Alatskivi helitehnika soetamine

esmaspäev, 31. detsember 2018

Alatskivi helitehnika soetamine

Projekti viidi läbi 19.11-28.12.2018 Alatskivi alevikus

Alatskivi kooli helitehnika projekti eestvedajateks oli 3 noort: Mattias-Sande, Andre, Sander.

Oleme otsinud juba mitu aastat erinevaid võimalusi kuidas helitehnikat koolis uuendada, aga just eelmisel kontserdil kui tehnikaga tekkis probleeme hakkasime rohkem sellest rääkima ja soovisime kiiremas korras midagi ette võtta. Projekti eesmärk oli uuendada olemasolevat heli-ja valgustehnikat, mida kasutatakse koolis ja kogukonnas, Alatskivi piirkonna erinevate ürituste läbiviimisel. Projekti raames soetasime helipulti sülearvuti, magistraal juhtme, mikrofone, valgusteid, ja muid lisatarvikuid. Projekti läbiviimisel õppisime, et arved peavad korras olema, kuna me tellisime heli-ja valgustehnikat Saksamaalt, siis tekitas mõningast viivitust suhtlemine raamatupidajatega.

Tellitud asjad saabusid just paar päeva enne kooli jõulupeo toimumist. Kui tehnika saabus katkestati jõulupeo proovid niikauaks kui me paki lahti arutasime ja uued asjad süsteemiga ühendasime. Tänu helitehnikute sülearvutile saime kodus kokku panna kogu jõulupeo helifailid, just eelnevalt on see meile probleeme tekitanud, et me ei saanud faile ühes arvutis hoida.  On hea meel tõdeda, et jõulupidu sujus viperusteta ja uuenenud tehnika toetab meie arengut. Kooli jõulupeol oli publikuks ligi 230 inimest: õpilased, õpetajad, lapsevanemad, kogukonnaliikmed. Sellel peol saime helipuldi kolida saali tagumisse ossa, kus me oleks ammu pidanud olema. Siit on võimalik ka vaadata ühte esinemist, mis on filmitud helipuldi tagant. Oleme valmis uuteks väljakutseteks ja meil on hea meel, et iga üritusega saame me paremaid võimalusi koolile ja kogukonnale pakkuda.

Helitehnika uuendamine ei ole kindlasti lõpule viidud, hakkame otsima uusi lahendusi, et me saaksime veel mõne vananenud tehnika uue vastu vahetada.