Strateegilise koostööprojekti fookuses on sotsiaalne kaasatus noortekeskustes

Lisatud:24/11/2017

Eesti ANK on partneriks Sloveenia noortekeskuste katusorganisatsiooni Mreža MaMa poolt algatatud Erasmus+ strateegilises koostööprojektis “Social inclusion in youth centres”.

20.-23.11.2017 osales Mariboris Sloveenias toimunud esimesel rahvusvahelisel projektikoosolekul Eesti projektimeeskond, kuhu kuuluvad Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt, Viljandi Avatud Noortetoa noorsootöö koordinaator Ege Enok ja Saue noortekeskuse noortejuht Eveliis Samberk.

Projekti parnteriteks on veel Jaunatnes lideru koalicija (Läti) ja  Jugendkulturarbeit EV (Saksamaa). Projekt kestab 24 kuud vahemikus 1.10.2017- 30.9.2019 ning selle jooksul arutletakse ja arendatakse sotsiaalse kaasatuse temaatikat noortekeskustes.

Esimesel kohtumisel tutvuti projekti partneritega, selgitati eri osapoolte ootusi projektile ning lepiti kokku järgmistes tegevussammudes. Ege Enok peab väärtuslikuks strateegilises koostööprojektis osalemise kogemuse saamist ning avatud noorsootöö põhimõtete meeldetuletamist ning laiemat levitamist, mis iseenesest toetavad ka mitmekesisust ning sotsiaalset kaasatust. Projekt on võimalus üle vaadata Eesti tasandil olemasolev, sh kaardistada head praktikad ning jagada meie kogemusi ja noortekeskuste tegevust toetavaid raamdokumente ja -suuniseid välispartneritega. Eveliis Samberk leiab, et projektis kaasa löömine on võimalus laiendamaks silmaringi, avastamaks uusi praktilisi võtteid ning rikastamaks tegevusi noortekeskuse avatud ruumis. Projekt tõstatab arutelu teemal, mida tähendab sotsiaalne kaasatus praktikas nii meil kui mujal ja kuidas sellega seonduvaid väljukutseid tõhusamalt lahendada.

Projekti tegevustena toimub 3 rahvusvahelist projektikoosolekut, õppevisiit Saksamaale, rahvusvaheline noorsootöötajate koolitus sotsiaalse kaasatuse alaste programmide arendamiseks Sloveenias, kohaliku tasandi koolitused ja levitusüritused igas partnerriigis. Projekti lõpuks valmib kogumik strateegiliste juhtnööridega noortekeskustele, et lahendada sotsiaalse tõjutuse alaseid väljakutseid.

 

Rohkem infot:

Stiina Kütt
stiina.kutt@ank.ee