Eesmärgi päevik

kolmapäev, 25. november 2020

Projektijuhist ettevõtjaks?

Projekti nimi: Noorte märkmik

Projekti toimumisaeg: 22.06.2020-22.10.2020.

Projekti meeskond: projektijuht Robin Pass ja mentoriks Erika Kesvatera. Lisaks aitas märkmiku valmimisel disainiga kaasa Victoria-Loreen Jaanberg. Läbi vaba konkursi said tiimi tulla kõik noored, kes soovisid. Algul oli tiimis kuus inimest ja mina ise. Projekti lõpuks oli meid aga alles 2. Loomuliku kaduga olin tegelikult arvestanud juba algusest peale.

Projekti partnerid: olid Eesti ANK, MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogramm, Trükiviis, Caffeine ja Mõnnakas. Tegevuse reklaamimisele aitasid kaasa Tallinna Haridusamet, Tallinna 21. Kool, Solaris Keskus ja Telliskivi Loomelinnak.

Projekti kasusaajate arvuks võib olla isegi umbes 500-700 inimest.

Läbi projekti valmis eesmärkidele ja harjumustele keskendunud märkmik ,,Suudan Muudan Saavutan”. Märkmik oli suunatud noortele, et nende teadlikkust antud teemal tõsta. Suvel töötasime märkmiku disaini ja sisu kallal. Mäletan neid kümnetunniseid tööpäevi kohvikus istudes ja disaini kallal töötades. See meeldis mulle väga. Märkmikud läksid septembris trükki ja seejärel tegelesime turunduse ja müügiga. Juba eelmüük oli väga edukas, aga kui märkmikud kohale jõudsid, oli järjekord ukse taga. Müüsime esimese kahe nädalaga 175 märkmikku. Märkmiku turundus oli väga hea, sotsiaalmeedia pildid olid ilusad ja professionaalsed. Tegime koostööd noorte eeskujudega – nad jagasid oma kanalitesse märkmikust pilte ja videosi olles ise väga vaimustuses sellest. Tegime loosimängud Caffeine ja Mõnnakaga, see tekitas palju kära meie tegevuse ümber.

Kuna projekt hakkas lõppema ja osad märkmikud olid veel alles, siis hakkasime kirjutama läbi noortekeskuseid ja vallavalitsusi. Sealt tuli mitmeid suuri tellimusi. Saime ka müügikoha Telliskivi Loomelinnakusse ja Solarise Keskusesse. Telliskivis läks müük hästi, Solarises kahjuks mitte. Põhjuseks oli arvatavasti tööpäeva lõpp ja inimeste kärsitus. Saime projekti lõpuks aga umbes 270 märkmiku müüdud 300st, ülejäänud annetasime MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammile ja osad lähevad käiku noorsootöö nädala raames. Annetuseks kogusime veidi üle 3000 euro! See on vapustav summa. Arvan, et sellise projekti kohta nii lühikese ajaga on see väga hea tulemus. Kogu annetus läheb MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammile. See organisatsioon sai valitud, sest nende missioon on panna lapsed, kes on vanema(d) kaotanud, jälle unistama. See läks meile väga südamesse.

Tagasiside oli väga hea, isegi, et märkmikku on alles kasutatud umbes 3 nädalat. Noortele meeldis uus lähenemisviis eesmärkide ja harjumuste seadmiseks. Märkmik olevat neid hoidnud rohkem järjepidevana ja motiveerituna. Ka disain sai palju heakskiitu.

Kogukond sai kasu mitmest perspektiivist. Noored said osaleda tiimis, ehk neile uus kogemus. Teiseks märkmik, mis aitab enesearengule kaasa. Kolmandaks heategevuslik pool – rahaline annetus ja ka tasuta märkmikud raskustes noortele. Neljandaks meie motiveerivad sotsiaalmeedia postitused, kus jagasime erinevaid kogemuslugusi, kus noorte eeskujud rääkisid enda loost oma eesmärgini jõudmisel, mitmeid huvitavaid video soovitusi ja tsitaate.

Mina ise õppisin sellest projektist väga palju. Olen nende õppetundide eest väga tänulik! Õppisin müügi, turunduse, suhtlemise, juhtimise, finantsasjade, graafilise disaini, koostööpartnerite leidmise ja palju muu kohta. Õppisin seda, et tuleb planeerida asjadeks rohkem aega, sest alati läheb midagi valesti. Sain palju uusi tutvusi, aga samas õppisin ka ennast rohkem tundma. Õppisin enda tervist rohkem väärtustama. See projekt ei olnud lihtne, sellega kaasnes väga palju tööd ja stressi. Eriti, kui sul on ajalimiit. Nägin väga palju vaeva ja pealt vaadates ei oska kõrval seisev inimene isegi hinnata, kui palju tööd siia läks. Projekti lõpuks olin väga väsinud ja vaimne tervis kannatas ka mingil määral. See aga ei olnud üdini halb, sest minu pingetaluvus arenes. Õnneks tean enda piire ja kui vajasin projekti jooksul puhkust, siis selleks ka paar päeva võtsin. Nüüd, kui projekt on lõppenud, kavatsen veidi puhata ja siis juba uute ideede kallal tööle hakata!

Sotsiaalmeedia:

https://www.facebook.com/smsmarkmik

https://www.instagram.com/smsmarkmik/

https://www.tallinn.ee/est/haridus/Uudis-Ettevotlusnadala-raames-tutvustas-Tallinna-XXI-Kooli-noor-gumnasist-oma-uut-enesearenduslikku-oppematerjali?fbclid=IwAR3R-VJKkawrcr7Ohk8NGhpjBY0f-vieP6bLGa2kMjHWRvH-fBotbmbSP8o

Video:

https://www.facebook.com/283912898619620/videos/198369241781980

 

teisipäev, 6. oktoober 2020

Protsess toimib vastavalt seatud eesmärkidele 🙂

Projekt ,,Noorte märkmik” viiakse läbi üle-eestiliselt. Projekt on siiani läinud väga hästi. Oleme hetkel disainiprotsessi juures ja lähiajal saadame failid trükikotta. Just see disain ja sisu on see, mille üle oleme enim elevil. Arvame, et valmimas on tõesti kasulik abivahend.

Hetke suurimaks probleemiks on kujunenud mitmete tööprotsesside kattumine. Õnneks on tiimis mitmeid inimesi, kes nõu ja jõuga kaasa aitavad. Samuti ei arvestanud me faktiga, et trükkimiseks läheb mitmeid nädalaid. Algne eesmärk oli märkmikud välja lasta augusti kolmandal nädalal, nüüd aga tundub, et jõuame selleni alles septembri keskpaigas.

Siiamaani oleme viinud läbi järgmised tegevused:

  • Küsitluse läbiviimine, kus saime täpsemalt noorte mõtetest ja ettepanekutest kuulda.
  • Oleme töötanud väga palju disaini ja sisu kallal. Tekkinud on mitmeid huvitavaid ja innovatiivseid ideid.
  • Oleme käinud trükikojas arutamas erinevate trükkimisvõimaluste üle. Pärast mitmeid visiite on meil lõpuks need detailid paigas ja trükikoda on valmis printima.
  • Uurinud võimalike koostööpartnerite kohta ja saatnud neile meilid.
  • Lisaks mitmed väiksemad sammud – heategevusliku organisatsiooni valimine, müügivõimaluste otsimine, märkmiku hinna otsustamine ja palju muud.

Selle vähese ajaga oleme õppinud mitmete asjade kohta. Mõned neist on – graafiline disain, meilide kirjutamine ja meeskonna töö.

Hetkel läheb projekt väga edukalt ja lisatuge me ei vaja.

 

reede, 26. juuni 2020

Eesmärgi päevik

Tsau! Minu nimi on Robin. Ma olen 16 aastat vana ja meil sõbraga tekkis üks idee noorte toetamiseks eesmärkide ja harjumuste seoste loomise osas. Olen pannud tähele, et noortel puuduvad teadmised eesmärkide ja harjumuste kohta. Kuidas üldse saavutada eesmärke? Milleks harjumused tähtsad on? Mida ja kuidas ma tegema peaksin? Ja nii edasi. Oma eesmärkide saavutamiseks on vaja aga süsteemi ehk tekitada harjumusi. Et seda teekonda sinu jaoks lihtsamaks teha, soovin koostada märkmiku koostöös kõigi huviliste noortega.

Projekti eesmärk oleks luua üks äge abivahend, mis aitaks seada eesmärgid ja süsteemid nende saavutamiseks. Esiteks viiakse läbi küsitlus, et teada saada, milline on eesmärkide seadmiseks oluline sisu, milline märkmik ülesehituselt noortesõbralikuim oleks. Teiseks toimuvad väiksema noortegrupiga ka koosolekud, kus laskume juba märkmiku detailidesse. Soovin, et saaksime üheskoos uue kogemuse ja olen kindel, et saame valmis ühe ägeda asja, mis kindlasti arendab meie ettevõtlikkust, innovatiivsust ja tiimitööd.

Projekti eelarveks oleks umbes 1500€, millest enamik läheb märkmike tootmiskuludele. Projekti eesmärk ei ole raha teenimine, vaid valmiskujul abimees. Märkmike müügist teenitud summa annetatakse mõnele heategevuslikule organisatsioonile, mis tegeleb vaimse tervisega.

Kokkuvõttes loob see projekt väärtust mitmest aspektist – märkmik, uus kogemus noortele ja ka heategevus. Kui projekt õnnestub ja huvilisi on, siis kavatsen tegevusega ettevõtluse kujul kindlasti edasi tegeleda. Kui sulle meeldib see idee ja tahaksid seda toetada, siis viska like, et saaksin projektitegevusega alustada.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Video link: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/908276033022187/