Jalkaga sõbraks

neljapäev, 19. oktoober 2017

Laeva valla tüdrukute projekt tõi valda jalgpallitrennid!!!

Projekti nimi: Jalkaga sõbraks

Projekti toimumise periood: 05.05.2017-30.09.2017

Korraldajate arvu, osalejate arvu ja tausta kirjeldus: Korraldajaid oli 4 (meeskonnas kolm noort ja noorsootöötaja). Projektist sai kasu ligi 70 inimest. Toimusid kogukonnaõhtud, jalka sõpruskohtumised erinevate noortekeskustega, suur jalgpalli perepäev ja lõpuüritus.

Partnerite nimed: Meid toetasid: Nopi Üles projektifond, ANK, Euroopa Sotsiaalfond, Haridus-ja teadusministeerium, ENTK, Laeva Vallavalitsus, Laeva Spordihoone ja Laeva valla Avatud Noortekeskus.

Tegevuste ja toimunu kirjeldus: Peale taotletud raha kättesaamist läksime varustust ostma, kõik koos kogu meeskonnaga. Selleks, et varustus erinevate ürituste (kogukonnaõhtud, sõpruskohtumised jms.) olemas oleks. Esimese üritusena toimusid meil talgud. Talgutega tegime korda jalgpalliväravad (värvisime ja panime uued võrgud) ning jalgpalli platsi. Teise üritusena toimus meil kogukonna jalkaõhtu. Kogukonna jalkaõhtul toimus jalgpallimäng kogukonna inimeste vahel. Rõõm oli ka see, et täiskasvanud inimesed tulid jalgpalli mängima ja veetsid meiega toredalt aega. Kolmandana oli meil sõpruskohtumine Nõoga. Toimus mäng Laeva tüdrukud vs Nõo tüdrukud ja Laeva poisid vs Nõo poisid. Sellel sõpruskohtumisel saime ka kanda enda jalgpallisärke, milled ostsime projekti rahade eest. Traditsiooniks sai see, et kahele täpselt samasugusele jalgpallile panid kõik võistkonna liikmed oma autogrammid. Üks pall kingiti Nõole ja teine pall jäi Laevale. Neljandana toimus meie põhiüritus: ,,Suur Jalka Perepäev”. See nõudis väga suurt ettevalmistust ja palju aega ning koos planeerimist. Suurele Jalka Perepäevale oli meil tellitud libe jalgpalliväljak, see oli väga lahe. Jalgpalliväljaku saime tellida esialgselt planeeritud täpsusstendi raha eest ja pidime ka juurde panema. Täpsusstendi me osta ei saanud, sest selliste mõõtudega stendi me ei leidnud, mis oleks meie väravale sobilik olnud. Jalka Perepäeval toimus meil palju erinevaid võistluseid- lauajalka turniir, teatevõistlused, kõksimisvõistlus, jalgpall, täpsusmängud, libeda jalgpalli võistlused nii suurtele, kui ka väikestele jne. Esinesid ka Laeva tantsuringi noored. Päev kulges meil väga hästi ja kõik said veeta lõbusalt aega värskes õhus. Ilmataat küll meiega kõige lahkem ei olnud, sest ilm on väga külm ja vihmane. Päeva lõpus olime kõik väga väsinud ning läksime kõik neljakesi sööma (see oli siis nö. meeskonna kvaliteetaeg ja tunnustus. Oli uhke tunne küll-TEHTUD!). Viiendaks oli sõpruskohtumine Puurmani valla noortega. Toimus jalgpallimäng tüdrukud omavahel ja poisid omavahel. Siin jätkasime jalgpalli kinkimise traditsiooniga. Ühe autogrammidega palli said Puurmani noored ja teise Laeva noored- ikka selleks, et jalgpalli „pealada“. Viimasena toimus meil lõpuüritus. Algul olid meil toredad jalgpalliga seotud mängud ning siis oli jalgpallimäng sega võistkondadena. Õhtul toimus disko, kus olid samuti toredad mängud, hea muusika, tänamine jne.

Ülevaade saadud kogemustest: Kogemusi saime väga palju. Õppisime kuidas läbi viia suurt üritust, mis on mõeldud kogu perele ja kui palju tööd see tegelikult vajas. Iga pisiasi oli vaja läbi mõelda. Õppisime kuidas rahaga paremini ümber käia ja eelarvest kinni pidada. Iga asja jaoks oli eraldi eelarverida, mida tuli korduvalt üle arvutada, et asjast ülevaade oleks. Saime ka konflikte omavahel kogeda. Vahel juhtus ikka nii, et kõik ei mõelnud asju samamoodi ning hakkasime vaidlema. Või nt. see, et kes mida teeb ja mille eest vastutab. Eelarvesse olime küll planeerinud, et ostame täpsusstendi, mida üritustel kasutada, kuid kahjuks ei leidnud me ka Google abiga sobivat stendi. Rõõmu teeb meile see, et projekti toes ostetud vahendid on noortekas igal ajal kättesaadavad ning tänus sellele projektile saime kogukonnas propageerida jalgpalli. Meie ostetud vahendeid soovib kasutada isegi kahelise kasvatuse õpetaja, kellega me jalka võistlustel käime. Ikka on hea enda särkide ja väravavahi kinnastega võistlustel käia 😉. Suureks töö võiduks on see, et tänu meie projektile toimuvad alates oktoobri kuust Laevas nüüd jalgpalli trennid, mida juhenda JK Tammeka treener! Lõppude lõpuks läks kõik ikkagi väga hästi ja oleme oma tehtuga väga rahul ning kogemusevõrre targemad.

Ettepanekud järgmistele taotlejatele: Kui teil on soovi projekti teha siis kindlasti tehke seda, see annab teile palju uusi kogemusi, tutvusi ja koos tegemise rõõmu!

Osalejate arv , projektist kasusaajate arv: ligikaudu 70 inimest

 

kolmapäev, 14. juuni 2017

Laeva valla noored ootavad Teid üheskoos sportlikku päeva veetma!

 

reede, 9. juuni 2017

Tüdrukud said kõik jalkat mängima!

Projekti nimi ja asukoht? 

Nimi: “Jalkaga sõbraks”

Asukoht: Laeva

Kuidas on projektitegevused siiani läinud? 

Väga hästi. Oma projektiga alustasime talgutest, see eeldas asjade ostmist (värava võrgud, rehad, värv värvate värvimiseks, talgusupp jne.). Seda selleks, et jalkaplats korda saaks. Talgud läksid meil väga hästi, kohal oli üllatavalt palju inimesi ja saime jalka väravad ja platsi lõpuks korda tehtud. Peale talguid sõime kõik koos talgusuppi, mis oli väga maitsev! Šokolaadi ja leiba sai ka.

Talgutest on meil veidi raha üle, mida saame kasutada “suureks jalka perepäevaks”.

Lisaks oleme ostnud peaaegu kõik vajalikud asjad seoses varustusega (särgid , pallid, märgised, väravavahikindad, treeningredelid jms.) asjade ostmise valikul tekkis meil natuke erimeelsusi, aga lõpuks jõudsime ikka ühele meelele.

Esimesel jalka kogukonna õhtul mängisid 21 aktiivset noort ja ka täiskasvanud. Kokku oli meid üle kolmekümne, kõik toetasid üksteist. Esimese kogukonna jalkaõhtuga jäid kõik väga rahule. Jalka õhtuid korraldame ka edaspidi. Esimesele sõpruskohtuminisele kutsusime külla Nõo noored. Laeva-Nõo sõpruskohtumisel said Laeva noored selga uhiuued särgid. Oli uhke tunne küll! Kuna tegemist oli sõpruskohtumisega, siis võitjaid välja ei selgitatud. Mängud toimusid nii poiste, kui ka tüdrukute vahel. Algselt olime plaaninud eelarvesse I ja II koha auhinnad, kuid lõpuks otsustasime, et mõlematele (Laevale ja Nõole) kingitakse jalgpall, mida kaunistavad mängijate autogrammid ;). Meie arust super mõte! Mängijaid ja pealtvaatajaid oli ligi 40 inimest, mis oli meie jaoks üllatavalt suur arv. Jäime esimese sõpruskohtumisega väga rahule, kuigi tegemist oli sõpruskohtumisega tundus, et tekkis ikka olukord, kus ei saadud aru, et see on sõpruskohtumine.

Juunikuus pidi toimuma ka sõpruskohtumine Luunja noortega, kuid meist olenematutel põhjustel jäi see ära. Kuid suve lõpus ja sügisel on plaanis veel sõpruskohtumisi korraldada.

Pidevalt käivad ettevalmistused “suureks jalka perepäevaks”, mis toimub 21.juunil!

Mis on eriti hästi õnnestunud? 

Talgudel sai jalkaplats korda ja väravatele pandi uued võrgud ja postid värviti ära. Varustus on ostetud ja seda kasutatakse tihti. Noored tahavad väga tihti jalkat mängida ja seda me ka teeme. Ka täiskasvanud käivad nüüd tihedamini meiega mängimas ja see teeb meid väga rõõmsaks, lisaks on meile jalgpallid ja varustus koguaeg kättesaadavad. Oleme olnud tublid.

 Millised probleemid või murekohad on tekkinud? 

Ilmad pole nii head, kui oleme tahtnud. Me ei leidnud õige suurusega täpsuskatet ja ei saagi seda endale soetada, aga ostame selle asemel midagi muud ( on tekkinud idee, rentida suureks jalka perepäevaks selle asemel libe jalgpalliväljak. Vahel arutasime ka idee, et osta midagi taolist, kuid kahjuks ei jõuaks me välismaalt seda enam tellida ja rahast jääks ka puudu). Murekohaks sai ka särkide ostmine. Esialgselt olime planeerinud eelarvesse odavad võrksärgid, kuid projekti käigus otsustasime osta korralikud särgid. Ostsime 14 korralikku Diadora särki ja väravavahi särgid 2tk.

Tüdrukute tiimist ühel käsi kipsis ja poiste tiimist ka ühel. Õnneks mitte tänu “jalakaga sõbraks” projektile 😉

Mida on juba tehtud ja mida tehakse järgmiste sammudena?

Ära on juba tehtud: talgud, ostetud vajalik varustus(nt: särgid, pallid ja  väravavõrgud, väravavahikindad jne.), kogukonna jalkaõhtu ja esimene sõpruskohtumine.

Mida tehakse: hakkame tegelema põhjalikumalt suure jalka perepäevaga ja kutsume veel noortekaid jalkat mängima, lisaks toimuvad jalka kogukonnaõhtud, toimub suur jalka perepäev, mis vajab korralikku ettevalmistust ja läbi viimist.

Mida olete siiani projekti läbi viies õppinud? 

Oleme õppinud paremini raha kasutama, üritusi planeerima ja läbiviima. Ja saime ka aru, et projekti polegi nii lihtne teha kui alguses arvasime. Oleme õppinud, et inimestega tuleb rääkida ja oma ideed ka teistele seletada, et ka teised aru saaksid mida teeme. Segane enese väljandamine tekitab pingeid. Kordamine on takuse ema! Räägi, räägi ja veelkord räägi, vahepeal mõtle ja tee kompromisse ka!

Millist lisatuge vajaksite?

Meil polegi erilist lisatuge vaja, oleme kõigega väga hästi hakkama saanud. Tasa sõuad, kaugele jõuad!

 

reede, 21. aprill 2017

Tüdrukud tahavad jalgpalli mängida!

Selle projektiga soovime rikastada kogukonna aktiivsust läbi jalgapalli.
Idee tekkis sellest, et meie kogukonnas on palju noori, kes on huvitatatud jalgpalli mängimisest, ka noored kes pole just kõige osavamad tulevad ikka ja jälle jalkaplatsile mängima või vähemalt kaasa elama.

Projekti otsustasime kirjutada seetõttu, et meie jalkaplatsil puuduvadkorralikud värava võrgud tänu millele lendavad pallid läbi võrgu aukude
teadmatusse kaugusesse. Lisaks vajavad värava raudpostid uuendamist.

Noortel puuduvad vajalikud vahendid jalgpalli mängimiseks. Projekti raames loodame osta vajaliku varustuse, mida noored igal ajal saaksid noortekast võtta, kui tuleb tuju mängima minekuks. Selleks, et ka emmedele- issidele, vanaemadele-vanaisadele näidata ja tutvustada millega noored vabal ajal tegelevad soovime korraldada jalkaplatsil talgud, mai-august kutsuvad noored kogukonna jalgpalliõhtutele ning enne jaanipäeva soovime korraldada jalgpalli tutvustava “Suure perepäeva”, kuhu ootame nii vanemaid kui
nooremaid. Oluline on see, et kogu päev oleks osalejatele tasuta, oleksid auhinnad ning saakime tutvustada jalgpalli, kui ühte tervist edendavat ja vaba aja veetmise võimalust. Eelnevate tegevustega soovime saada jalkameeskonda liikmeid ning arendada ka oma oskusi. Augustis plaanime külla kutsuda teisi Tartumaa noortekeskuse noori, et korraldada jalgpalli sõpruskohumisi. Usume, et kui meil on olemas varustus, võimalused, kogukond, noored saab olema vahva aeg jalgpalli mängides.

Suur-suur töö võit on see, kui tulevikus hakkab mõni jalgpallikool ka meie vallas trenne andma 😉
Loodame, et see projekt annab selleks tugevad eelised.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.