Aruteluõhtu noortele tulevikusuundade arutamiseks

teisipäev, 23. mai 2017

Uber-lapsehoidja? Noored on leidlikud 🙂

Lõpparuanne

MTÜ Tegusad Eesti Noored korraldas „Aruteluõhtu noortele“ 20.aprillil Solarise Apollo Kinos Tallinnas. Üritus toimus teemal tuleviku majandussuunad ja jagamismajandus. Antud üritusel oli 6 korraldajat, kes alustasid korraldamist juba veebruarikuus. Meie korraldatud aruteluõhtust võtsid osa 100 noort, kuid usume, et mõju on suurem. Erinevad ideed ja teadmised laienesid edasi ka sõpradele ja sugulastele. Usun, et korraldasime kõigi osalejate jaoks meeldejääva arutelu.

Üritusel toimus paneeldiskussion huvitavate esinejatega, mille käigus saadi osalejatelt ka ise küsimusi küsida ja arutleda. Meie ürituse ekspertideks olid Taxify looja Martin Villing, Tehnopolise Balti kontori asedirektor Katre Eljas-Taal, Eesti Jagamismajanduse Liidu esimees  Hannes Lents ja Crowdestate looja Lot Linnupõld. Moderaatoriks oli majandusala üliõpilane Lewin Schmitt. Meie ülesandeks oli tõstatada teemasid, millega paljud noored olid vähem või rohkem kokku puutunud ning millega seoses võivad nad välja pakkuda huvitavaid lahendusi ning arengusuundi tulevikuks. Tekkis ka palju uusi ideid näiteks lapsehoidja-Uber, millega saaks kutsuda endale lapsehoidja samamoodi nagu praegu saab endale autoteenust tellida. Pärast paneeldiskussiooni lõppu ei tahetud eksperte ära lasta, kuna juttu jätkus kauemaks.

Meil õnnestus hästi üritus ja korraldus. Pärast arutelu olid palju noored väga rahulolevad ning tänasid meid hariva ürituse korraldamise eest. Eriti meeldisid noortele esinejad, kes olid omal alal eksperdid ja harisid oma kogemuste põhjal. Halvasti kukkus välja toidu tellimine, kuna üks korraldajatest tellis toidu kogemata valeks päevaks. Õnneks olid toitlustusfirma valmis tegema söögi ikka õigeks päevaks. Õppisime meeskonnaga koostööd, ajaplaneerimist ja ürituse korraldamist.

Ettepanekud järgmistele taotlejatele on kindlasti korralikult läbi mõelda, mis üritusi nende arvates piisavalt ei korraldata ja kuhu nad ise minna tahaksid. Vaid nii saab korraldada üritust, mis kõigile meeldib.

Taotlesime ürituse korraldamiseks 1400 eurot.

 

neljapäev, 20. aprill 2017

Noored arutlevad majanduse üle

MTÜ Tegusad Eesti Noored on korraldamas “Arutlusõhtut noortele” 20.aprillil Solarise Apollo Kinos Tallinnas. Arutlusõhtu teemaks on tuleviku majandusssuunad ja jagamismajandus.

Hetkel on meie üritus varsti toimumas ning kõik korraldajad ootavad 20.aprilli pikki silmi. Oleme tegelenud aktiivselt ürituse korraldamisega ning eriti hästi on sujunud meeskonnavaheline koostöö. Oleme läbi korraldamise muutunud lähedasemateks ja oleme saanud paremateks sõpradeks. Samuti on meil läinud hästi ürituse koha leidmisega, milleks osutus Tallinna populaarne Apollo Kino Solarises.

Siiski on meil esinenud ka mõned probleemid. Kuna kavatseme pakkuda oma arutlusõhtul osalejatele süüa, on erinevate toidueelistuste tellimine osutunud meie jaoks keeruliseks. Nimelt on meie jaoks raske ennustada paljud osalejatest on kindlate toidueelistustega. Nüüdseks on see probleem juba lahenenud ning kõik noored on oodatud meie üritusele.

Praeguseks hetkeks oleme lähenemas üritusega finišijoonele. Meil on olemas korraldamiskoht, söök, eksperdid, reklaam ja ürituse olemus. Oleme täielikult valmis noori vastu võtma 20.aprillil Solaris Apollo Kinos.

Ürituse korraldusest saadav kogemustepagas on meeletu. Me oleme õppinud tiimiga koostöötamist. Meie korraldusmeeskonnas on kõigil liikmetel võrdne roll ja oluline on olla tiimimängija. Samuti oleme õppinud aja kasutust, vastutust ja ürituse korraldamise elamuse. Just elamuse, kuna seda ei anna võrrelda teiste üritustega!

Lisan ka mõned pildid meie koosolekust ja plakatitest, mis on paigutatud erinevatesse ülikoolidesse ja koolidesse.

 

neljapäev, 13. aprill 2017

Aruteluõhtu noortele arutamaks tulevikusuundi

MTÜ Tegusad Eesti Noored ideeks on korraldada 20.aprill paneeldiskussioon teemal tuleviku majandussuunad ja jagamismajandus. Ürituse peamine eesmärk on pakkuda noortele mitteformaalset kodanikuharidust, kogemusi meeskonnatööst ja argumenteerimisest ning teadmisi Euroopa Liidu toimimisest. Me ülesandeks on tõstatada teemasid, millega paljud noored on vähem või rohkem kokku puutunud ning millega seoses võivad nad välja pakkuda huvitavaid lahendusi ning arengusuundi tulevikuks.

Ürituse lõpptulemusena ootame ideid, mis peegeldavad meie ühiskonna erinevaid külgi. Üritus on mõeldud eelkõige tudengiealistele noortele, kuid osaleda võivad kõik noored, kes teemast huvitatud on.

Taotlesime 1400€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.