Mängujuhtide koolitus Kohilas

esmaspäev, 8. juuli 2019

Noored praktiseerisid koolitusel saadud teadmisi mitmetel sündmustel

Projekti nimi: Mängujuhtide koolitus

Projekti toimumise periood: 01.03.2019-30.06.2019

Projekti meeskond: 4 noort

Partnerite nimed: Kohila Vallavalitsus, Hageri rahvamaja ja Hageri noortekeskus

Suurema osa meie rahast läks koolitaja Eli Suklese peale ning mängude ja toidu. 22 noore majutuseks koolituse ööl oli Hageri Rahvamajas, kus noored tegid endale ka öökino. Koolitus lõppes tunnistustega, mille saatis meile hiljem koolitaja Eli ja ta saatis lisaks meile ka kõik failid, mida me läbi käisime koolitusel ja mängude nimekirja koos infoga, mis vanustele sobib mis mäng.

Kuna vahearuandes me rääkisime täpsemalt koolitusest siis nüüd räägime, mida me oleme vahepeal teinud, kus käinud ja mida me oleme õppinud.

23. mail me saime kätte oma mängud, mis me olime tellinud, lastele väga meeldisid need mängud ja kohe eriti UNO FLIP ja Mmm Juust! Mängud tellisime kõik Apollost. 3 mängu on rohkem mõeldud õues mängimiseks, aga õnneks meie noortekeskuses on piisavalt ruumi ja saame halva ilmaga ka suuremaid mänge mängida sees.

Esimene üritus, kus olid Mängujuhtide Koolituse läbinud noored abiks olid oli Pillerpallipäev Kohilas 25. mail 2019. Üritusel osales üle saja inimese. Pea kõik koolituse läbinud noored said kaasa lüüa. Link sündmusele: https://www.facebook.com/events/747106062350996/

Pildil on näha meie koolituse läbinud Mariet. Marie oli päevajuht Punamütsikesena. Noored tegid ka erinevad töötoad näiteks glitter tattood, patsi punumine, küünte värvimine, mullitamine, toidu tegemine. Tööd jagus kõigile.

Koolituse läbinud noored viisid läbi ka smuuti võistluse, kus iga laps sai osaleda, tehes enda maitse järgi smuuti. Kohal oli ka žürii, mis koosnes välismaalt tulnud vabatahtlikest. Võitjad said endale Vembu-Tembumaa piletid.

Selle ürituse lugesime täielikult õnnestunuks. Tagasisidet saades saime teada, et kõigil oli seal tore ja noortele meeldis aidata ning nüüd aitavad nad meid ka järgnevatel aastatel, kui toimub Pillerpallipäev Kohilas.

Teiseks ürituseks oli mänge teha PickUp-Briti eri projektis “Lõimumine Hageri ja Peipsi äärsete noortega”. See üritus toimus 18.06-19.06. Esimesel päeval, kui kohtusime tegime rohkem tutvumismänge ja liikumismänge. Mustvee noored olid väga avatud meie mängude suhtes ja ei kartnud kaasa lüüa.

Alguses tundus Mängujuhtide koolituse läbinutele, et see on liiga hirmus, teha täiesti tundmatute noortega mänge, ei teadnud me konkreetselt noorte vanust ja ei teadnud me ka noorte arvu. Jõudes kohale saime aru, et see ei olegi nii hirmus ja saime kõik kohe omavahel suhtlema hakata.

Mustvee noortekeskuses mängisime esimesel päeval konkreetselt neid mänge: bingo, jalamäng, käed risti, James Bond, 2 tõde ja üks vale, joonistame kuud js para-para risti-risti para-risti ja risti-para. Mängude valik tuli meil kohapeal, enne olime teinud koos nimekirja mängudest, mida võiks mängida ja kaasa võtsime ka kõik vajaliku mängimiseks. Mängukava koostamist enne üritust me õppisime Mängujuhtide koolitusel.

Teisel ürituse päeval 19.06 tegime rohkem kaardimänge. Näiteks meie uus UNO FLIP, turakas, Hiina turakas, valetamine ja Ken.

Mustvee noortele väga meeldisid meie mängud ja lisaks õpetasime neile ka need mängud selgeks. Sellega me täitsime ka meie projekti eesmärki, anda ja õpetada teistele oma oskusi, mida meie õppisime Mängujuhtide koolitusel. Ka see üritus läks meil mängude poolest hästi.

Koolitusele tagasi mõeldes noortega siis saime aru, et see koolitus oli meile väga vajalik ja tänu sellele oleme me kõik edasi arenenud ja oma mängulisust edasi arendanud.

neljapäev, 23. mai 2019

Noored saavad saadud teadmisi juba järgmistes projektides katsetada

Meie projektiks oli Mängujuhtide Koolitus, koolituse kestvus oli kaks päeva ning koolitus toimus Hageri Rahvamajas 23.-24. aprillil. Koolitusele algselt oli registreerunud 28 noort, kuid kohale saabus 22 noort. Noori oli kohale tulnud Raplamaa malevast ja Kohilast. Koolitus algas 23. aprilli hommikul kell 11.00, ning noorte koolitaja Eli Sukles tegi algust sissejuhatuse ja tutvumisringiga.

Koolitaja Eli andis noortele ülesandeks mõelda ja kujundada oma mängujuhi tegelane, et see annaks meile edaspidiseks inspiratsiooni ja ideid. Lisaks tegime rühmatööd kus pidime kujundama oma arvates ideaalse mängujuhi ning tooma välja tema omadused ja hiljem teda tutvustama teistele. Päeva jooksul tegime mänge nii sees kui ka väljas. Õuemängudeks olid hiir ja kass, matiga mäng ja krokodilli mäng. Pärast õuemänge sõime õhtusööki, milleks oli kanapasta, võileivad ja puuviljad. Hiljem jätkusid mängud edasi.

Esimese päeva koolituse lõpetasime mängudega milleks olid taaleri mäng, kolmnurga mäng, vanaema lõngakera, 123 tagumine paar välja ja usaldus mäng. Õhtu lõpetamise filmiõhtuga, seal said noored süüa popcorni ja puuvilju.

Koolituse teist päeva alustasime kell 9.00 hommikusöögiga milleks oli puder, võileivad ja puuviljad. Peale hommikusööki jätkasime koolitusega, koolitaja Eli rääkis meile lähemalt ürituse mängude läbiviimisest ja sellega kaasnevatest ohtudest. Peale informatiivset loengut oli lõunasöök milleks oli makaronivorm, puuviljad ja saiakesed.

Kui lõunasöök oli söödud toimus grupitööna koolituse kokkuvõtte kus panime kirja koolitusel õpitud mängud, nende mängudega kaasnevad ohud ja kellele need mängud sobivad. Peale gruppi tööde esitamisi, mängisime veel erinevaid mänge ja peale seda toimus lõputseremoonia.

Kuna koolitusel me ei pidanud midagi kirja panema, siis saatis koolitaja Eli kõikidele osalejatele meilid, koos vajalike materjalide, mängude ja infoga. Kui koolitus oli läbi saanud, oli noortel võimalus proovida kiikingut.

Lisaks on meil tellitud mitmeid erinevaid mänge, mis jõuavad kohale alles 3. maiks. Esimene üritus kus osad meist saavad olla mängujuhid on pillerpalli päev, mis toimub 25. mail. Me kirjutasime veel ka PickUp Briti eri projekti nimega lõimumine Peipsi äärsete noortega, seal saame näidata oma oskusi mängu juhtidena, kus korraldame mänge noortele.

esmaspäev, 11. märts 2019

Mängujuhtide koolitus Kohilas

Oleme Hageri Avatud Noortekeskuse noored. Me soovime korraldada ürituse nimega Noorte mängujuhtide koolitus. Meie idee seisneb selles, et me sooviksime noorte ellu tuua tagasi mängimise. Me sooviksime läbida noortega mängujuhtide koolituse. Pärast koolitust me osaleksime noorte rühmaga, näiteks lastekaitsepäeva üritusel kus me oleksime mängujuhid. Seal näitaksime mänge ja oskusi mis me õppisime ja pärast seda osaleksime teistel Kohila valla üritustel. Selle kõigega me aitaksime oma valla töötajaid üritustel. Me näitaksime noortele, kui tore on ka väljaspool arvutit mängida. Saab ka väga huvitavaid ja põnevaid mänge mängida vabasõhus, nii saaksid noored omavahel palju rohkem suhelda ning noored ei kahjustaks oma silmi.

Idee elluviimiseks vajame me 1150 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.