Nukuteater Antistress

esmaspäev, 14. detsember 2020

 

Noored võtsid ette olulise teema, et tõsta nii endi kui teiste teadlikkust

Projekti nimi: Stressist vabaks

Projekti toimumise periood: 7. oktoober-25. november.

Projekti meeskonnas oli kaks noort ja osalejaid oli 13 noort. Kõik olid Keila kooli noored vanuses 14-18.a.

Projektis osalejate arv: 13

Projekti kasusaajad: arvatavasti u 100

Projekti partnerid: Keila Noortekeskus, Kogemusnõustaja Evelin Vahter, kasutasime Peasasja materjale ja Teevida materjale.

Töötubade sissejuhatus(tutvumine, tutvumisring, kokkulepped).

Mis on depressioon, mis on ärevus, mis on stress.

Juhitud meditatsioon

Matk Valgejärvele

Vaatasime ETVst saateid „Selge pilt“- „Bipolaarsus häire“, „Ärevushäire“, „Depressioon“, „Söömishäire“, „Traumajärgne stressihäire“, „Aktiivsus ja tähelepanuhäire“.

Lükkasime keerulise olukorra tõttu(koroona) matka Kõverjärvele edasi.

Meisterdasime endale väeehte.

Vaatasime saateid „Selge pilt“- teemas „Alkoholi sõltuvus“ ja „Sõltuvushäirest“

Filmisime üles klipid „Teeviidale“, tegime testi „Kui tavaline sina oled“.

Kirjutasime Keila Lehe vahel ilmuvasse Noortelehte artikli. Tegime läbi harjutuse „Mis täidab minu tassi“.

Kirjutasime „Teeviidale“ artikli meie tegevustest.

Test „Söömishäired“, Meelerahu kaartidega tegevus. Tegevus-arutelu „kuidas hoida oma vaimset tervist“. Lõpuaruande arutelu.

Saadud kogemused: Õppisime kuidas kirjutada projekti, rahaga ümberkäimine, kooliväline tegevus ja projekti läbiviimine.

Mis tekitas probleeme: tagasiside andmise tähtsus. Kuna koroona tõttu pidime teise matka edasi lükkama. Loodame selle teha dets. lõpus.

Mis õnnestus hästi: korralduspool ja asja ajamine, vahendite ostmine ja tellimine.

Kuidas sai kogukond kasu: Kogukond on saanud sellest teadlikumaks. Minu vanemad, sõbrad ja tuttavad on saanud minult infot ja teadmisi hirmu, ärevuse ja kiusamise teemal. Olen saanud paremini abi anda ja nõustanud oma sõpru.

Ettepanekud järgmistele noortele: Ole julge, midagi ei ole karta sind toetab alati Riin Luks „Nopi üles“ projektijuht.

Osalejate arv oli 13 noort ja kasusaajaid on vähemalt 100. Kasusaajate arvu on keeruline määratleda. Kuid arvame, et noore perekond ja lähedased sõbrad kellega on infot jagatud võib lugeda kasusaajaks.

Sotsiaalmeedia lingid:

https://www.facebook.com/NopiUles/photos/a.286165531727690/1286437845033782/

https://www.facebook.com/Keila.Noortekeskus/photos/pcb.10157913160148315/10157913154083315/

http://www.keila.ee/documents/179240/26170524/tervik_1127.pdf/973eb4aa-916d-4950-b54c-22da63924626

https://www.teeviit.ee/keila-noored-algatasid-projekti-stressist-vabaks/?fbclid=IwAR0XQ5TgDy5ZWUpD4s-raYwH6IWjJDSnmKMFHpBIDVLdcM9671

https://www.facebook.com/NopiUles/videos/293025318718079

kolmapäev, 26. oktoober 2016

 

Kohtla-Järvel on nüüd nukuteater ANTI-STRESS, keda on võimalik KÕIGIL endale külla kutsuda 🙂

Lõpparuanne

Meie projekti nimi on nukuteater ANTI-STRESS.

Meie alustasime oma tööd (ettevalmistused) juba 1. septembril 2016. Oktoobris 2016 projekt lõppes, kuid nukuteater jätkab oma tegevust Noortekeskuse toetusel.

Meie meeskonnas on kuus noor inimest, pluss kaks noortekeskuse noorsootöötajat kes aitavad ja toetavad. Meie alustasime oma tööd nullist ja selle lühikese aja jooksul meil oli juba neli etendust algklassiõppilaste ees (kogu osalejate arv on 80 inimest) ja meil on tugev meeskond.

Meie partneriks on Kohtla-Järve Ahtme linnaosa koolid (kolm tükki) ja lasteaiad (viis tükki). Igas neist asutustest on mitu gruppi ja klassi. See tähendab, et meil on veel palju vaatajaid. Plaanis on muidugi palju uusi etendusi erinevatele teemadele.

Kõik etendused olid Noortekeskuse hoones. Oli lõbus ja sõbralik atmosfäär.

Kõik õnnestus hästi, probleemi ei ilmunud. Õppisime tegema nukkusid, välja töötama stsenaariumi, saime kogemust esineda publiku ees.

Eesmärgid ja tulemused on saavutatud! Üritused on toimunud plaanikohaselt ning rahalised vahendid kulutati  vastavalt eelarvele. On ostetud vahendid edasitöötamiseks, triikraud, õmblusmasin, T-särgid ning töötuppa kutsuda veelgi noori.

Järgmistele taotlejatele soovin edu! Olge julged, proovigi ennast erinevates huviringides. Arendage end igakülgselt.

Projektifondi “Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Suur aitah Teile toetuse eest!

 

teisipäev, 13. september 2016

 

Kohtla-Järve noored ootavad Teid nukuteatrisse ANTI-STRESS

Meie projekti nimi on nukuteater ANTI-STRESS. Peaaegu kõik vahendid on ostetud vastavalt eelarvele (õmblusmasin, kangad, T-särgid jne.). Nukud on valmistatud, toimuvad etenduse proovid. Kohtla-Järve Noortekeskus aitab ja toetab – annab soovitusi, edastab ruume, organiseerib algklassiõpilastega kohtumisi, aitab nukkude valmistamisega. Suurem murekoht on vähene noorte motivatsioon nukuteatri osalemiseks. Huvi nukuteatri vastu on olemas, kuid tahaks ikkagi rohkem. Meid on praegu 6 inimest. Mõned noored häbenevad ja/või kardavad osaleda.  Siin ka Noortekeskus aitab ja püüab kaasata ja  motiveerida noori teatri tööle erinevate ürituste ja auhindadega. Meie aga näitame  omal kujul, et see on huvitav ja lõbus.

Meie järgmine samm on esinemine algklassiõpilaste jaoks. Etendus-muinasjutt „Eesel, kes ei käinud koolis“. Etendused toimuvad Kohtla-Järve Noortekeskuses. Vaatlejatega meil ei ole probleemi.

Oli väga tore ja lõbusalt töötada meeskonnas koos Noortekeskuse noorsootöötajate ja teiste noortega. Õppisime kasutama õmblusmasinat, teha mustrid, kaunistada valmisnukke, tegime dekoratsiooni. Toimusid lõbusad arutelud. mis etendus oleks sobiv, kuidas ja missuguseid nukke õmmelda jne.

Esimesel proovil tutvusime stsenaariumiga, pärast lugesime ja õppisime teksti pähe, tegime parandusi tekstis. Lõpus saime hakkama ja kõik ettevalmistused on tehtud. Muidugi oleks kena läbida mingeid õmbluskursused nukkude valmistamiseks või kui oleks abistaja, kes oskab seda teha professionaalselt. Igal juhul me saime hakkama ja kõik läheb plaanipäraselt.

Projektifondi “Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.