Alutaguse filmiõhtud

kolmapäev, 16. oktoober 2019

Filmid ja söök ühendavad kogukonna noori

Projekti nimi: Alutaguse filmiõhtud

Projekti kestvus: mai 2019 – august 2019

Projekti jooksul korraldasid Mäetaguse noored Alutaguse noortele neli filmi vaatamist.

24.05.19 „Staatuse uuendamine“ – 36 osalejat

21.06.19 „Maleva film“ – 49 osalejat

20.07.2019 „Lotte ja kadunud lohed“ – 77 osalejat

12.08.19 „Poksiplika“ – 25 osalejat

Kuidas läinud on?

Meie rõõmustuseks ja üllatuseks oli kino vastu huvi üpris suur. Kõikidel kordadel pakkusime ka erinevaid snäkke ja see samuti meeldis kõigile, ühel korral sai ka igaüks ise endale pannkooke küpsetada.

Enne projekti arvasime, et vaheajal on hea kinosid korraldada, kuid tegelikult selgus, et hoopis keerulisem, sest oli endal palju tegemisi ja kodust eemal olemist (kooli lõpp, laagrid, malev jms). Õnneks saime ikkagi projekti aja jooksul kõik korraldatud. Viimase filmi ajal käis meil ka külaline filmikriitik Tristan Priimägi, kes rääkis endast ja filmindusest. Samuti juhatas sisse meie viimase filmi.

Noored, kes käisid filme vaatamas tahavad ka edaspidi sarnaseid üritusi, kus saab süüa teha/süüa ja lahedaid filme vaadata. Tekkis ka idee, et edaspidi võiks teha eelnevalt hääletuse erinevate filmide vahel ja siis selle järgi otsustada, mida tellida. Noortele meeldis ka, et said teiste Alutaguse noortega kokku, mitte ei olnud ainult enda kooli omad.

Mida õppisime?

  • Õppisime kuidas projekti tegemine käib ning milliseid erinevaid osasid tuleb täita.
  • Õppisime kuidas eelarvet koostada.
  • Õppisime kuidas üritust planeerida ja läbi viia.
  • Oskame nüüd paremini planeerida toitude koguseid 😉

Mis läks halvasti?

Projekti läbi viimine on suur kohustus ja pole alati nii lihtne: vaja õigel ajal kohal olla, projekti tagasiside küsimustele vastamine polegi nii lihtne, vahel on ka raske ennast motiveerida.

Ühel korral vedas tehnika meid alt ja pidime lahenduse leidma, õnneks saime sama asja järgneval päeval korraldada.

Esimesel filmiõhtul ei vaadanud paljud filmi, vaid tegelesid söömisega – järgnevatel kordadel tegime söömise enne või pärast filmi vaatamist, mitte samal ajal. Sööki ei planeerinud alguses õigesti, sest ei osanud nii paljusid noori oodata, järgnevatel kordadel olime paremini varustatud.

 

kolmapäev, 19. juuni 2019

Ameerika filmiga algus tehtud!

24.05.2019 toimus meie esimene kinoõhtu. Otsustasime kinoõhtu teha ameerika-teemalise ja film sai vastavalt valitud ehk valituks osutus film „Staatuse uuendamine“.

Projekti tellitud asjadest ei jõudnud kahjuks kott-toolid kohale, kuid me ei lasknud sellest ennast häirida. Huvi kinoõhtu vastu oli niivõrd suur, et me kahjuks ei mahtunud oma noorteka ruumi ära ja palusime Mäetaguse rahvamaja juhatajalt luba, et kasutada suurt saali.

Ettevalmistusena tegime erinevaid temaatilisi snäkke – hamburgereid, popcorne, limonaadi ning lisaks veel värskeid puu- ja juurvilju. Planeerisime ka ise tarvilikke asju ostma minna, kuid kahjuks kooliasjad võtsid liiga palju aega ja selleks korraks ei jäänud aega. Järgmistel filmi vaatamistel kindlasti parandame selle vea.

Kõik toidud söödi ära ja oleks veel lisagi tahetud. Limonaadi joodi ka üpriski palju, kuid õnneks on selle masinaga väga lihtne seda valmistada.

Kokku koos meiega oli kino vaatamas 36 inimest, kellest 15 noort tulid bussiga Iisakust ja Kurtnast. Nende hulgas oli 5 täiskasvanut, ülejäänud noored vanuses 6-17aastat.

Peale kino vaatamist tegime ka kahoot-mängu, kus esitasime põnevaid küsimusi USA kohta. Parimatele jagasime ka hamburgerikujulisi kummikomme. Film oli lahe ja üldiselt jäime väga rahule oma üritusega.

Mida õppisime ja mis vajab veel planeerimist?

  • Aega kulub rohkem tegevusteks kui algselt planeeritud sai.
  • Edaspidi teha väga täpne kava tegevusteks.
  • Enne kino jagada kõigile kindel portsjon snäkke, sest söögilaualt käidi kogu kino aja söömas ja see veidi häiris.
  • Paluda kõigil ise oma prügi kokku korjata, peale kinoõhtut oli tüütu koristada.

Projekti meeskond: Eliise, Liissette, Grete (noorsootöötaja)

Lisaks oli meil abiks toidutegemisel veel üks noorsootöötaja Marika ja noored Catlyn ja Liisi.

Osales: 31 noort Alutaguse vallast, 5 noorsootöötajat

teisipäev, 7. mai 2019

Alutaguse filmiõhtud

Meie noortekeskus on alles jaanuaris avatud ja soov on tuua noored kokku! Alutaguse vallas on neli noortekeskust ja soovime teiste noortekeskuste noori endale kinoõhtuteks külla kutsuda.

Soovime korraldada kinoõhtuid. Noortekeskus korraldab ja rahastab ise transpordi, et teiste noortekeskuste noored saaksid ka meie kinoõhtustest osa ja samuti hangib filmid (Kinokoja kaudu vms). Samuti on soov kutsuda külla keegi asjatundlik, kes teab filmindusest ja oskab sellest täpsemalt rääkida nt filmikriitik Tristan Priimägi (oleme temaga vestelnud ning tuleb meile meeleldi külla).

Kinoõhtuid korraldame kord kuus ja kokku 4 korral (projekti ajal, hiljem ka jooksvalt edasi) st. aprill-juuni. Võimalik, et suvevaheajal saame ka tihedamalt korraldada. Kinoõhtutele tahame kaasata ka kogukonda laiemalt, nt emadepäeval korraldame filmi vaatamise koos emadega. Igale kinoõhtule loome ka teema juurde, et oleks põnevam ja kaasahaaravam.

Tegevuste elluviimiseks vajame 1190€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Video link: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/2611001035638288/