Dungeons & Dragons

esmaspäev, 31. detsember 2018

Head mõtted on tark kohe üles kirjutada!

Meie projekti nimi on Paikuse Dungeons and Dragons ja asume Paikusel.
Me oleme korraldanud üritusi, kus tutvustame seda mängu ka teistele inimestele. Kaks tutvujat ühines täielikult ja paljud huvitusid ka edaspidi. Kõige paremini on läinud meie tutvustusüritus. Sooviks on see, et tahaksime rohkem levitada meie mängu, kuna need kes sellest teavad, on väga üllatunud ja hoiavad meie tegemistel silma peal. Need, kes mänguga tuttavad ei ole, ei saa ka meie tegevusest tihtipeale aru. Oleme ostnud õiged mängu osad (nupud, kujud, kaardid, alad jms). Me tahaks luua veel viise, kuidas meid üles leida. Mäng nõuab oskust strateegiliselt mängida ning seda ka ära tunda, mida oleme koos õppinud. Lisaks sellele oleme me õppinud üksteist paremini tundma.
Lisatoena läheks vaja võibolla, et kui toimub meil üritus siis facebookis ka üritusi jagatakse.

Natuke räägin, mis Dungeons and Dragons: lühend DnD. DnD on fantaasia, action, strateegia, RPG (üks inimene liigub või tegutseb korraga) lauamäng. Mängijad loovad tegelased nõrkuste ja tugevustega. Mängu juhib DM (Dungeon Master), tema kontrollib lugu, vaenalasi ja kõike, mida mängija ei saa kontrollida. Mängu ajal sa saad seigelda, teha missioone ja erinevaid strateegilisi same.

Õppisime, milline näeb õige leping välja ja kui palju paberi tööd on tegelikult vaja sellise asja jaoks.
Kui teised noored teevad projekti, siis tehke kohe asi ära, kui ülesanne antakse ja kui tekivad uued mõtted, siis märkige kuskile ülesse või lihtsalt hoidke kindlalt peas hiljemaks kasutuseks (kõik tuleb kasuks).
Projektimeeskonnas osales 9 inimest. Projekti tegevustes ja lauamängudes osales vähemalt 28 noort.
Inimestele meeldib idee lauamängust, kus sa saad olla täiesti erinev olend ja seigelda, võidelda ning lihtsalt lõbutseda.

reede, 14. detsember 2018

Mänguhuvilisi aina tuleb!

Projekti nimi ja asukoht: “D&D” Paikuse Avatud Noortekeskuses Paikuse osavallas Pärnu linnas

Siiani on läinud kõik plaanipäraselt. Igal nädalal reedeti toimuvad „D&D“ mängude töötoad, kus meisterdame, vaatame õpetusfilme ja mängime. Toimunud on ka projekti planeeritud väljasõit Tallinnasse, Eesti suurimasse laua-ja kaardimängude poodi „Lorein“, kus saime hulga uusi teadmisi „D&D“ mängu kohta ja saime seda seal ka mängida. Väljasõit toimus 01.12 (pisut hiljem esialgsest planeeritult aga seevastu läks see väga hästi korda, meil ei tulnud kiirustada ega selleks päevaks koolist puududa – kõik sujus väga mõnusalt.

Meie mängusõpruskond on veelgi rohkem kokku kasvanud, liitunud on uusi huvilisi.

Me ei saanud originaalosi Eestist kusagilt osta – nii tellisime need Amazonest. Kuna Panokel ei ole krediiitkaarti, siis tuli Panoke töötajatel ja juhatajal endi krediitkaartidega enne need mängud ära tellida ja siis saime projetkirahade eest need kulutused hüvitada (meil on olemas need imelikud Amazonye arved). Kuna kohe on käes ka pühade periood, siis viimased originaalmängu osad jõudsid meieni selle nädala lõpuga – õnneks on kõik ostetud mänguosad nüüd meieni jõudnud. Hetkel on käsimas hoogsad mängunuppude meisterdamised. Nt. nuppude paremaks põsimiseks lähenesime loovalt ja kleepisime neile alla ehituspoest soetatud seibid. Omajagu tööd on veel teha.

Väljasõit on korraldatud, samuti toimuvad iganädalased töötoad, kus on käinud ka väljaspoolt külalisi osalemas. Meie sõpruskond on kasvanud ning senine mängutiim aina kinnistunud. Edasiseks planeerime oma mängunuppude valmistamistega jätkata, neid on meil palju vaja. Samuti jätkme iganädalaste töötubadega. Kui aus olla, siis tegelikult mängime palju sagedamini kui esialgu plaanisime 😀

Mida oleme siiani projekti läbi viies õppinud: meeskonna tööd, ühistegevused on kokkuliitvad! Meil on väga lahedad juhendajad ning kui midagi väga tahta ja sellesse uskuda, on üsna tõenäoline see ka korda saata! Meie sõpruskond on kasvanud. Need, kes kuuluvad mängumeeskondadesse, on üldjuhul rahulikumad noored, kellele meeldib olla aktiivsem, strateegilisemalt mõelda, ise asju kättevõtta ja ära teha!

Pildi- ja videomaterjal:

https://www.facebook.com/189332871086408/photos/a.233591006660594/2156950884324587/?type=3&theater

https://www.facebook.com/189332871086408/photos/pcb.2167745703245105/2167744256578583/?type=3&theater

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2179410788745263&id=189332871086408&__tn__=-R

https://www.facebook.com/189332871086408/photos/a.750872861599070/2183417685011240/?type=3&theater

NB! Kirjutasime ka projekti kajastava artikli oma kohalikku ajalehte – see ilmub detsembrikuu lehes 😉

 

Dungeons & Dragons

Usume, et üks sotsiaalne ja loominguline mäng, mille nimeks on D&D (Dungeons and Dragons), annab võimaluse nautida samu asju, mida videomängud, kuid sotsiaalsemal ja loovamal viisil.

Selleks, et rohkem inimesi teaks sellest mängust, et mis see on ja kuidas mängida, tahame osta rohkem varustust (raamatud, täringud, mängualused). Külastada ühte poodi, mis on Eestis ainuke, mis on spetsialiseerunud sellistele mängudele; korraldada vestlusõhtu mängu külaliseksperdiga ja vaadata lühifilme D&Dst (16.11.).

Pärast neid tegevusi tahame korraldada töötubasid huvitatutele, et nad saaksid ise alustada oma seiklustega.

Juba ühe väikese grupi moodustamine on aidanud leida meil uusi sarnase huviga inimesi ja suurendada meie suhtlusgruppi. Me teame, et see mäng ei ole kõigile, aga me usume, et jagades infot ja võimalusi mängu kohta, saame jõuda rohkemate inimesteni. Infot levitades anname võimaluse inimestele leida mängust midagi endale meeldivat või siis mõnele uue hobi koos uute toredate sõpradega.

Uue huviringi jaoks taotleme 1900€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.