Prangli mõttemängud

neljapäev, 2. juuli 2020

Kui ei proovi, ei saa kunagi teada, kas idee toimib või mitte

Projekt “Mõttemängude ring” toimus perioodil 10. november 2019 kuni 22. mai 2020. Esialgse plaani järgi pidi projekt lõppema aprilli alguses, kuid riigis väljakuulutatud eriolukorra tõttu nihkus see edasi.

Projekti viisid läbi 2 noort (ning abiks ja toeks olid ka mõned täiskasvanud).

Ringis osalejate arv varieerus, aga keskmiselt käis kohal 7-8 noort iga kord, vahel rohkem vahel vähem.

Mõttemängude ringid toimusid MTÜ Prangli Külaseltsi ruumides. Kõik mängud soetasime BrainGames’i poest. Projekti jooksul ostsime kokku 29 erinevat mängu. Uue mängu alustamiseks oli vaja see enne ise selgeks õppida, et saaksime neid teistele õpetada. Tavaliselt õppisime mänge mängima kõik koos ja lõpuks jõudsime ka tõdemusele, et kõige paremini saab need selgeks just mängu käigus. Üldiselt sujus kõik väga hästi ja osalejatele meeldis. Ringides oli alati olemas ka näksimist, et aju pisut turgutada.

Kogukonnale oli projekt kindlasti kasulik, kuna kõigil, kel soovi on, on nüüd võimalus igal hetkel end mõne toreda mänguga proovile panna. Lisaks oma küla noortele käisime mänge tutvustamas ka Kõlleste Avatud Noortekeskuses.

Kogukonnalt ja osalejatelt saadud tagasiside oli hea ning seetõttu oleme otsustanud kindlasti ka edaspidi ringe korraldada ning praegu on suvel plaanis korraldada ka mõttemängude perepäev.

Järgmistel taotlejatel soovitame julgelt oma idee välja tuua, sest kui ei proovi ei saa kunagi teada, kas idee toimiks või mitte.

teisipäev, 11. veebruar 2020

Noored utsitavad mõtlema!

Meie korraldatud mõttemänguringid Pranglis on üldiselt hästi läinud. Ringides osaleb iga kord ligikaudu kümmekond noort, kes kõik on motiveeritud mängima ja alati positiivselt häälestatud. Esimestes ringides oli pisut keeruline leida mänge, mida oskaksime teistele juhendada, kuna polnud ise nendega kokku puutunud. Aga meil pole kordagi probleeme tekkinud, sest osad mängud oleme kõik koos selgeks õppinud ja nüüdseks on juba enamus mängudest selged ning oskame neid ka teistele õpetada.

Mõned mängudest on meil veel ostmata, kuna neid polnud kohe poest saada, need plaanime ära osta veebruari alguses. Hetkel on meil toimunud pooled ringidest ning oleme lisaks ka vabal ajal mängimas käinud. Alati saab meeldiva seltskonna kokku ja kõigile meeldib mängida. Esimest korda mängu mängides läheb küll tavaliselt rohkem aega, sest reeglid on vaja selgeks teha, aga see ongi mängude võlu. Lisaks olemegi õppinud, et kõige paremini saab reeglid selgeks mängu käigus.

Mõttemängud on aidanud kaasa meie koostööoskusele ning loogilisele ja finantsilisele mõtlemisele. Iga kord, kui meil ring toimub, on meil mängude kõrvale ka snäkid, mis aitavad aju turgutada ja meeleolu hoida. Ühel nädalavahetusel käisime mänge tutvustamas ja õpetamas ka meie kandi noortekeskuses, kus saime tõestust, et noori on praegusel ajal päris keeruline kodust välja saada, aga olenemata sellest oli kõigil mängijatel lõbus. Siiani on kõik ringides osalenud noored (ja tegelikult ka mõned täiskasvanud) väga rahule jäänud.

esmaspäev, 9. detsember 2019

Prangli mõttemängud

Kanepi vallas asuva Prangli küla noored sooviksid väga kõik koos midagi teha. Nimelt on eriti sügis-talvisel perioodil ühiste tegevuste leidmine päris keeruline ja meil on külakeskuses toimunud paar mõttemängude ringi juhendajaga ja tema mängudega. Sealt saime ka oma projektiidee.

Meie projektiks on mõttemängude huviringide läbiviimine, mille eesmärk on noori *kodust* ja nutiseadmete tagant välja saada ja üksteisega rohkem suhtlema panna. Sügis-talvisel perioodil on ühiste tegevuste leidmine eriti keeruline ja seetõttu mõtlesimegi, et mõttemängud on hea lahendus sellele probleemile. Mõttemängudega on väga hea võimalus areneda oma loogilist mõtlemist ning teadmisi erinevates valdkondades näiteks ressursihaldus ja majanduslik mõtlemine. Projekti raames tahamegi soetada erinevaid mõttemänge, mida kõik koos mängida. Peale projekti lõppemist jääksid kõik need mängud meie külaseltsi (MTÜ Prangli Külaselts), kus neid saavad igal ajal kasutada kõik ümbruskonna noored, kellel vähegi soovi.

Selleks, et projekt läbi viia vajame 800€, mille eest soetame erinevaid mõttemänge ja korraldame huviringi tegevusi. Saad aidata meil külaelu edendada ja noorte nutiaega vähendada visates sellele postitusele ühe LIKE!

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.