Prooviruumi loomine Kehrasse

kolmapäev, 3. jaanuar 2018

Koostöö on kõige alus 🙂

Kehra prooviruumi lõpparuanne

Prooviruumi tegemine Kehrasse toimus vahemikus 27.07.2017- 30.11.2017. Prooviruumi valmistas Anija Valla Noortekogu (15.liiget). Noortekogule tulid appi mitmed eraisikud ja firmad.

Tegevuste kirjeldus

Kõige algatuseks leidsime aastaid kasutusena seisnud ruumi. Seejärel kirjutasime projekti, kogusime like ja saime rahastuse. Nüüd tuli hakata täpsemalt mõtlema, kuidas, kus, millal ja mis? Prooviruumi disaini ja pilli valiku tegemiseks tuli appi kohalik muusik, kellel on olemas pikaajalised kogemused. Prooviruumi otsustasime panna maha vaipkatte, mille jaoks tuli kirjutada sponsorkiri Mistra-Autexi. Projekti rahade eest ostsime vajalikud pillid ja elektroonika. Kaja summutamiseks ehitasime bassilõksud, mille paigutasime seina. Pillide saabudes paigutasime pillid sobivatesse kohtadesse ja tegime esimesed helitestid. Nii sai Kehras prooviruum alguse.

Saadud kogemused

Prooviruumi tehes saime palju erinevaid kogemusi- kindlasti õppisime seda, et tuleb olla julge ja küsida, muidu asja ei saa. Uueks kogemuseks osutus, et üksi kaugele ei jõua, tuleb teha kõike koos ja arvestada kõigi ideede ja soovidega, samuti tuleb informeerida kõiki projektiga seotud osapooli. Pole olemas halba ideed, kõik on teostatav, kui hästi mõelda ja nõu küsida.

Prooviruumi kasutus ja tagasiside

Praegu on prooviruum avatud erinevatele huviringidele, kus õpitakse kõike bänditegemisest alates, kuni suurte lavadeni välja, samuti õpetatakse ka muusika tehnilist poolt. Senini on tagasiside olnud positiivne ja noored tahavad tulla oma bändidega proove tegema.

Ettepanekud järgmistele taotlejatele

Olge julged ja pakkuge oma ideid välja, ükskõik, milline idee ka poleks, annab sellest alati midagi uut ja huvitavat genereerida, või värskendada vanu ideid. Tehke palju koostööd ja ärge kartke häbisse jääda.

 

neljapäev, 28. september 2017

Muusikud tulid noortele appi

Anija Valla Noortekgu kirjutas projekti, et teha Kehrasse bändiruum.
Noortekeskuses siiani tühjalt seisnud ruum on hakanud elu taas sisse saama.

Kuidas on projektitegevused siiani läinud?

Prooviruumi põrand on saanud endale uue ilme sinise mistra näol. Ruumist on välja viidud üleliigsed ja ebavajalikud esemed ja need on asendatud uue tehnika ja trummidega.

Mis on eriti hästi läinud?

Noortekogule tulid appi kohalikud muusikud, kes andsid nõu, kuidas asi toimima võiks hakata. Samuti aitasid ka erinevad ettevõtted nii jõu, nõu kui ka materjaliga. Ja abi pakkusid ka kohalikud elanikud.

Millised probleemid või murekohad on tekkinud?

Siiani on kõik sujunud ja probleeme ja murekohti pole tekkinud.

Mida on juba tehtud ja mida tehakse järgmiste sammudena?

Ruumist on välja viidud üleliigsed esemed. Prooviruumi põrand on kaetud sinise mistraga. Ruumi on toodud ostetud tehnika ja trummid, ning need ka kokku pandud.

Järmiste sammudena tuleb teha seinele kaja summutavad kastid ja ruumi nurkadesse bassilõksud. Ruumis olevale tehnikale tuleb leida kindel asukoht ja paigutada need ruumi.

Mida olete siiani projekti läbi viies õppinud?

Oleme õppinud, et kui on abivaja siis tuleb alati küsida. Ja muidugi, et liigne kiirustamine ei ole hea.

Millist lisatuge vajaksite?

Otsest lisatuge praegu me ei vaja, saame hakkama pakutava nõu ja jõuga.

 

kolmapäev, 16. august 2017

Prooviruumi loomine Kehrasse

EESMÄRK:
Kehra Noortekeskusesse luua bändiprooviruum, kus on kõigil huvilistel on võimalik tulla proovima erinevaid muusikainstrumente. Luua võimalus end musikaalselt väljendada ning tõelised asjaarmastajad saavad alustada ka oma bändiga, sest helitehnikat on võimalik kasutada ka esinemistel.

PROBLEEM:
Anija valla noortel ei ole võimalik kusagil väljendada ennast musikaalselt. Kunagi oli Anija vallas 20 noortebändi, kes kõik said tuule tiibadesse kunagises bändiruumis. Kunagine bändiruum lõpetas tegevuse ja noortel kadus võimalus bändidega jätkata või uusi bände luua. Meie vallas on väga palju andekaid ja talendikaid noori, kes sooviks luua oma bändi või ennast musikaalselt arendada. Endine Anija valla arhiiviruum Kehra Noortekeskuses seisab juba pikemat aega tühjana, seega oleks viimane aeg sinna luua erinevate võimalustega bändiruum. Olemas olev noortekeskuse tehnika: helipult, 2 tk monitorkõlarid, kõlari statiivid ja juhtmed, kuid puuduvad instrumendid ja kaablid.

Taotlesime idee elluviimiseks 2000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.