Lääneranna jooga

neljapäev, 8. august 2019

Noored leidsid tervisemuredele leidliku lahenduse

Projekti nimi: Lääneranna jooga

Projekti toimumise periood: aprill- juuni 2019

Korraldajaid: 5 aktiivset Lääneranna noort, Kristyn, Jana, Heli, Eliise ja Indrek

Projektis osales: 40 noort

Meie idee sai alguse sellest, et noored mängivad palju Playstationit ning seetõttu kurdavad seljavalu üle. Oleme noortemajas vaadanud palju erinevaid treeningvideosi ning soovinud, et saaksime ka isseseisvalt tegeleda mõne spordialaga, mis ei käi meil üle jõu. Peale pikka arutelu jõudsime ühisele otsusele, et jooga oleks just meie jaoks. Jooga aitab parandada rühti ning hoiab ära seljavalud tulevikus, samuti parandab joogaga tegelemine keskendumisoskust ning vabastab pingetest, mida koguneb koolipäeva jooksul üpriski palju.

Partnerid: Joogapanda – suurepärane joogaõpetaja, kes suutis meie joogatunnid alati nii mõnusaks teha. Maarja on spetsialiseerunud just noortejoogale ja mitte ühestki tunnist ei puudunud ka väike nali.

1a.ee- suurepärane teenindus ja abivalmis meeskond, kes aitas meil välja valida just meie vajadustele vajaliku tehnika.

Nopi üles projektifond – aitäh, et aitate noorte ideid viimistleda ja toetate ägedaid noori nende ettevõtmistes.

Aprill 2019 – valisime välja ja tellisime vajalikud vahendid joogatundideks. Esimene joogatund toimus 29. aprill milles kasutasime juhendaja varustust. Esimene joogaring läks väga hästi, osa võttis kuus inimest. Õues oli lausa lust teha joogat, päike paistis soojalt näo peale ja õrn tuuleke jahutas veidi keha.

Mai 2019 – saime kätte kõik tellitud asjad ja toimus 3 joogatundi. Ilm mängis meile maikuus küll veidi vingerpussi ja pidime oma joogatunnid tegema siseruumises kui sellegipoolest meeldis jooga noortele väga.

Juuni 2019 – toimus viimane selle kevadine joogatund. Kuna kevad on üks kiiremaid aegu noortel siis juuni algul tegime viimase joogatunni ja jätkame kindlasti sügisel kuna noorte huvi jooga vastu on olnud väga suur. Ka paljud täiskasvanud tundsid meie joogatundide vastu huvi, kuid miskipärast ei julgenud noortega joogatama tulla.

Kui asjad õigel ajal kohale ei jõua, leidub alati mingi lahendus, meie tegime esimese joogatunni ära oma juhendaja varustusega mitte ei lükanud seda niikaua edasi kuni vahendid saabuvad. Tuleb olla kannatlik ja leidlik, kui asjad ei liigu meist sõltuvatel asjaoludel nii kiiresti kui sooviksime, näiteks üks tore lapsevanem tuli meile appi ja aitas projektori kinnitada ning ekraani seina külge panna.

Kui on hea idee ja tahaksid seda teostada siis tuleb leida meeskond, kes sinu ideed toetab ja mõni hea projektifond, millest sellele ideele ka toetust saada.

Oleme väga rõõmsad, et saime tänu Nopi Üles projektifondile Lihulas alustada noorte joogaga.

Lääneranna Teataja kajastas ka meie tegevusi oma lehes:

https://ajaleht.laaneranna.ee/2019/05/28/lihula-noortemajas-toimub-juhendatud-joogaring/?fbclid=IwAR1QX2Xs33AjMNOwxminrg9b1J_AytwGJQjAwPABEQJs0_b2TpJHOoirkCk

esmaspäev, 20. mai 2019

Jooga aitab kõige vastu!

Meie idee sai algus sellest, et noored mängivad palju Playstationit ning seetõttu kurdavad seljavalu üle. Oleme noortemajas vaadanud palju erinevaid treeningvideosi ning soovinud, et saaksime ka isseseisvalt tegeleda mõne spordialaga, mis ei käi meil üle jõu. Peale pikka arutelu jõudsime ühisele otsusele, et jooga oleks just meie jaoks. Jooga aitab parandada rühti ning hoiab ära seljavalud tulevikus, samuti parandab joogaga tegelemine keskendumisoskust ning vabastab pingetest, mida koguneb koolipäeva jooksul üpriski palju.

Meie tubli Indrek tegeles ekraani ja projektori pakkumiste võtmisega, hoolitses selle eest, et soetatav tehnika oleks sobilik noortemajja ning, et see oleks lihtsasti hooldatatav ning mugavalt kasutatav.  Neiud valisid välja kõik vajalikud jooga asjad, joogavahendite valikul sai oluliseks, et soetavad vahendid treeniksid erinevaid lihasgruppe ning, et olenemate vanusest või soost saaksid joogavahendeid kasutada kõik.

Aprilli lõpuks on meil ära tellitud kõik vahendid, kuid esimeseks joogatunniks jõudsid kohale ainult ekraan ja projektor. Sellepärast võttis meie juhendaja kaasa enda matid, mida saime kasutada esimeses tunnis. Ülejäänud vahendid jõuavad maikuu jooksul ning juba siis on meil võimalus alustada mitmekesisema joogaga.

Esimene joogaring läks väga hästi, osa võttis kuus inimest. Õues oli lausa lust teha joogat, päike paistis soojalt näo peale ja õrn tuuleke jahutas veidi keha. Järgmiseks korraks, aga ootame juba rohkem inimesi, et üheskoos õppida, kuidas kasutada oma keha efektiivsemalt. Seltsis on alati segasem!

Ilusat kevadet!

reede, 29. märts 2019

Lääneranna jooga

Meie oleme Lihula noortemaja lõbusad, aktiivsed noored ning me soovime endale soetada jooga vahendeid. Kuna huvi jooga vastu on noortel olnud juba mitu aastat, siis nüüd on meil hea võimalus soetada vahendid: joogapallid, matid, tasakaalupadjad, joogarullid, ekraani ja projektori.

Kutsume kohale ka juhendaja, kes näitab meile, kuidas efektiivselt teha joogat. Samuti ekraani ja projektoriga saame iseseisvalt proovida innovatiivselt youtuubi ja jooga dvd abil joogat. Iseseisvalt dvd või youtubi abil joogat teha just siis kui meil endil tuju tuleb- vahel lihtsalt on vaja mõni hetk õhtuseks rahunemiseks ja mõtete korrastamiseks. Kuna meie projektimeeskonnas on sportlike ja spordi huvilisi palju siis arvame, et see oleks ideaalne võimalus meeskonnal kaasta nooremaid ja neiski jooga huvi äratada.

Selleks soovime taotleda 1610€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Video link: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/2314195292138628/