Loovuse arendamine Kohtla-Järvel

reede, 29. detsember 2017

Millised meisterklassid!

Projekti korraldajad ja toetajad: Nopi Üles, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus MTÜ, MTÜ Tantsuklubi Marika

Osalejate arv(ligikaudu) 47 inimest

  1. 4.-5. november 2017 Valerija Bažura (vabatahtlik)

4.- 5. november 2017. aastal toimus Järve Avatud Noortekeskuses esimene meisterklass, mida andis Valerija Bažura, make-up ala spetsialist. Noored tutvusid lähemalt, kuidas “make-up maailmas“ asjad toimivad- professionaalne valgustus, meik, näohooldus ja palju palju muud. Lisaks tutvumisele saime paberilehed, kus peal oli väljaprinditud nägu ning kuhu peale sai etappide kaupa kirjutada, mida ning kuhu kanda. Seda saime jälgida ka kohapeal, sest Valerija võttis ühe tütarlapse meie seast ning näitas kõike tema peal. Lõpus loositi välja kingipakid professionaalsete meigipintslite ja meigiga. Kokkuvõttes noored jäid väga väga rahule. Saime suure kogemuse ning palju positiivsust.

  1. 11.- 12. november 2017 Marit-Jenna Seppar

11.-12. november 2017. aastal toimus Järve Avatud Noortekeskuses juuste hoolduse ja soengute meisterklass. Noored kuulasid, kuidas tuleb juukseid hooldada, mida tuleks teha, et juuksed oleksid terved ja pikad. Tutvusid ka toodetega, mida Marit-Jenna ise kasutab ja soovitab. Kõige suurem oli himu soengute tegemise järgi. Osalejad ei kujutanud ettegi, et see näeb just nii välja. Marit-Jenna korraldas erinevaid olukordi- 2 minutit soenguks ja lavale minemise valmisolekuks, mina teen soengu sõbrale ja sõber mulle. Kätekõverdused, plank ja kükid, mis tekitasid väsimuse, justkui pärast tantsu, pärast seda oli 3 minutit, et teha uus soeng. Selline eriline meisterklass. Lõpus muidugi osalejad said rahulikult ise proovida soenguid teha- patsid, krunnid jms, jälgides ja kuulates samal ajal Mariti soovitusi.  Kõige lõpus jätsid nad ka väikese tagasiside paberile, mida Marit ära korjas.

18.- 19.  november 2017 Ekaterina Trizno

18.- 19. november 2017. aastal toimus Vahtra Loomekeskuses samuti eesti keelne meisterklass. Noortel juba oli pisike kogemus eesti keelse õppejõuga töötades, seega nad ei olnud enam nii ehmunud, kui esimesel korral. ShowTants- nüüdseks on meil ka selles osas kogemus, tänu Ekaterinale. Praeguseks tundub küll, et kaks päeva järjest 7 tundi lõpmatut kekslemist ja tööd on jube, aga see aeg möödus nii kiiresti, et tagasisideringis voolasid pisarad. Ekaterinaga saime selgeks veel ühe tantsu ja mida siiani meenutame kui ägedaimat. Keeleoskus jällegi paranes ning laste silmad särasid.

  1. 25.- 26. november 2017 Violeta Makarova

11.- 12. november 2017. aastal toimus Vahtra Loomekeskuse  meisterklass. Selleks ajaks lisandus juba üpris palju inimesi. See oli esimene meisterklass, mis oli eesti keeles. Algul noored ehmusid, sest enamusel on emakeel vene keel, kuid meisterklassi lõpuks olid kõik proovimas tagasisidet anda eesti keeles. Õppejõud kõneles vaid eesti keeles, mistõttu ei olnud osalejatel võimalust mitte jälgida, mida räägitakse. Tutvusime Michael Jacksoni stiiliga, õppisime ära lausa poole terviklikust tantsust. Õppisime ka contemporary- tehnikas. Erinevad loovmängud, ebatavalised soojendused. Noored olid muidugi vaimustuses Violetast, sest ta on oma ala proff ning teab kuidas õigesti lastele lähenemist valida. Kokkuvõttes saime jällegi suure kogemuse tantsus ning mis kõige tähtsam- noored ei karda enam võõrkeeles kõnelejat õppejõud. Keeleoskus on samuti palju paranenud.

  1. detsember 2017 Jurate Kastritskaja (vabatahtlik)
  2. detsembril 2017. aastal toimus Vahtra Loomekeskuses  käsitöö meisterklass. Jurate pakkus noortele valmistada käepärastest materjalidest šedöövre. WC- paber ja värv ning klaaspudel, mida saaks sellest meisterdada? Kaunis vaas või kruus. Osalejad rullisid WC- paberi kihte piklikeks rullideks ning PVA liimiga moodustasid igasugu kujundeid ja mustreid. Hiljem, kui need kuivasid, katsid värvidega, akrüüliga ja samuti lasid kuivada. Noored said kogemuse, kuidas kõige lihtsamatest, teiseks otstarbeks kasutatavate esemetest ja vahenditest teha imekauneid asju.
  1. detsember 2017 Vitali Tensin (vabatahtlik)
  2. detsembril 2017. aastal toimus Vahtra Loomekeskuses Vogue meisterklass.  Meesterahvast õppejõud Vitalii Tensin jagas oma kogemusi Vogue tantsustiilis. Noorte jaoks oli see samuti midagi uut, sest õppejõud oli meesterahvas ning saime proovida ise sellist stiili, mida meie linnas keegi ei arenda vaid näha saab ainult telerist. Tunnid lendasid välkkiirelt, kuna kõik osalevad olid süvenenud töösse. Õppisime ära uue tantsu. Lõpus jagas õppejõud maiustusi tubli töö eest.

Ainikki Seppar

Toimus Järve Avatud Noortekeskuses parema hingamise õppimine. Algus oli mitte tavapärane, mitte ruumis vaid õues. Me jalutasime natuke alla tunni- jalutasime nii pargis, kui ka maantee ääres ning ka linnas. Ainikki palus hingata ja panna kirja kõike mida tunneme oma ninaga, see võis olla üks kõik, alates mingist lihtsast lõhnast, lõpetades mingi mälestusega, siis suundusime ruumi, kus olime silmad kinni. Ülesandeks oli proovida läbi kõndida kogu oma teekond, paber oli abiks. Ja siis oli ka arutelu, mis oli raske, mida oli lihtne arvata ära. Pärast meie arutelu koos teega, ma istusime tagasi, kus Ainikki õpetas hingata meid väga rahulikult, üherütmiliselt.

Teiseks meisterklassiks oli videote analüüsimine, see toimus väga hubaselt ja kiirelt, vaatasime erinevaid videosid alates tantsulistest lõppedes näiteks ICE AGE treileritega. Rääkisime mida on originaalset tehtud, mida noorte arvates võis muuta. Alguses kõik rääkisid oma ema keeles, ja siis Ainikki palus proovida öelda midagi ka, kas eesti või vene keeles. Alguses noortel oli raske, kuid tunni lõppuks kõik olid pisut vabamad.

Ja kolmandaks koosviibimiseks oli meil eneseanalüüsimine. Olid erinevad harjutused, mille kaudu, võis teada saada oma häid ja halbu külgi, kuidas neid parandada, mida on vaja rohkem inimestele. Väga suur arutelu tekkis, mis kestis üle 2 tunni, kus iga üks tõi välja enda või lihtsalt noorte vahelise probleemi, ja meie suutsime leida mingi lahenduse. Pärast neid meisterklasse, me väga hoolime üksteisest, enda käitumist kindlasti vaatame eemalt ja analüüsime. Ja keegi on isegi öelnud, et hingamine on aidanud jääda kiiremini magama ja rahulikumaks, pärast rasket päeva.

 

esmaspäev, 18. detsember 2017

Kohtla-Järvel arendatakse noorte loovust

Meie projekti idee sai alguse juba suve alguses, ja selleks et see projekt läheks käiku tegime läbi suure ja mahuka töö.

Meie koos öega teeme esimest korda oma elus projekti, seepärast see kõik on meie jaoks uus ja huvitav protsess. Täname alguses teie meeskonda, kes on alati abiks ja toeks, et projekt läheks käiku.

Alustame meie laikide kogumisest. See on üleüldse põnev protsess, kuna kaasad selle tegevusse juba palju inimesi. Alguses palusin oma tuttavatel aidata, ja nemad sheerisid meie postitust ja siis tuli mõtte paluda Kohtla-Järve elanikel, facebooki grupis, aidata meid. Väga paljud inimesed tulid vastu ja tekkis ka huvi,mis projekt, millega hakatakse tegelema. Kindlasti oli ka neid, kes ei saanud kuidagi süsteemile pihta, kuidas on võimalik niimoodi projekti saada. Aga täname kõik, kes tulid appi.

Järgmiseks sammuks oli meie esimene meisterklass, see toimus Järve Avatud Noortekeskuse, ja teemaks oli Make Up. Milles osales üle 20 lapse ja mesiterklass plaanis pidi kestma 1,5 tundi, kuid lapsed läksid nii hoogu ja küsimusi tekkis palju, siis läks isegi üle 2 tunni. Kõik kulgnes hästi,kõik vajalikud asjad, mida oli koolitajal vaja, meie omalt poolt pakkusime. Seepärast ei tekkinud meil probleeme, ainult positiivne tulemus ja teadmised.

Järgmiseks koolitajaks oli tantsuõpetaja, kes pakkus lastele nii kaasaegset tantsu kui ka Michael Jacksoni stiile. Tantsisime kogu nädalavahetuse. Ja siis tekkis väga hea keele õppimise tund. Kuna 70% olid  vene keelt kõnelevad lapsed, siis see sümbioos tekkis. Õppejõud rääkis ainult eesti keeles, ja lastel oli alguses väga raske harjuda tema keele tempoga ja maneeridega, kuid koge meisterklassi lõppus, tagasiside ringis, pooled lapsed julgesid vähemalt paar sõnda öelda juba eesti keeles. Ja koolitajal oli samuti väga suur kogemus olla sellises keskkonnas, kus on ainult vene keel.

Ühel toredal päeval meie järgmiseks koolitajaks oli tütarlaps, kes rääkis meie soengutest, juuste struktuurist, kuidas hoolitseda juuste eest, milliseid vahendeid ta kasutab selleks. Oli väga palju erinevaid üledandeid, selleks et jõuda näiteks kiiremas korras teha endale ja paarilisele soengut. Mis tekkitas veelgi rohkemat huvi, selle vastu, millises olukorras on noortel juuksed, ja kas nad vajavad lisa hooldust. Paar päeva hiljem, mõned on tulnud ja öelnud, et nad kasutavad juba tema nippe ja muutunud on kindlasti juuste struktuur.

Just mõni aeg tagasi oli tantsuklass, kus prooviti enda võimeid Vogue ja Jazz stiilides. Tantsiti järjest üle 4 tunni, mille jooksul õppiti üks ülihuvitav kava. Meisteriklassis osales üle 25 inimese ja toimus see Vahtra Loomekeskuses.

Ees ootab meid uued inimesed, nii tantsulises pooles, kui ka käsitöö meistriklass. Detsembris on tulemas teatri ja muusika meistriklass. Kindlasti on veel tulemas aina põnevamat ja põnevamat noortele.

Iga korraga õppime meie alati uut, kuid siiamaani, pole meil probleeme tekkinud, ja olukordi, kus pole hakkama saanud. Loodame, et projekti lõppuni saame sama moodi ilusti hakkama.