Ambla filmi- ja mängude õhtud

laupäev, 31. august 2019

Projekti läbiviimine andis teadmisi nii planeerimises kui teostamises

Meie idee oli korraldada noortekeskuses erinevaid mängude- ja filmiõhtuid. Kuna teame, et nii meile, kui ka teistele noortele meeldib mängida x-boxiga ja vaadata filme, siis leidsime, et meil oleks selleks vaja ühte korralikku televiisorit ning muid sellega seonduvaid tarvikuid.

Kõigepealt otsisime internetist välja sobivad vahendid, mida meil vaja läks ja panime kirja hinnad, et koostada selle põhjal eelarve. Siis mõtlesime läbi, millal ja milliseid üritusi me korraldada võiks. Kuna oli juba kevad ja ilmad läksid soojaks, siis pidime arvestama ka sellega, et noored võibolla ei taha tulla enam siseruumi üritusele.

Kui plaanid olid paigas, tekkis ka mõte, et teha remont selles ruumis, kuhu paneme televiisori. Valisime toa värvideks tumesinise ja valge. Remondi käigus sai ruum korralikult ära koristatud ja pestud, seinad ja lagi üle värvitud ning mööbel filmiõhtute jaoks sobivalt paigutatud. Need tegevused läksid lihtsalt ja ilma probleemideta.

Esimesed probleemid meie jaoks tekkisid siis, kui hakkasime soovitud kaupasid ja vahendeid tellima. Osades e-poodides selgus, et nad ei saada e-arvet, vaid ainult pdf-ina, aga vald sellise arvega ei arvesta enam, seega pidime mõned tellimused tühistama ja nii jäigi kahjuks suur osa x-boxi mänge ostmata. Siit meile ka õppekoht. Enne kui midagi kuskilt planeerime osta, tuleb kindlasti uurida, kas nad saadavad e-arveid ja kas ja kuidas käib asutusele tellimine läbi nende e-poe. Ka pika tarneajaga ei olnud me arvestanud. Nii mõnigi kaup jõudis planeeritust hiljem kohale.

Kui asjad olid kohale jõudnud, panime me need oma värskelt remonditud ruumi ülesse ja kujundasime ruumi sobivaks, et seal filme vaadata ja x-boxiga mängida.

Järgmiseks sammuks oli ürituste korraldamine. Kokku korraldasime 3 üritust enne suvevaheaega. Ürituste jaoks tegime valmis plakatid ja viisime need Amblas olevatele teadetetahvlitele ning ka kooli. Lisaks jagasime plakatit sotsiaalmeedia kanalites ja kutsusime noori ka ise noortekeskusesse. Kuna meil ei ole varasemast eriti kogemusi plakatite tegemisel, siis osutus see protsess natuke keeruliseks, aga väheke pusimist ja saime hakkama.

Ürituste jaoks mõtlesime välja erinevad mängud, mida seal korraldada ning ostsime ka auhinnad. Et olemine oleks mõnusam sai ostetud ka erinevaid suupisteid, milledest katsime laua. See tegevus oli väga tore, sest meile meeldib süüa teha ja seda ka serveerida.

Esimesed kaks üritust sujusid hästi. Noori oli päris palju ja kõigil oli lõbus. Mängisime võistlusmänge, x-boxi, vaatasime filmi, sõime snäkke ja veetsime mõnusalt aega. Kolmanda ürituse korraldamisel otsustasime, et viime selle läbi õues, kuna ilmad olid juba nii ilusad ja ei tahtnud siseruumides olla. Seega ei teinud sellel korral filmivaatamist, vaid grillisime ja mängisime õues.

Õppisime selle projekti läbi palju. Saime teada, kuidas on ise kõike planeerida, organiseerida ja teostada. Oleme väga tänulikud, et saime sellest projektist osa võtta ja oleme nüüd tunduvalt julgemad ka tulevikus erinevaid projekte planeerima ja ellu viima.

kolmapäev, 19. juuni 2019

Noorte initsiatiivikus tõi lisaks filmiõhtutele ka noortetoa remondi!

Kogu projekt on läinud siiani üldkokkuvõttes enam-vähem hästi. Leiame, et hästi on meil õnnestunud eelarve koostamine, sest see tundus meile lihtne. Valisime internetist sobivad asjad välja, vaatasime nende hinnad ja kirjutasime eelarve tabelisse. Lisaks arvestasime, palju meil kulub raha ürituste läbiviimiseks, sinna pidi arvestama nii suupistelauale minev kaup kui auhinnad võistluste eest. Ürituste korraldamine õnnestus ka hästi. Panime kuupäevad paika ja enne ürituse algust umbes nädal, tegime plakatid. Jagasime neid internetis ja panime teadete tahvlitele. Koolis rääkisime ka suusõnaliselt teistele, et üritus on tulemas. Enne üritust käisime poes ja ostsime suupistelauale toidukraami ning auhinnad. Valisime välja filmi, mida vaatame ning mõtlesime välja võistlused, mida läbi viisime. Vahetult enne ürituse algust katsime laua ja panime kõik asjad valmis. Kõigepealt noored kogunesid, siis vaatasime filmi ja siis toimusid võistlused. Esimesel üritusel osales 13 noort, teisel 10.

Kõige rohkem probleeme tekitasid meile kaupade tarneajad. Ei olnud sellega arvestanud, et arvete tasumine ja kaupade kohale jõudmine võtab nii palju aega.

Hetkel on meil ostetud osa kaubast, läbi viidud kaks üritust, remonditud ruum, kus filmi- ja mängude õhtuid läbi viia.

Järgmiseks on vaja teha viimased viimistlustööd, osta ülejäänud kaup ja viia läbi veel üks üritus.

Oleme õppinud, et edaspidi tuleb arvestada tarneaegadega ja jätta igaks juhuks väike varu. Veel oleme õppinud, kuidas üritust läbi viia. Üritusest tuleb varakult teada anda ja seda palju reklaamida, et kohale tuleks võimalikult palju noori. Siseruumis toimuvad üritused ei tasu jätta sellisesse aega, kus õues on juba ilusad ilmad, sest noored ei pruugi kohale tulla ja tahavad väljas olla.

Korraldusel vajaksime teiste noorte poolt rohkem tuge, siis läheks korraldamine lihtsamalt.

teisipäev, 23. aprill 2019

Ambla filmi- ja mängude õhtud

Oleme Ambla noortekeskuse noored ja tahame oma noorteka elu põnevamaks muuta ja kutsuda siia rohkem noori nii Amblast kui ka kaugemalt. Meil tekkis idee teha noortekasse filmi- ja mängudetuba, kus saame läbi viia erinevaid üritusi ja kaasata nendesse ka kogukonda. Tahame ühiselt teha toas remonti ja selle noortepäraselt sisustada, seda noortekeskuse toel. Lisaks plaanime enne suve korraldada 3 üritust, kuhu kutsume ka teisi noortekeskuseid ja noori külla. Projekti elluviimiseks vajame 1401€ ja et seda saada on meil teie abi vaja. Peame kokku saama 200 liket. Aita meid ja vajuta meeldib!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.