Muhu nutivabad tegevused

reede, 18. detsember 2020

Kogemuse nautimiseks on vaja aega varuda!

Projekti nimi: Muhu noorte nutivabade tegevuste ringi laiendamine

Projekti periood: 9.10.2020-30.11.2020.

Projekti meeskond: 2 liiiget, ja meil aitas ka Muhu Noortekeskuse juhataja.

Projekti partner: Muhu Noortekeskus oli meie partner, kuna tegevused toimusid seal.

Projektis osalejad: u 50

Kuna meie projekti eesmärgiks oli nutivabade ja samas ka noortele atraktiivsete tegevuste ringi suurendamine, siis leidsime lõpuks endile sobivaks lahenduseks õhuhoki ja lauajalgpalli. Mõlemad on väga menukad ja ägedad mängud, see kannustas meid ka nende valikute poole.

Meie tegevusteks olid vahendite soetamine, väikene mängimise õpetus neile, kes veel mängida ei osnud ja ka 3 turniiri. Turniirid kulgesid meil edukalt, osalejaid oli igal turniiril 16-20. Auhindu jagasime iglaturniiril parimale kolmele.

Üldiselt sujus meil projekt hästi, oli ainult 1 probleeem. Nimelt õhuhoki laud mida me esialgselt soovisime, ei olnud sel hetkel laos, ja pidime teise laua valima. Meile soovitati kõige sarnasemat lauda, mis neil pakkuda oli. See laud maksis aga umbes 200 eurot rohkem. Õnneks tuli meile siinkohal vastu Muhu Noortekeskuse juhataja, kes ütles, et võid Noortekeskuse rahast puudujäägi kinni maksta.

Kõigi turniiride jooksul oli noortekeskuse juhataja sõnul osalejaid ligi 50 last, lisaks oli ka neid, kes ise mängida ei soovinund, aga olid pealtvaatajate rollis. Aga lauajalgpalli ja õhuhoki mängimine on kättesaadav kõigile, kes noortekeskust külastavad.

Lisaks ütles noortekeskuse juhataja ka seda, et mülemad lauad on pidevalt kinni ja on tekkinud ka järjekorda. Laudu kasutavad kõikides vanustes noortekeskuse külastajad, esmalt nooramad õpilased ja hiljemalt ka vanemates klassides õppivad õpilased (vastavalt tundide lõppu aegadele on nö lained).

Meie eelarve oli 1200 eurot, mis läks küll ühe toote puudumise tõttu natuke lõhki, aga Muhu Noortekeskus aitas meid hädast välja. Eelarve oli meil lihtne, selles oli lauajalgpall ja laud, õhuhoki laud, igaks juhuks ka lisalittrid ja lisa vildidtõukuritele ning turniiridele auhinnaks ka šokolaadi.

Kindlasti on meil ka järgmistele Nopi Üles projekti taotlejatele pisikene soovitus. Varuge projekti tegemiseks aega, poole tähelepanuga, ei ole see üldse nii nauditav ega tore, kui siis, kui sa reaalselt pühendunud oled. Muidu oli see aga väga hästi korraldatud ja abistava suhtumisega kogemus.

neljapäev, 26. november 2020

Käigu pealt probleemide lahendamine on aina kergem!

Meie tegevused leiavad aset Muhu Noortekeskuses, mis on Muhu noorte seas populaarne peale kooli olemise koht. Tegevusi on seal küllaga, aga kahjuks ei midagi nutivaba ja reaktsioonikiirust arendavat. Tavaliselt on reaktsiooni arendavad mängud nutipõhised, see on küll väga uudne ja mugav, aga soovisime midagi muud. Niisiis otsustasime, et oleks eriti lahe, kui meil oleks oma noortekeskuses õhuhoki ja lauajalgpalli lauad.

Hetke seisuga on meil juba kohale jõudnud õhuhoki laud, lauajalgpalli laud peaks jõudma paari päeva jooksul. Õhuhokiga oli ka pisikene nihverdus, veebipoest teatati meile, et hetkel neil pole seda lauda, mida me algselt soovisime. Kuid õnneks oli neil olemas kompromiss, mis oli aga umbes 200 € kallim. Siinkohal tuli meile vastu noortekeskuse juhataja, ja ütles, et hetkel oma eelarvesse uute kulude toomine on väga aeganõudev (tellimise osas), nii et ta oli nõus noortekeskuse rahast selle puudujäägi kinni maksta.

Kui meile õhuhoki laud kohale jõudis, siis oli kõigil palju huvi. Ja nii palju kui ma ka noortekeskuses käinud olen, on näha, et mängijaid on palju jaa igast vanuseklassist. Nii, et oleme oma eesmärgile lähemal, nutiseadeid kasutatakse vähem.

Turniiridest nii palju, et esimene on meil juba homme, siis on ka väike mängimise õpetus. Ja auhindu jagame 3 grupis. Kokku tuleb turniire 3 tükki, aga suuremalt ja pikemalt .

Projekti tehes on meil kõvasti uusi kogemusi juurde tulnud. Oskame nüüd paremini käigu pealt probleeme lahendada, projektis tehtud tööd paremini hinnata, arendasime oma suhtlusoskust jne.

teisipäev, 27. oktoober 2020

Muhu nutivabad tegevused

Hetkel on meie piirkonna noortekeskuses väheks jäänud noortele uusi ja huvitavaid nutivabu ajaveetmis võimalusi. Oma tegevusega soovime siia tuua õhuhoki laua ja lauajalgpalli laua, mille mõlemaga arendavad noored reaktsiooni kiirust, strateegilist mõtlemist, suure pildi nägemist, sihtimisoskust, käte ja silmade koostööd, tiimitööd ja muidugi oleks samal ajal ka lõbus mäng. Mõnda neist oskustest arendame ka projektitegevusi organiseerides.

Uute vahenditega kavatseme iga nädalasi turniire korraldada. Õhuhoki- ja lauajalgpalli lauad oleksid kättesaadavad kõigile

Muhu Noortekeskuse külastajatele. Projekti mõju kestaks aastaid, kuna vahendid on korralikud ja mängimisel on ainsaks takistuseks järjekord!

Taotleme idee elluviimiseks 1100€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.