Juhatuse liikme Helen Siska maikuu tervitus

Lisatud:08/05/2023

Maikuu kohviminutitele annab avapaugu EANKi juhatuse liige Helen Siska, kes jagab oma kogemust Erasmus+ projektist, kus osales koos meie rahuvsaheliste suhete juhi Karolina ja juhatuse liikme Karoliinega.

Eesti ANK meeskond osales 19-24. aprill 2023 toimunud Erasmus+ projektis “ReInvent Yourself”. Tegemist oli kontaktide loomise seminariga, mille eesmärk oli leida viise, kuidas toetada noori nende isiklikus ja tööalases elus pärast COVID-19 kriisi. Korraldajariik oli Hispaania ja lisaks Eestile oli kohal partnerid Lätist, Itaaliast, Portugalist, Rumeeniast ja Bulgaariast.


Kohtumine oli silmaringi avardav ning õpetlik mitmeski aspektis:

Esiteks, olles nüüd juba natukene üle aasta olnud paiksem Tartu linnavalitsuse noorsootöövaldkonna juhina, siis väga tihti just ise sellistesse projektidesse ei jõua (loe: kohapeal on toimetamist küll), pigem jagan selliseid pakkumisi otse meie noorsootöötajatele ja noortele endile. Siiski, kuna pakkumise fookus oli seatud noortega töötavatele ja nende arengut toetavatele spetsialistidele, siis leidsin, et see teema on väga aktuaalne minu igapäeva töö vaatest.

Teiseks oli rikastav koos töötada nii eriilmeliste partneritega, kellelt sai kindlasti mitmeid praktikaid ja näiteid kaasa võetud. Siinkohal tekib seos kohe nii heade kui ka mitte nii heade praktikatega, samas inspiratsiooni ammutasin ikka nendest sütitavatest näidetest. Ülejäänud infole vaatasin pigem juba kriitilise pilguga otsa, hea moodus analüüsida, et kuhu ise projekte ja tegevusi ellu viies fookus seada ning mida kindlasti tasub vältida.

Kolmandaks, ja ärge nüüd minust valesti aru saage, aga näen, et see projekt oleks võinud anda palju rohkem. Eks mu enda ootused partnerite, kes projekti ellu viisid, olid ka üsna kõrged. Olen ise noorena mitmetel Erasmus+ noortevahetustel ja koolitustel osalenud ning varasemate väga heade kogemuste põhjal on mul välja kujunenud justkui mingisugune standard, millest sel korral kohati puudust tundsin.

Võib-olla eestlasena kipun ka liialt kriitiline olema ja näen asjades arenguruumi. Samas leian, et sellises projektis osalemise kogemus on isegi ehk kasumlikum.

Neljandaks, võtsin siiski kaasa endaga rohkesti positiivset – õppisin palju iseenda kohta, millised teenused mind sütitavad ja mis ideid soovin ise rakendada; sain oma igapäevasest töökeskkonnast välja; lõin uusi kontakte välisriikide partneritega ning ka mitmeid uusi tutvusi. Lisapunkte andis kindlasti ka tõsiasi, et Eesti meeskond oli lihtsalt suurepärane ja ka neilt on mul nii isiklikult kui ka tööalaselt palju kaasa võtta (juba koos veedetud aeg ja selle juurde kuuluv naeruteraapia andis hea tunde pikaks ajaks).

Kokkuvõtvalt leian, et tegemist oli paraja mugavustsooni raputamise ning väga hea inglise keele praktiseerimise kogemusega. Loodan, et ka teistel “minusugustel” on võimalus tulevikus rohkem sellistest projektidest osa saada. Soovitan siinkohal hoida avatud meelt ning silm peal noortevaldkonna pakkumistel. Mine tea, millal mõni selline tore inimene nagu Karolina sulle tulevikus sellise vahva pakkumise võib teha.

Aitäh, EANK ja meeskond väga põneva väljakutse eest!