Kohtla-Järve asfaldijoonistused

kolmapäev, 5. september 2018

Üks lihtne kuid innovaatiline idee võib linnarahvale palju rõõmu pakkuda!

  • Projekti nime – „Asfalttee mängumaaks“
  • Projekti toimumise perioodi – 12.06.2018 – 30.08.2018
  • Korraldajate arvu; osalejate arvu ning taustakirjeldus – Korraldajad: Daniil Sergejev, osalejate arv: 21
  • Partnerite nime(sid) – ei olnud
  • Tegevuste ja toimunu kirjeldus – Suve algusega tuli meile äge idee joonistada asfaltteedele lõbusaid mänge. Juunist augustini joonistasime asfaltteedes erinevaid takistusrajad ja nüüd kasutavad neid meie linnaelanikud, kuna see asub kõnniteel.
  • Ülevaadet saadud kogemusest (mis õnnestus hästi, mis tekitas probleeme, mida läbi projekti õppisite) See on väga hea võimalus praktiseerida oma liidri omandusi ja arendada end selles. See on hea oskus ennast arendada, meeskonnas töötada ning rolle jaotada. Ainuke mure oli selles, et kaupluses, kus me asfaltvärvid ostsime, polnud just selliseid värvi, mida me tahtsime. Aga nad tellisid juurde ja juuli keskel kaup jõudis meieni! Nüüd meie linnas on ilmunud lõbusad takistusrajad, mis kasutavad meie linnaelanikud heameelega ja see toob  ka meile rõõmu!
  • Kuidas sai kogukond kasu, milline oli tagasiside? – nii äge on näha, et lapsed ja isegi täiskasvanud kasutavad meie mänge, sel ajal, kui jalutavad meie linnas ringi. Oleme uhked oma tegevuse eest! Lisaks rõõmulearendavad mängud liikumisoskusi, loogikat, reeglitest kinnipidamist jne.  Linnarahvas reageeris väga positiivselt, ka siis alles, kui noored joonistasid ja nüüd saame ka head tagasisidet!
  • Ettepanekuid järgmistele taotlejatele – Olge julged ja pakkuge midagi huvitavat noortele!
  • Osalejate arv, projektis kasusaajate arv – 21 noort ja 3 noorsootöötajad, kes meid aitasid. Kasusaajad kogu linnarahvas.

 

reede, 13. juuli 2018

Endal on lahe ja saab ka teistele rõõmu valmistada!

„Asfalttee mängumaaks“, Kohtla-Järve

Kõik vajalikud materjalid (värvid, pintslid jne) on juba soetatud ning sel nädalal hakkasime koos noortega ja noorsootöötajatega asfaltimänge joonistama, kuna ilm  seda lubab.  Augustis on plaanis joonistamine lõpetada.

Tunneme, et see on nii lõbus ajaveetmine koos sõpradega ja kõik läks väga hästi! Ainuke mure oli selles, et poest, kus me asfaltvärvid ostsime, polnud just selliseid värvi, mida me tahtsime. Aga nad tellisid juurde ja juuli keskel jõuab kaup meieni!

Praeguseks on juba 4 mängu asfaldile joonistatud ja järgmise sammuna joonistame kõik lõpuni!
See on väga hea võimalus praktiseerida oma liidri omandusi ja arendada end selles. See on hea võimalus meeskonnatööks.

Meie head abistajad ja tugi on meie noorsootöötajad, kes alati on abivalmid ja heameelega teevad meiega  koos tööd.

laupäev, 16. juuni 2018

Kohtla-Järve asfaldijoonistused

Muudame igavad asfaltteed põnevaks mängumaaks! Algab suvi – soojad päevad, päike, värske õhk ning lastel on rohkem vaba aega. Seoses sellega sündis meil päris kift idee! Niisama kõndida on laste jaoks liiga igav. Neil on koguaeg vaja hüpata ja joosta. Meie idee on ülihea – jalutada on huvitavam, kui kõnniteedel on põnevad takistusrajad! Kohtla-Järve Noortekeskuse noored soovivad joonistada kõnniteedele värvilised ja põnevad mängualad. Lapsed saavad jalutamise ajal hüpata, joosta ja teha erinevaid liigutusi, et edasi minna. Ühesõnaga, joonistame mängud ja erinevad rajad asfaldi peale (kasutame joonistamise jaoks markeerimisvärve). Mängud ergutavad laste kujutlusvõimet ja pakuvad võimalust lõbusalt aega veeta värskes õhus. Loodame, et meie mängualad võivad kiiresti populaarsust meie linnas ja hoovidesse ilmuvad värvilised platsid laste jaoks! Toetust 2000€ palume värvide ja muude joonistamiseks lisatarvikute soetamiseks.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.