Meremäe noored uiskudele

esmaspäev, 20. mai 2019

Ootamatuste vältimiseks tasub teha riskianalüüs

Projekti nimi: Meremäe noored uiskudele

Projekti toimumise periood: 12. Veebruar 2019 kuni 1. Aprill 2019

Projektimeeskonna liikmed: 2 – Gerli Kuljus, Andre Ausma

Osalejate arv: 16

Osalejad on Meremäe piirkonna noored. Noored on erinevas vanuses ning erineva sotsiaalse taustaga. Osalesid nii Meremäe koolinoored, kui ka vanema noored.

Partner: koostöö Meremäe Kooliga

Esimese asjana, pärast lepingute sõlmimist asusime uiske ja varustust tellima. Oluline oli, et arvestama pidi erinevate vanusegruppidega ning oskuste tasemetega. Leidsime väga hea teenindusega sporditarvete e-poe Sportest, klienditeenidaja oli vastutulelik ning jagas olulist infot, millega peaks arvestama uiskude ja hokivarustuse valimisel. Tellisime erinevas suuruses (reguleeritavaid) lasteuiske ning erinevas suuruses uiske vanematele noortele, hokikepid, hokilitrid (väike litter noorematele mängijatele ning suuremad litrid vanematele mängijatele), kiivrid.

Noorteprojekt „Meremäe noored uiskudele“ pakkus kõigile noortele võimalust laenutada noortekeskusest tasuta uiske. Lisaks sellele oli noortel võimalus ühiselt uisutamas käia ning hokit mängida. Samuti pakkus noortekeskus võimalust Meremäe kooli kehalisekasvatuse õpetajatele oma tundide läbiviimiseks kasutada uiske. Kahjuks sulas Meremäe uisuväljak väga varakult ära juba, seega uisutamise aeg jäi väga lühikeseks.

Kindlasti oli kõige positiivsem kogemus see, kui abivalmis ja vastutulelik oli spordipood kust tellisime varustust. Teenindaja vastas kohe online-vestluses ning aitas kiiresti sobiva varustuse välja valida. Kõige suurem probleem oli see, et ei saanud kindel olla, kas saab planeeritud üritusi korraldada, enne kui jää ära sulab. Kahjuks tuligi kevadine sulailm nii varakult, jäigi mitu planeeritud ühist tegevust läbiviimata.

Projektist õppisime, et on väga mitmeid tegureid, mis ei sõltu otseslt meist endidst, kuid millega peab arvestama ürituste ja projektide läbiviimisel (eelkõige siis talveperioodil ja talviste tegevuste puhul ilm). Samuti seda, et kõike ei saa alati päris kohe ja kiiresti.

Kogukonna noorel on võimalus talveperioodil laenutada noortekeskusest uiske. Lastevanematelt tuli positiivset tagasisidet selle kohta, et kuna lapse jalg kasvab noores eas väga kiiresti siis on iga aasta ikkagi lapsel võimalik uisutada, ka siis kui oma uisud on väikseks jäänud juba.

Kuna uisutamise periood jäi meie noortele see talv väga lühikeseks siis nüüd on kindlasti rohkem motivatsiooni tegeleda sellega, et uisuväljak saaks loodud kohe esimeste külmade saabudess.

Kui alguses tundub alati, et aega on piisavalt ja jõuab ilusti kõigi asjadega valmis siis paraku reaalsus on see, et alati jääb ikkagi aega väheks. Seega reaalne ajaplaneerimine on väga oluline. Riskianalüüs on samuti vajalik, et teaks, millega tuleks kindlasti arvestada projekti läbiviimisel.

neljapäev, 7. märts 2019

Noorte suurimaks väljakutseks on ilm!

Varustuse valimine ja tellimine läks üsna kiirelt ja ilma suuremate takistusteta. Varustuse valimisel tuli arvestada, et uisutada saaksid nii algklasside lapsed kui ka vanemad noored, ehk siis, et uiske ja hokivarustust oleks ikka erinevas suuruses. Leidsime kõik sobiva varustuse veebipoest Sportest, kus teenindajad olid väga vastutulelikud ning aitasid valiku kokku panna selle järgi, mis kaup kohe laos olemas on ning jagasid infot toodete kvaliteedi kohta. Saimegi tellimuse vormistada nii, et kõik kaup, mis oli kohe olemas pandi kohe meie poole teele ja see kaup, mille tarneaeg oli pikem, saadeti hiljem järgi.

Praeguse seisuga on olemas: lasteuisud (reguleeritava suurusega) 3 paari, täiskasvanute uisud 6 paari (suurused 39-41). Ülejäänud tellimus on ka meie poole teele pandud juba.

Kõige keerulisem projekti juures on, et me sõltume väga palju sellest, milline ilm väljas on ja kui kauaks külmakraade veel lubab. Samuti ei saa hooldada uisuväljakut, kui külmakraade ei ole mitu päeva järjest. Ilm on väga muutlik ja seega on keeruline paika panna täpset kuupäeva kuna saab välja ja uiskudele. Praeguse seisuga plaanime ühist uisutamist ja väliseid tegevusi vastlapäeval, 5. märtsil. Samuti tegeleme teavitustegevusega, et noortekeskusest on kõigil soovijatel nüüd võimalik uiske laenutada.

teisipäev, 12. veebruar 2019

Meremäe noored uiskudele

Soovime Meremäe noortekeskusele uiske ja hokivarustust.

Probleem, mida soovime selle projektiga lahendada: Meremäe noortel ei ole väga palju võimalusi, mida talvel teha. Korvpalliplatsile on see aasta tehtud uisuväljak, kuid paljudel noortel ei ole uiske.

Lahendus: Meremäe noortekeskus laenutab soovijatele välja uiske ja hokivarustust. Samuti saavad koolinoored kasutada uiske talvelaagris ja kekatundide raames, st, et teeme ka koostööd kooliga.

Planeeritavad tegevused:

Uisutamise õpitoad algajatele.

Vastlapäeva viguruisutamine ja teatevõistlused jääl.

Hokimatš kohalike noorte ja täiskasvanute vahel.

Uisutamine koolinoortele talvelaagris

Vahendid jäävad edaspidiseks kasutamiseks kõigile soovijatele!

Taotleme 1800€, et igal talvel oleks noortele välitegevusi!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.