Palamuse noored bussikast noortekasse

laupäev, 15. detsember 2018

Noored tegid noortekeskuse ümber enda äranägemise järgi!

Toimumise periood 24.10.2018 – 15.12.2018

Asukoht– Jõgevamaa, Palamuse alevik, Suur 4

Korraldajateks 3 noort. Kaspar Laanes, Kert Säärits, Eerik Strigin. Juhendajad Anneli Plaado ja Teele Laanes ( noortejuhid).

Partnerid : Jõgeva Valla Noortekeskus, Jõgeva vald, ENTK

Kirjeldust toimunust

„Nopi üles“ projektist saadud rahadega asusime tegema koheselt ümberkorraldusi. Endisesse lauatennise tuppa otsustasime teha mängudetoa. Selle tarbeks asuti tellima internetipoodidest erinevat vajalikku inventari. Valisime ise Euronicsist sobivad konsoolid, mängud. Tellisime diivani, kott-toolid, laua, pimendava ruloo.

Kaup laekus erinevatel aegadel. Seega võttis toa sisseseadmine aega. Esimese mängudepäeva tegime laupäeval 1.detsembril 2018. Kohal oli 8 noort. Noored olid vanuses 7-16. Selle tarbeks seadistas meie vabatahtlik noor Eerik konsoolid, laadis mängud alla ja aitas tuba sisse seada ( paigaldas rulood, pani kokku laua jne).

Korraldasime piljarditurniiri, kus kõik osalejad mängisid omavahel läbi. Allkorrusel toimus samal ajal Minecrafti majade ehitamise võistlus. Igal osalejal oli aega 20 min, et valmis teha maja. Pärast juhendajad ja osalejad andsid oma hääled, läbi selle selgusid võitjad. Tegime pizzasid ja sõime ühiselt. Osalejad said auhindadeks šokolaaditahvlid.

11.detsembril toimus teine mängudepäev. Alustuseks tegime piljarditurniirid. Tegime erinevates vanuseastmetes. 8-13 a. , 14- 17 a. Osalejaid oli 8. Mõlemas vanusegrupis 4. Teised noored mängisid kaarte ja konsooliga mängiti ka erinevaid mänge.

Aktiivsematele ja piljarditurniiride võitjatele taas auhindadeks šokolaad.

Ostsime ka Apollo kinkekaarte, et minna ühiselt kinno aktiivsemate noortega.

Ülevaade saadud kogemustest, ettepanekuid järgmistele taotlejatele-

Saime ise internetist tellida ja valida kaupu. Saime teada, mida on vaja, et tellida asutusele kaupa, kuidas makstakse arved, kuidas toimub kauba transport.

Sündmuse organiseerimisel nägid noored, kui palju on vaja ettevalmistusi teha ja kuidas käib sündmuse läbiviimine. Õppisime võistlussüsteemi- kuidas tabelit täita-kui kõik mängivad omavahel läbi.

Teised noored olid väga üllatunud et Palamuse noortekeskuses on näiteks xbox ja nintendo ja palju lauamänge.  Noorte tagasiside oli positiivne.  Teistele projekti kirjutajatele ütleks et olge julged.

kolmapäev, 5. detsember 2018

Poisid kibelevad tegutsema!

Tellisime koos noorsootöötajatega vajalikke asju. Kuna alaealised ei saa ise tellida kaupa, tegime seda kõik koos. Valisime Kaspariga kauba välja ja lisasime ostukorvi. Tellisime 5 erinevast kohast. Kätte on saadud pehmed kott-toolid, ülejäänud kauba saame kätte siis kui kauba eest on tasutud. Vald tasub arved 14 päeva jooksul.

Tuba kus edaspidised tegevused toimuma hakkavad on ette valmistatud – elektrik käis ja tegi pistikud korda. Noored on väga elevil. Jutud on levinud ja laupäeviti mängime juba lauamänge, kui see tuba valmis saab on veel rohkem tegevusi noortele.

Plaanime korraldada mängude turniire, aga seda siis kui tuba valmis. Mureks ongi see, et arvete tasumine võtab aega.

Tahaks juba tegutseda.

reede, 2. november 2018

Palamuse noored bussikast noortekasse

Laupäeviti on plaanis hakata regulaarselt kokku saama ehk siis avame noortekeskuse (Palamuse noortekeskus) noortele ka laupäeviti. Noortel on plaan korraldada võistlusi omavahel nt konsoolimängus vms.

Usume,et nädalavahetustel käiks noortekeskuses rohkem just neid noori,kes sooviksid ühiselt aega veeta ja kellega saaks edaspidiseid plaane pidada. Nädala sees käib palju noori, aga just bussi või trenni oodates venib aeg ja igavledes tulevad igasugused “kahtlased” mõtted. Kui meil oleks rohkem võimalusi tegusalt aega veeta, siis ehk leiavad noored ka muul ajal noortekasse tee. Loodame, et noortelt tuleb järjest rohkem ideid, kuidas koos midagi ette võtta ja noorte olemist paremaks muuta.

Taotleme eesmärgi täitmiseks 2000€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.