Obinitsa lauatennis

esmaspäev, 14. detsember 2020

Lauatennis võlus nii noori kui veidi vanemaid!

Projekti nimi: “Obinitsa lauatennis”

Projekti periood: 01.09.2020-30.11.2020

Projektimeeskonda kuulus 3 liiget

Lauatennise koolitusel osales 9 inimest

Lauatennise turniiril osales 9 inimest

Partner: Navikõ Külaselts

Projekti käigus ostsime lauatennise laua, reketid, pallid, reketikotid ja pallikasti. Neid saab kasutada Obinitsa Külakeskuses, mis on avatud T-L 16.30-20.00. Tegime plakatid projekti sündmustele (koolitus ja turniir) ja panime need igale poole üles.

24.10.2020 viisime läbi lauatennise koolituse, mis oli noortele väga huvitav ja hariv. Koolitaja oli Võrumaa meister lauatennises Agnar Pirnpuu, kes oskas noori hästi kaasata ja rääkis pallidest, reketitest, mängureeglitest, näitas kuidas tema palle vastu võtab, kuidas võistlusel käitutakse jne.

21.11.2020 viisime läbi lauatennise turniiri OBINITSA OPEN 2020. Turniiri jaoks ostsime medalid, tordi ja Värska pudelivett. Lauatennise Seltsist Agnar Pirnpuu oli meil jälle abis ja korraldasime eraldi jõuproovid noortele ja täiskasvanutele. Medalid ja diplomid said 7-8-aastased noored, kuna osalejaid ei olnud palju (lähedal asuva kooli 5.-9. klass oli karantiinis).

Hästi õnnestus lauatennise asjade ostmine, kaup tuli kiiresti. Keeruline oli laua kokkupanek, aga leidsime mehed, kes selle töö tegid. Hästi on õnnestunud ka, et see laud on väga hea, saab vajadusel hästi lihtalt kokku panna ja rataste peal nurka lükata. Keeruline oli ka aegade kokku leppimine treeneriga, tahtsime leida laupäevaseid aegu, et võimalikult paljud saaksid osaleda. Natuke rohkem osalejaid oleks võinud olla, sest kõik üritused olid toredad, aga teame juba, et lauatennist on päris palju käidud ka vabal ajal mängimas. Eriti populaarne on see laste hulgas. Tagasiside külast ja vallast on olnud väga rõõmustav ja toetav. Oleme õppinud plakatite kujundamist, võõrastele kirjutamist ning ürituste organiseerimist.

Projektist kasusaajaid on 70 inimest aastas.

Teistele soovitame, et kui on mõte paigas, millest on puudu või mida võiks teha, siis leida abiks ka keegi täiskasvanu ja julget pealehakkamist.

Lingid:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=kylakeskus&set=a.670447263584618

https://www.facebook.com/media/set?vanity=kylakeskus&set=a.719767341985943

kolmapäev, 25. november 2020

Aeg on ainuke takistus

Projekti tegevused on läinud hästi. Planeeritud suured ostud (lauatennise laud, reketid, pallid jne) on tehtud ja need asjad on kasutuses. Oleme paika pannud ka koolituse aja (24.10.) ja turniiri aja (21.11.). Tegime plakatid ja panime need igale poole üles. Turniiri jaoks ostsime medalid ja veel vaatame palju raha jääb teiste auhindade jaoks.

Hästi õnnestus lauatennise asjade ostmine, kaup tuli kiiresti. Keeruline oli laua kokkupanek, aga leidsime mehed, kes selle töö tegid. Hästi on õnnestunud ka, et see laud on väga hea, saab vajadusel hästi lihtalt kokku panna ja rataste peal nurka lükata. Keeruline oli ka aegade kokku leppimine treeneriga, tahtsime leida laupäevaseid aegu, et võimalikult paljud saaksid osaleda.

Oleme õppinud plakatite kujundamist, võõrastele kirjutamist ning ürituste organiseerimist.

Projekti ostust on teavitus Obinitsa Külakeskuse lehel. Foto on selline:

esmaspäev, 7. september 2020

Obinitsa lauatennis

Oleme Setomaa valla, Obinitsa piirkonna noored. Meie Obinitsa Külakeskuses on spordisaal, kus saab mängida korv- ja võrkpalli. Sooviksime, et seal oleks rohkem valikuvõimalusi erinevate spordialade vahel ja jõukohaseid treeninguid ka väiksematele lastele, kes veel suure palliga mänge ei jaksa mängida. Samuti, et oleks võimalik tegeleda spordiga ka siis kui parajasti ei tule kokku suuremat seltskonda ehk oleme ainult “mina ja mu sõber”.

Probleemi lahendamiseks saime võimaluse osaleda “Nopi Üles” programmis. Käesoleva projektiga soovime soetada Obinitsa Külakeskusse lauatenniselaua ja -varustuse, viia läbi pinksikoolituse kogenud juhendajaga Võru Lauatennise Seltsist ja korraldada Obinitsa esimese lahtise pinksiturniiri “Obinitsa Open”.

Projekti eesmärk on pakkuda Obinitsa piirkonna noortele sportlikke ühistegevusi ja paremaid tingimusi veetmaks vaba aega kehaliselt aktiivselt, arendades koordinatsiooni ja mõtlemisoskust.

Projekti meeskond on projekti käigus omandanud koostööoskust, seda ka distantsilt, ülesannete jagamist, teadmisi, mida on vaja ühe projekti kirjutamiseks, läbirääkimise ja ürituse korraldamise oskusi.

Lauatenniselauda saavad kasutada kõik huvilised nii treenimiseks kui spontaanseteks võidukatsumisteks Obinitsa Külakeskuse lahtiolekuaegadel ja seda ka pärast projekti lõppu.

Taotleme ” Nopi üles” projektiga toetust 1700 €. Sina saad meid toetada, kui paned LIKE meie plakatile, sest 200 laiki ja meie projekt saab mõttest teoks!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.