Jõgeva noored uisud alla!

pühapäev, 7. aprill 2019

Tagavaraplaani peale tuleb mõelda!

Projekti nimi: Jõgeva Noored uisud alla

Projekti toimumise periood: 24.01.2019-01.04.2019

Projekti meeskonnas oli kolm liiget: 2 noort ja noortejuht. Me arvame, et sellel talvel sai tänu projektile uisutamas käia umbes 30 noort.

Projekti partneriks võime pidada Jõgeva Valla Noortekeskust, tänu kellele, saime soetada ka uiskudele sobiva riiuli, kuid mis vajab veel kokku panemist.

Saadud kogemuse üle oleme väga õnnelikud just seetõttu, et kogukonna noortele saime teha sellega nii palju head. Igal järgneval talvel on meie piirkonna noortel vabalt uiske laenutada ja sõitmas käia.

Ja kuigi meil plaanitud suured üritused ei õnnestunud ebasobivate ilmastikuolude tõttu siis ei jäänud meil ka päris uisutamata. Niisama saime ikka õhtuti uisutamas käia ja lisaks sellele käisime koolivaheajal Võhma parafiin väljakul uisutamas ja lisaks sellele ka saime käia Võhma küünlavabrikus. Siit näide, et ei ole halba ilma heata.

Järgmisi taotlejaid tahaksime julgustada oma ideid ellu viima ja kui kõik ei lähe plaanipäraselt siis alati on olemas ka tagavaraplaan.

Tänu projektile õppisime kuidas soetada asutusele vahendeid, kuidas käib arvete tasumine ja  kuidas käib aruandlus. Uue kogemuse saime ka ürituste korraldamises ja tegevuste planeerimises pikas plaanis.

Osalejaid saame lugeda uiskute laenutus-kordade järgi ja ka selle järgi kui palju osales noori Võhma parafiin-väljakul uisutamise väljasõidul.

Lapsevanematel ja noortel oli kõigil hea meel, et igal aastal jala kasvades ei ole vaja uusi uiske soetada. Samuti on kuuldavasti kehalise kasvatuse uisu-tundides olnud suurem aktiivsus tänu uisu laenutamise võimalusele.

Teisiti otseselt ei teeks midagi, võibolla mõtleks üritustele rohkem asendustegevusi kui plaanitud tegevused ilmast sõltuvad. Kokkuvõttes oleme jälle kogemuse võrra rikkamad ja oleme loonud võimaluse Jõgeva noortel olla kehaliselt aktiivsemad.

Meie tegemisis saab jälgida facebookis:

https://www.facebook.com/pg/J%C3%B5geva-Linna-NoortekeskusJ%C3%B5geva-valla-noortekeskus-164317416918488/photos/?tab=album&album_id=2618763628140509

neljapäev, 7. märts 2019

Igale probleemile on lahendus!

Jaanuari kuus kirjutasime projekti Jõgeva noored uisud alla. Meil läks ülihästi – saime umbes pooleteise tunniga like´de arvu täis ja rohkemgi veel. See oli meie jaoks märk sellest, et Jõgeva noortel oli uiske ikka väga vaja. Olime arvestanud muiduga ka sellega, et postituse alla ilmub ka negatiivseid ja kritiseerivaid kommentaare – ja nii ka läks. Kaks ebameeldivat kommentaari lükkaisme oma positiivsusega ümber.

Edasi liikusime tehnilise poolega. Tellisime ära uisud. Saatsime arved tasumiseks ja siis ootasime 14 päeva arvete tasumist. Kui see aeg oli täis tiksunud siis oligi meil kuller 5. veebruaril uiskudega noortekas. Rõõm oli ikka väga suur. 6. veebruariks olid uisud lahti pakitud ja uisutamiseks valmis. 7. veebruaril soetasime ka uiskude hooldusvahendid ja mustikasuppi, et uisutajatele sooja kosutust pakkuda.

Meil oli plaanitud vähemalt viis erinavat uisu-üritust, üks ägedam kui teine…

AGA…siis pani ilmataat meile jala ette. Korra külmetas ja siis jälle sulatas ja nii tänase päevani ja nii meie plaanitud üritused nahka läksidki. Olime üsna kehvas seisus, ei ole just hea tunne, kui Sinu plaanitud tegevused ei õnnestu Sinu pingutustest hoolimata. Mis seal siis ikka meil ei jää muud üle kui leppida looduse valikutega .

AGA….Talv tuleb igal aastal jälle uuesti. Nüüd on meil vähemalt korralik uisuvaru järgnevateks aastateks olemas. Ja uued talved tulgu uue külma ja uute üritustega.

AGA…ega meil ikka päris uisutamata ka ei jäänud. Suuri üritusi küll korraldada ei õnnestunud kuid niisama uisutamas käisime ikka kui ilm lubas. Vahest ikka täitsa lubas! Uisud käisid noortega kehalise tundides ja neid laenutati ka õhtustel aegadel.

Uiskude suurusevalikut on kiidetud kuna on esindatud kõik suurused numbrist 30-43. Samuti on nad jalas mugavad, puhtad ja teravad. Kuna suurte üritustega läks nagu läks siis, et mitte päris ilma suure ühisuisutamiseta jääda siis plaanime minna 1. märtsil Võhma Küünlavabriku parafiin-väljakule sõitma. Sinna vähemalt ei saa ilmataat ennast vahele segada!

Õppinud oleme sellest projektist väga palju kannatlikust, sest alati ei pruugi endast mitte olenevatel põhjustel asjad just nii hästi õnnestuda. Kuid võime südamerahuga öelda, et oleme teinud kõik endast sõltuva.

teisipäev, 12. veebruar 2019

Jõgeva noored uisud alla!

Meie plaan on soetada Jõgeva Linna Noortekeskusele lausa 24 paari erinevas mõõdus uiske. Uiske saaksime laenutada kehalise kasvatuse tundideks ja niisama uisurõõmude nautimiseks.

Seda kõike selleks, et ükski tulevane hokilegend ega ka iluuisutaja ei peaks nukralt pingil unistama vaid saaks uisutamisega algust teha juba täna.

Projekti käigus korraldame Noortekeskusega tervelt viis ühis-uisutamist, näiteks sõbrapäeva uisutamine, hokimöll koos kohaliku hokiprofiga, vastlapäeva pikib jääliug jne. Üks põnevam kui teine.

Hoia kätt pulsil ja ela meile kaasa!

Tuli talv ja tulid tuisud – vaatame, kas saame uisud!

Taotleme uisumöllu jaoks 1560€

Noorte omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.