Ida-Virumaa film “Kord oli nii”

kolmapäev, 22. august 2018

Näitlejapisik on kerge tulema, kui nii lahedast kogemusest osa saab

Nagu meile, Teater Noa tiimile, on omane unistamine ja ka kiire unistuste realiseerimine, siis tõesti, me unistasime filmist, millel oleks reaalne eelarve ja kuhu saaks kaasata võimalikult palju inimesi väljastpoolt teatrit.

Sündis plaan filmida film noorest naisest, kes eluraskuste tõttu otsustab kolida Tallinnast tagasi kodulinna Ida-Virumaale ja asuda tööle eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Film käsitleb selle noore naise raskusi, tundeid ja elu selle suure muutuse valguses, mida tähendab elada üksinda ja töötada õpetajana? Mis on selle töö rõõmud, kuid teisalt mured ja raskused?

Projekti idee koondasid kokku Rauno Põld ja Pille Ploom. Pille ülesanne oli esialgne turundus ja Rauno kanda jäi stsenaariumi loomine. Tegelikkuses pöördusid asjad nagu protsessile omane hoopis vastupidiseks. Meie kontole oli ühel hetkel laekunud 1800 eurot, ilma, et meil oleks valmis filmi stsenaarium, valitud meeskond ja paigas logistiline plaan. Ühesõnaga, polnud meil mitte midagi valmis.

Sotsiaalmeediasse paiskus teade:

Millele reageeris ligi 20 inimest üle kogu Eesti. Said paika grimmeerijad, kunstnikud, tehnikud ja mis peamine – operaator/montaaž – Alex Tervinsky ja režisöör – Tiit Alte.

Järgmise sammuna paiskasime sotsiaalmeediasse uue teate. Castingule registeeris ennast täpselt 71 inimest (kõige kaugemalt väliseestlane Kreekas). Kõigile 71 registeerinule helistas projektijuht Rauno, et leppida kokku castingu kellaaeg ja täpsustada projekti detaile.

Casting leidis aset Rakvere teatris 19.mai ja kestis kaheksa tundi, mille jooksul Rauno Põld, Alex Tervinsky ja Tiit Alte vaatasid kõik näitlejad üle, esitasid neile hulganisti ülesandeid ning hiljem tulise koosoleku käigus määrasid osatäitjad rollidesse, kuid castingu käigus jäi filmi peaosatäitja Rõõt välja selgitamata, sest sobivat kandidaati ei leitud. Rõõda otsingut kestsid järgmised kaks nädalat, kuniks leiti sobiv kandidaat Maarja Tosin ja tema kinnitati rolli. Peale castingut edastati kõikidele osatäitjatele kutsed rollidesse koos rolli kirjeldustega ning alguse sai pead pööritav kuu aega kestev seiklus, mille jooksul tundus, et korraldusmeeskond elab juba koos. Veedeti unetuid öid luues võttepäevade graafikuid, kostüümiplaane, grimmiplaane, helistades erinevatele võttepaikadele.

Lõpuks said paika oluline – ööbimiskoht ja võttekoht – Kiviõli I Keskkool. Projektini!

Link videole: https://www.youtube.com/watch?v=iqfl9xunCWs

reede, 20. aprill 2018

Ida-Virumaa film “Kord oli nii”

Kord oli nii, et sain aru, et pealinna elu pole mulle. Kord oli nii, et otsustasin kolida tagasi lapsepõlve külasse ja hakkata tööle õpetajana. Kord oli nii, et minu elu sai suure muutuse osaliseks”, peategelase mõtisklus.

Meie Teater Noa meeskond tahame ekraniseerida Rauno Põld poolt kirjutatud stsenaariumi “Kord oli nii”. Film räägib noorest inimesest, kelle üliõpilase elu Tallinnas on kõike muud kui õnnelik. Ta otsustab, et toob oma elusse muutuse, kolib oma kodukandi külasse tagasi elama ja asub väikeses maakoolis õpetajana tööle. Kuid iga algus on raske, elu uues linnas ja elu noore ning alustava õpetajana samuti.

Filmi eesmärk on näitlikustada meie noorsootöötajate, kultuuritöötajate ja õpetajate igapäeva muresid ja rõõme. Mida tähendab elada ja töötada Ida-Virumaal, mida tähendab olla noor, kes tuli tagasi juurte juurde?

Korraldatakse avalik casting, et leida filmi osatäitjaid üle Eesti. Filmi on plaanis filmida Ida-Virumaal ning Tallinnas.

Et casting saaks leida aset, et näitlejatele korraldada kiired kursused, et olemas oleks hea toit ja öömaja ning piirkonda mõjutav idee saaks tehtud, siis selle kõige õnnestumiseks taotleme Nopi Üles projektifondist 2000 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/612058542471719/