Mängime koos

reede, 15. juuni 2018

Hea tunne on, kui saad midagi head teistele teha 🙂

Meie projekti “Mängime koos” tegevused on lõpule jõudnud.

Projekt viidi ellu 08.01.2018-30.04.2018

Tartumaa Peipsiääre vald Pala küla

Korraldajad: Keiu Kaasik, Ailar Jürgenson, Henri Põld ja Siim Raimla.

Osalejate arv: 40

Turniirist võttis osa 8 noort.

Meie eesmärk sai täidetud ja PS4 käiva mängimas väga palju noori alates 1.klassist. Hea meel on selle üle, et projekti raames sai ostetud 4 mängu pulti, et korraga saaks mängida rohkem kui 1 mängija. Mängimas on käinud ka meie sõpruskoolide õpilased Valgast ja Soomest. Mändude valikus on mänge alates 3. eluaastast. Iga päev on ikka mõni noor, kes käib mängimas, aga enamasti siiski on järjekord- huvilisi on rohkem, kui korraga mängida saab.

Projekti elluviimine sujus pisikeste viperdustega. Televiisor, mis sai algselt välja valida oli tellimise hetkeks otsas ja pidime võtma natuke kallima teleka. Lootsime ka, et turniiri vastu on suurem huvi. Probleem võis olla selles, et turniir toimus koolivaheajal. Turniiri auhindadekes ostsime Brain games-id ja võitjad said auhindu ise valida(kõige enne 1koht jne), see varjant noortele meeldis.

Saime hea kogemuse. Koostöö sujus hästi ning mängude valik sujus ka hästi, kus arvestasime ka nooremate mängijatega. Käisime ka Tallinnas eraldi koolitusel, kus õpetati kuidas teha reklaami üleüldiselt, mis nipid on reklaami tegemises olulised ja mida peab silmas pidama. Kindlasti saime juurde oskuse ideid ja mõtteid plakatile panna. Seda oskust kasutasime ka koheselt turniiri plakati koostamisel. Koolis, kus õpime tunnustati meid antud projekti läbiviimisel.

Meie projeti eelarve oli 1900€, mille eest ostsime televiisori, mängud, lisapuldid, kotttoolid ja turniiri auhinnad. Kuna saime ka allahindlust, siis saime juurde tellida veel 2mängu ja auhindadele natuke rohkem raha kulutada, kui algselt planeerisime.

Soovitame ka teistele noortele oma ideid noorsootöötajatele tutvustada ja küsida nõu, kuidas ideid teostada. Hea tunne on, kui saad midagi head teistele teha.

Meie täname “Nopi Üles” projektifondi saadud kogemuse eest.

teisipäev, 20. märts 2018

Palal huvilisi on

Projekti nimi on “Mängime Koos”. Asukohaks on Tartumaa Peipsiääre vald, Pala küla. Projekt on meil olnud 50 päeva( alates 24.jaanuarist). Asjad võtsime ise kullerilt vastu ja aitasime asjad lahti pakkida ja oma kohale paigutada. Esimesel päeval oli noortekeskuses kolme noore asemel 17 noort, kes olid sama vaimustuses kui meie. Kõik nad tahtsid koheselt mängima hakata, kuid projekti elluviijatena võtsime meie au endale ja tegime avamängu. Tänu teie helgele südamele on meil noortekas poole rohkem noori. Peale kooli on rohkem tegevust ja noortele väga meeldib Playstationis mängida, kõigil on soov mängida, kuid tavaliselt kõik ei jõua ühel päeval mängida. Noored käivad päris aktiivselt aega veetmas, kes parasjagu mängida ei saa, elab kõrvalt võimsalt kaasa. 2.märtsil toimus meil esimene auhinnaline turniir, kus võisteldi mängudes (pildimaterjal teksti all). Noored saavad samas arendada oma oskusi videomänge mängudes, kui ka veeta lõbusalt aega. Olenevalt sellele, et projekt on meil olnud mõnda aega, huvi on endiselt suur.

esmaspäev, 26. veebruar 2018

Pala Noortekeskus kutsub “Mängime koos!”

Tahame korraldada mänguõhtuid, turniire ja muidugi lihtsalt koos mängimiseks, kuid eelkõige me sisustame noorte vabaaega. Miks me seda teeme – me teeme seda selle pärast, et meil oleks huvitav ja siis teistel ka. Sisustame laste vabaaega enne trenni ja enne bussi, sest praegu on suur probleem neil noortel, kellel pole bussi oodates kuskil olla või planeeritud tegevust. Kuidas saab kogukond kasu – noored ei hulgu mööda alevit, vaid on ühes kohas koos ja tegelevad konkreetse asjaga. Mis probleemi projekt lahendab – noored saavad tegeleda millegi uue ja huvitavaga. Selle asemel, et olla väljas ja teha pahandusi, tulevad noored pigem noortekasse ja mängivad koos meiega.

Taotlesime idee elluviimiseks 2000€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.