Haapsalu piljard

teisipäev, 22. oktoober 2019

Piljardiprojektist sai ehitusprojekt 🙂

Projekti nimi: „Haapsalu piljard“

Projekti asukoht: Haapsalu Noorte huvikeskus

Projekti kestvus: 25.05-25.09.2019

Meeskond: 4 liiget, otsest tööjaotust ei olnud ja igaüks tegeles sellega, mida oskasid.

Partnerid olid Haapsalu Linnavalitsus ning MTÜ ON Mahti.

Tegevus toimus järgnevalt: kõigepealt oli toa remont, siis valisime mööbli, paigaldasime laua ja heli ning korraldasime võistluse. Hästi õnnestus see, et õppisime kuidas kirjutada projekti, seda läbi viia ning kuidas teha koostööd. Probleeme tekitas see, et piljardiruumi remont venis lubatust pikemaks. Tagasiside on väga hea, noored käivad pidevalt mängimas ja niisama aega veetmas ning kõik on rahul. Saime 616 laiki, mis näitas ise, et tagasiside on hea ja piljardilaud vajalik ning võib positiivseks osaks lugeda linnavalitsuse pakkumist teha remont.

Uues piljardiruumis noored õpetavad endast nooremaid mängima, korraldavad turniire ja ka meeskonnamänge. Näiteks toimus turniir noorsootöötajate ja noorte vahel ja tulekul on noorte ja lastevanemate turniir jne.

Kasusaajate ja osalejate on olnud septembris u 30 noort päevas, kusjuures on lisandunud erinevaid noori eri rahvusest ja vanuseklassist.

Õppisime kuidas läbi viia üritust projekti raames ja kuidas tegeleda noortematega, tutvustasime väiksematele, mis on piljard ja kuidas seda mängida. Korraldus sujus suurepäraselt ja kõik olid rõõmsad ja nagu tavaliselt oli tagasiside hea ja kõik olid õnnelikud ja väga tänulikud suurtele kes neid õpetasid.

Pildimaterjal: Lääne Elu online ja paberleht https://online.le.ee/2019/09/23/galerii-haapsalu-noortekeskus-sai-piljarditoa/

Haapsalu Noorte Huvikeskuse koduleht
https://www.noor.haapsalu.ee/nopi-ules-haapsalu-piljard/?fbclid=IwAR3ahCrSQG9KnxvdpycNQbIyWw1CcShuhijm0nUXPOzXhT592nSb6KMi_6E

Pildialbum facebookis

https://www.facebook.com/pg/HaapsaluNoorteHuvikeskus/photos/?tab=album&album_id=3052083044863949

Julgustaks uusi taotlejaid Nopi Üle projektist osa võtma – võtke ette ja tehke ära!

neljapäev, 8. august 2019

Noored ootavad turniire

Meie projekt „Haapsalu piljard“ toimub Haapsalu Noorte Huvikeskuses. Projekti rahastuseks kogusime Facebookis like, ja saime väga suure hulga like. Tänu sellele saime positiivse vastuse ja hakkasime projekti ellu viima.

Hetkel oleme enda projektiga seal maal, et 9. juuli algas piljardiruumi remont. Tuba tõsteti tühjaks ja seinad lasti liivapritsiga puhtaks. Järgmisel nädalal hakatakse põrandat tegema.

Ainuke probleem mis on tekkinud on see et me pidime piljardi turniiri edasi lükkama tänu piljardi ruumi remondile. Hetkel on käimas piljardi ruumi remont ja plaanis on lasta noortel ise seinad kujundada.

Oleme õppinud, kuidas projekti läbi viia ja kuidas kirjutada projekti. Lisatuge hetkel vaja pole olnud ja loodame et suudame oma jõududega hakkama saada.

teisipäev, 4. juuni 2019

Haapsalu piljard

Terekene! Oleme Haapsalu Wiedemanni keskuse noored ja meile meeldib väga mängida piljardit, kokku saada ja omavahel suhelda. Meil on olemas piljardilaud, kuid selle vanus ja tervis igatsevad vanaduspuhkusele. Laud lonkab jalga, sel on pallipidamatus ja üleüldse on ohtlik endale ja teistele. Seega, meie mänguvõimalused on piiratud.

Soovime korraldada võistlusi koos lastevanematega, õpetada noorematele seda põnevat mängu. Piljard on vahend, mis meid omavahel kokku toob. Mängides arutame enda ja ka kogukonna asju. Sünnib nii mõnigi mõte, mis saab meie algatusel teoks.

Projekti elluviimiseks vajame 1400 eurot ning selle saamiseks palume teie kõigi abi. NOOR ja LAPSEVANEM! Ava plakat ja pane meile LIKE ning JAGA! Noortekeskus toetab meie projekti lisavahendite ostu ja avamise tordiga. Selleks, et seda summat saada, vajame 200 like-i! Ning külasta meid ka noortekeskuses! Ootame!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.