Kõlleste peod kõlama

esmaspäev, 18. detsember 2017

Kõllestes peod nüüd kõlavad!

Projekti viisime läbi vahemikus 30.04.2017- 30.11.2017.

Erinevatel üritustel aitasid projekti läbi viia 15 noort. Osalejate arv ei ole täpselt teada kuna sai korraldatud väliüritusi kus ei olnud võimalik kindlaks määrata kui palju inimesi võttis üritustest osa. Meie esimene üritus, mida aitasime korraldada oli Krootuse jaanituli. Seal me korraldasime disko ja tegime heli õhtujuhile. Järgmine üritus oli meil korraldada juuli alguses Põlvamaa noortekeskuste suvekool ning ka seal kasutasime oma tehnikat. Me proovisime seal helindada beatboxi õpituba ning õhtul korraldasime videodisko ja viisime läbi grupimänge. Meie noortekeskuse tehnikaga korraldasime ka Kõlleste valla traditsioonilise ürituse Kõlleste karikas 2017, sarnane üritus oli ka Prangli külas. Nendel üritustel korraldati mänge ja noored said valida taustamuusikat. Üks suve kõige ägedam üritus oli Kõlleste valla kodukandipäev. Seal oli väga palju erinevaid tegevusi, noored vastutasid laada taustamuusika ning päevajuhi helindamise eest. Päevale pani punkti noorte vahupidu, kus valisid noored diskomuusika. Meil oli ka vaja taustamuusikat mängida Krootuse külas toimunud murutraktorite kestvuskrossil.

Projekti lõpus jõudsime ka teha esimese helitehnika huviringi kust võttis osa 4 noort. Ka peale projekti perioodi lõppu tegeleme me sama aktiivselt edasi ürituste kui ka huviringiga. Selle projektiga saime väga palju uut ja huvitavat teada helitehnika valdkonnast. Meil oli üritusi piisavalt ja sellega seoses saime ka uusi sõpru ja tuttavaid teistest noortekeskustest.

Meie ettepanek teistele taotlejatele on, et kui teil tekib mõni vägev idee siis ärge kartke sellest rääkida oma noorteka juhile. Ka meie saime sellest projektist teada just läbi noortejuhi. Projektis osalejate arvu on väga raske kindlaks teha kuna enamus olid tasuta üritused ja pileteid ei müüdud.

 

esmaspäev, 29. mai 2017

Kõllestes juba tegevused käivad 🙂

Meie projekt sai sellise nime, kuna me kasutame seda tehnikat noorte üritustel ja helitehnika huviringides, kui ka täiskasvanute üritustel. Projekti viime läbi Kõlleste valla piires. Meil on siiani läinud väga hästi. Meil on tekkinud veel rohkem huvilisi kui projekti algul. Eriti hästi õnnestus meil esimene noorte disko, kõik läks nii nagu me lootsime. Esimesel peol olid meil juba abis ka huvilised, kes said kõne pidamist harjutada ja ka laule esitada. Hetkel ei ole tekkinud murekohti ega probleeme, sest meil on olnud tehnika väga lühikest aega ja palju üritusi on veel ees. Nagu ennem sai juba kirjutatud siis oleme jõudnud korraldada noortele esimese disko. Plaanis on korraldada koolis üks disko, Küla Jaanipäev , Kõlleste karikas (spordiüritus) jne. Suve lõpu poole on plaanis hakata korraldama helitehnika huviringe, kust saavad osa võtta igas vanuses noored. Oleme õppinud tundma paremini helitehnikat, harjutanud kõne pidamist rahva ees. Hetkeseisuga ei ole tarvis lisatuge.

 

neljapäev, 4. mai 2017

Kõlleste peod kõlama

Tahame Kõllestesse rohkem noorteüritusi, praegu ei ole võimalik korraldada kvaliteetse heliga pidusid. Meie ideeks on korraldada pidusid ja seeläbi saada uusi teadmisi ja kogemusi. Vajame selleks helitehnikat.

Lisaks on plaanis korraldada tehnikaalane huviring, mis tagaks järelkasvu uutele diskoritele ja õhtujuhtidele. Tehnikat saavad laenutada meie valla kodanikud.

Projekti eesmärgiks on noorelt noorele korraldatud üritused, mille käigus saavad noored oma organiseerimisoskust arendada ja huviringi käigus saadakse uusi tehnikaalaseid teadmisi.
Taotlesime eelarve järgi 1998,50€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.