on küsimus, kuidas saab kogukond toetada noori, kes ei tööta ega õpi, või kellel on oht sattuda nimetatud sihtgruppi. Arutelu all on erinevad toetusmeetmed, seniste praktikate ja kogemuste jagamine ning võimalikud tulevikulahendused. Konverentsi täpse päevakava leiab SIIT.

Konverentsil jagatakse kogemusi NEET-noorte tugimeetme rakendamisest noorsootööasutustes Noorte Tugila programmi näitel. Tutvustatakse aastatel 2017-2018 Erasmus+ strateegilise koostööprojekti “Community Guarantee” raames loodud visiooni efektiivsest NEET-noorte teenuse profiilist nii Eesti, Itaalia, Portugali ja Islandi organisatsioonide kogemuse põhjal.

Konverents üldine eesmärk on tõsta esile noortevaldkonna ja kodanikuühiskonna väärtust ja võimalusi olulise sihtgrupi – noorte, kes ei õpi ega tööta – toetamisel. Arutelude keskmes on erinevate väljakutsetega noorte toetamise head praktikad ja lahendused, mille on algatanud või ellu viinud noortevaldkonnad ja/või kolmas sektor.

Konverents on osa SA Archimedese noorteagentuuri poolt Erasmus+ programmist toetatud strateegilise koostöö projekti “Community Guarantee” tegevuskavast.

 

Lisainfo:

Stiina Kütt

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus

Rahvusvaheliste suhete juht

Tel: +372 5851 9180

E-post: stiina.kutt@ank.ee

www.ank.ee

konverents.ank.ee