Kohila valgustehnika

reede, 15. juuni 2018

Valgustehnika õppimine on tore!

Korraldajad: Jarek Riska, Vaimar Ilumets, Alex Kurjamaa

Juhendaja: Tessi Ilustrumm-Press

Kohila Noortekeskuse valgustehnika projekt nägi endas ette seda, et noored saaksid võimaluse õppida valgustehnikat tundma ja seda käsitlema.

Alguses telliti valgustehnika kohast nimega Progear ja peale seda Mina(Jarek) ning Vaimar Ilumets hakkasime ette valmistama esimest valgustehnika töötuba. Esimene töötuba möödus lõbusalt kuna noored kuulasid väga hästi ja said hästi aru.

Peale esimest töötuba võttis minuga ühendust Alex Kurjamaa kes tahtis mind projektiga aidata. Koos rääkisime kooli direktoriga kuidas meil on innukaid noori kes tahaksid õppida valgust ja kes sooviksid väga aitada kooli üritustel valgusega. Direktori oli sellega kohe nõus ja siit algas valgustehnika töötoa tipp hetk. Esimene üritus millega me aitasime oli kooli moeshow. Noored olid väga abivalmis ning nendega oli nii tore koos tööd teha.

Siin on ka väike video klip moeshow diskostt https://youtu.be/ES3iT557aWY

Veel aitasime korraldada ka kooli balli.

Praegult ootame veel suve üritusi kus saaksime valgusega aitada.

Kes soovib samasugust projekti teha siis soovitame julgelt, valgustehnika on üks lõbus kuid ka maagiline asi ja kui sul on palju noori kes on sellest huvitatud ei ole üldse raske vaid hoopiski lõbus ja tore. Me saime sellest projektist ise palju õppida ja oli nii tore anda teistele midagi edas. Ma usun, et kõik korraldajad said suurelt õppida kuidas asju korraldada ja mida saaks paremini teha. Aga tahame tänada meie juhendajat Tessit kes oli meile nii tore kaaslane selles projektis.

neljapäev, 29. märts 2018

 

Kohila poistel on kiired (aga huvitavad) ajad..

Valgustehnika transpordi hilinemise tõttu on hilinenud meie projekt. Kuid nüüd, kus me oleme tehnika kätte saanud, alustame meie esimese töötoaga, mis toimub 30.märts.

Tehnika transpordi venimise tõttu on pandud ka meeskonna närvid pinge alla. Kuna väga palju üritusi on tulemas, kuhu on vaja valgustehnikat. Kuid nüüd hakkame juba kiiremini tegutsema, sest juba paljud noored on andnud teada, et soovivad võtta osa valgustehnika töötoast. Meid on see väga rõõmustanud, kuna noored tunnevad huvi ja tahavad väga aidada. Loodame, et noorte huvi ikka püsib ja me viime edukalt meie töötoa läbi.

Praeguselt on meie meeskonnaga liitunud kaks inimest Alex Kurjamaa ja Markus Männik, kes on ka suuresti huvitatud kaasa aitama ja valmis õpetama, kui keegi teine on haige või ei saa tulla. Meeskond on saanud väga palju uusi sõpru ja toetajaid. Meeskonnas on tekkinud suur koostöö valmidus ja alati aidadakse üksteist. Meeskond loodab praegu, et saame veel rohkem kogemusi kui meil praegu kogetud on. Kuid meeskonnal tekkis ka teine eesmärk, et keegi noortest õpetaks ka pärast meid nooremaid välja. Kuid pikka teksti ei jõua kirjutada kuna noored juba hüüavad. Lõpparuandesse tulevad ka pildid.

Kohtumiseni,

Alex Kurjamaa

Markus Männik

Vaimar Ilumets

Jarek Riska

 

esmaspäev, 26. veebruar 2018

Kohila valgustehnikaring

Oleme Kohila noored, kes soovivad hakata korraldama valgustehnikaringi noortele Kohila Avatud Noortekeskuses. Valgustehnikaringi jaoks soetame uhiuue tehnika millega hakkame valgusmaailma õppima. Valgustehnika ringiga arendame noorte teadmisi valgustehnika kohta ja läheme valla üritustele valgust tegema. Soetame tehnika ning valgustehnika ring võib alata. Lisaks sellele toimib kõrval ka helitehnikaring.

Idee teostamiseks taotleti 2000€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.