Hageri Youtube

esmaspäev, 16. oktoober 2017

Hageri poisid tänavaintervjuusid ei pelga

Meie projekt sai alguse meie suure huvi, filminduse ja videograafia vastu.Meie projekti peateemaks sai “Luua HageriANK TV kanal”.Meie projekti eesmärk oli proovida kätt uute tehnikatega, mida tänapäeva kaamerad ja varustused lubavad, ning ausalt öeldes saime me sellega päris hästi hakkama.Meie projekti taotlevaks summaks oli 1500 eurot.Projekti toimumise periood oli

Korraldajad olimegi meie kaheksti,ning saime päris hästi sellega hakkama.

Kui olime kätte saanud oma like´d Facebookis “Nopi Üles” lehel, siis saime rahastuse üsna kiirelt, et osta läbi projekti Hageri Avatud Noortekeskusele tehnika.

Tehnika valimine oli meil üsna raske,kuid siiski saime hakkama ning kõik klappis ilusti.Tehnika valimiseks läks meil üsna palju aega, kuna me mõlemad teadsime, et saavutada hea kvaliteet videotele ja klippidele peame soetama endale tänapäeva tippklassi tehnika.Õnneks meil vedas selle ala pealt, kuna Meelisel olid head kontaktid Eesti Youtubereid haldava firmaga nimega Creatly OÜ.Meelis käis seal kohapeal, ning sai vägapalju uut infot tänapäeva tehnika kohta, mida valida ja mis oleks parim valik meie jaoks.

Meie valitud tehnika oli:

Kaamera-Panasonic Lumix DMC-G7 + 14-42mm objektiiv

Kaamera mikrofon-Rode mikrofon VideoMic Go

Kaamera valgusti-BIG LED126

Mälukaardid (2tk)-Silicon Power mälukaart microSDHC 4GB Class

Videostuudio valgustid(2tk)-LED valgusti Hecht 2801 10W, 6500 K

Videostuudio statiivid valgustitele (2tk)-BIG Helios valgustistatiiv LS10

Kui me hakkasime alustama oma kanaliga siis, kõigepealt me hakkasime välja mõtlema, mis videoid me tootma hakkame.Me jõutsime järelduseni, et meie vaatajaskonna grupp jääb vanuseni 10-17.Seega me otsustasime, et hakkame tegema tänavaintervjuusi.

Meie kanali esimene video valmimine valmis nagu meie iga teine üritatud filmitud video,millest mõned pole internetti läinud.Etapp etappi järel.Kõigepealt valmistasime “scripti” ehk panime paberile kirja kõik mõtted, millest videot teha ning hakkasime analüüsima mõtteid ning valisime parima videoidee.Teiseks hakkasime valitud teema kohta panema kirja parimad mõtteid, mis selle teemaga seostub ning panime kirja ka tegelasosad ning kaameranurgad ja see oli kõik.Laadisime akud täis, mälukaardid panime sisse ning läksime filmima valitud kohta.

Samuti käis meil ka rääkimas üks Youtube kanali grupp nimega Neighbar, kes näitas meile millega nad igapäevaselt tegelevad(Street workout eesti k. tänavasport), ning samuti rääkisid kuidas nende tee Youtube alguse sai, koolituset võttis osa üle 20 noore vanuses 9-16 ning kõigile meeldis ja olid rahul sellega.

Meie Youtube kanalile me suutsime laadida vaid ühe video, kuid see õnnestus meil väga hästi.Hetkel on sellel videol pea 2000 vaatamist, kuid me ei lõpeta videote tegemist meie kanalile, vaid kindlasti jätkame seda.Samuti lõime oma sotsiaalmeedia linkide kontod,milles me postitame videote telgitaguseid ja kuidas seda me kõike teeme.Sinna sisse kuulub filmimine ja monteerimine.Tavaliselt meie filmitud videoid arvestades meil läks filmimisele 1-3h aega ning monteerimisele 1-4h.

Kogemused saadud projektist olid üsna head,me võime seda projekti lugeda samas õnnestunuks, kuna meie põhirõhk sellel projektil oli õppida uut varustusust käsitlema ja paremini tundma õppida.Kindasti tekkitas probleeme, meie projektis see,et kuna projekti aeg oli suvel, ning me ei leidnud mõlema jaoks koguaeg sobivat aega filmimisteks ning plaanide arutamisteks, aga kui aega oli siis tavaliselt jõutsime samal päeval ära teha “scripti” ning filmida.Kindlasti õppisime läbi projekti seda, et kui me tahame midagi saavutada, siis selle nimel peab tööd tegema ning uskuma enda tegevustesse.

 

kolmapäev, 7. juuni 2017

Tutvuge Hageri ank TV-ga!

Hageri noored esitasid oma vahearuande video kujul – kuna idee oli samuti seotud videode tegemise ja arendamisega, siis sobib see siia väga hästi 🙂

Link videole:

https://www.facebook.com/NopiUles/videos/472629673081274/

 

reede, 21. aprill 2017

Hageri noorte tegemistel saab hoida silma peal ka läbi YouTube´i

Soovime luua Hageri ANK- ile oma youtubi kanali, kuhu noored saavad videosid teha ning Hageri ANK tegevust kajastada. Kanali kaudu saame hakata edasi andma olulist noorteinfot kogu vallas ja mis kõige tähtsam noortepäraselt.

Soetame avalikuks kasutamiseks videovarustuse, millega saaksime hakata häid ning kvaliteetseid videosid tegema.
Kutsume külla Eesti edukaima youtuberi Victoria Villig, kes õpetab meile uusi nippe, mida oma videote juures kasutada. Samuti sooviksime juurde õppida kuidas hästi videosid monteerida ja neid vingeks teha. Koolitustest saab osa võtta kuni 25 noort, aga YouTube kanali arengu juures saavad kaasa rääkida kõik noored ja kogukond, kes seda soovivad.

Probleem: Hetkel ei ole varustust millega videosid teha ja puudub oma youtubi kanal.

Kogu ostetud tehnika jääb Hageri noorte kasutusse, millega nad saavad oma ideed teoks
teha. Meie kogu projekti taotletav summa oli 1500 €.

Noorte piirkondlike ideede projektifondi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole:

https://www.facebook.com/NopiUles/videos/433837416960500/