Lääneranna LAN-party

esmaspäev, 31. detsember 2018

Lääneranna LAN-party

Nopi Üles projekti konkursilt hoos sisse saanud Lääneranna esimene LAN-pidu toimus 15. detsembril Lõpe klubis algusega kell 17:00, kus osales kolm 4-liikmelist meeskonda, kokku 12 noort.

Üheskoos ja spontaanselt sündinud idee korraldada LAN võistlus näis esmapilgul tore ettevõtmine, kuid kui projekt sai rahastuse ning tuli reaalselt korraldama hakata, tuli tegelikkusega silmitsi seista. Kuu ajaga tuli korraldada LAN ning seda täiesti ilma eelneva kogemuseta! See aeg oli tormiline nii vaimselt kui füüsiliselt. Koheselt hakkasid ilmnema korralduspaiga tehnilised probleemid, mis takistasid ka kuupäeva paika panemist ja ürituse promomist. Üsna pea sai selgeks, et vajame paremat interneti ühendust, elektriku ja kogemustega LANi korraldajad. Olemata ei jäänud ka korralduslikud proovikivid päev enne LANi, nimelt teatas loobumisest neljas meeskond. Esialgsetest plaanidest sai kõrvale jäätud ka for fun mängud LANi ajal, kuid neid saab üsna pea Lõpe klubis selle lahtioleku aegadel mängima tulla. Selles kiires saginas oli rõõm seda suurem kui kätte jõudis võistluspäev ning sai nautida suure töö tulemust. Lääneranna esimene LAN võistlus sujus viperusteta ning andis palju positiivset energiat kõigile kohal olijatele ning motivatsiooni uuteks ettevõtmisteks.

Lääneranna LAN 2018 võistlusel saavutas esimese koha tiim Team Expiria, liikmetega Kevin, Gerdo, Roko, Gerret-Gert. Teise koha tiim Vanad Vetikad, liikmetega Henry, Andreas, Andero, Samuel. Kolmanda koha tiim Ained, liikmetega Argo, Aivar, Alari, Chris Martin.

Projekti meeskonda kuulusid noored Aivar, Argo, Hermet ja Alari, kes kirjeldavad enda kogemust nii:

Me soovisime pakkuda endale ja teistele infotehnoloogia huvilistel koos võistlemise ja üheskoos olemise võimalust. Meil läks väga hästi! Algus oli väga raske, pidime kiirelt tegutsema, et kõik vajalik saaks tehtud. Vahepeal oli tunne, et seda polegi võimalik teha. Lõpe klubis oli nett halb ning vooluga oli ka probleeme. Tore oli näha, et suure valla noored said meie külas kokku. Tutvusid meiega ning meie klubi ja noortekeskusega. Varsti jõuavad PlayStation koos mängudega ka kohale ning saame noortekas tihedamini sõprade ja tuttavatega kokku.

Hullult raske oli! Ilma noorsootöötajate Annika ja Kristelita poleks me suutnud LAN-i korraldada. Oli vaja kiiret internetti, tugevat voolu, stabiilset mänguserveri süsteemi, mis kokku ei jookseks jne. Meil polnud aimugi, et see kõik nii keeruline on. Klubi sai valguskaabliga ühendatud ning mängupäevaks saime ka ülikiire interneti, kiirusega 300/300. Annika sai meile appi profid Playfair ja LAP-LAPIKUD näol, kes korraldavad suuri arvutipidusid. Pärast võistlust jagasid nad meile õpetussõnu, kuidas juhtmeid kokku panna, kuidas teine kord paremini korraldada, mis neil juhtunud on ning andsid ka tagasisidet kui äge, et me üldse selle korraldamise ette võtsime. Eriti tore oli teiste tiimidega võistelda. Päris tasavägine võistlus oli. Auhinnad olid muidugi väga ägedad. Saime netist auhinnaraha eest uusi mänge valida!

Saime väga kiita, et sellist suurt üritust julgesime korraldada. Osalejad soovisid kohe pärast mängu, et me veel LAN pidusid korraldaksime. Täiskasvanutel polnud aimugi, mis on LAN. Oli uus asi meile kõigile ning enamik inimesi ei soesta infotehnoloogiat ja noorsootööd omavahel. Koolis üks õpetaja vastas meile juba Nopi Üles hääletuse ajal, et väga tublid oleme aga temale ei meeldi sellised arvuti asjad ja ei hääleta! Teiste poolt tuli väga toetavaid sõnu. Meil said just valmis noortekeskuse ruumid, kuhu saame ostetud PlayStationi üles panna ning seal sõpradega mängida. Valisime mänge suurtematele, väiksematele kui ka tüdrukutele. Lisaks saime teiste LAN`il osalenud poistega tuttavateks. Lubasid ka meie noortekasse külla tulla ja koos mängulahinguid pidada. Saime Playfair korraldajatelt lubaduse, et aitavad ja õpetavad meid järgmisel korral ka. Varsti saame ise juba hakkama.

Me arvame küll. Teised arvutipeol osalejad said ka julguse tulla ja tulevad ehk veelgi. Enamus osalesid esmakordselt LAN´il.

Artikkel Lääneranna valla interneti lehel: https://ajaleht.laaneranna.ee/2018/12/28/galerii-detsembris-toimus-laaneranna-vallas-esimene-vorgupidu

Lõpe klubi facebooki lehelt on leitav album noorte üritusest. LÄÄNERANNA LAN PARTY

https://www.facebook.com/pg/lopeklubi/photos/?tab=album&album_id=2030274933722638

Samuti ürituse leht on leitav Lõpe klubi facebooki lehelt: LÄÄNERANNA LAN 2018

https://www.facebook.com/events/941785009359154/