Sport on elustiil!

kolmapäev, 21. juuni 2017

 

Suveilmad ootavad Kohtla-Järvele sporti ootama!

Projektifond Nopi Üles

Lõpparuanne

Projekti nimi: Sport on elustiil

Projekti toimumise periood:  30.03.2017- 19.06.2017

Projekti idee tekkis minul ja mu sõbral Arturil.  Meie oleme tervisliku eluviisi poolt. Kohtla-Järve linna         Ahtme linnaosas, kus me elame,  ei olnud sellist kohta, kus noored võiksid õues spordiga tegeleda. Me oleme Kohtla-Järve Noortekeskuse vabatahtlikud juba mitmeid aastaid ja pöördusime noortekeskuse poole palvega paigaldada nende territooriumil  treeningu seadmed. Noorsootöötajad olid nõus meid aitama.

Kõik seadmed on ostetud vastavalt eelarvele (treeningu spordiseadmed – 3 tk.) ja paigaldatud Kohtla-Järve Noortekeskuse territooriumile. Paigaldamine on toimunud 26. aprillil 2017a.  Seadmete paigaldamine võttis natuke rohkem aega kui oli plaanis, sest betoonitöödeks oli vaja kuiva ilma. See oli ainuke probleem, mis tekkis meil. Järgmiste sammudena tahaksime laiendada spordiplatsi nii, et oleks rohkem erinevaid treeningu seadmeid. Planeerime seda teha erinevate fondide kaudu.

Spordiseadmete vastu on huvi olemas ja huvi on suur.  Inimesed küsisid algul, mis need on, mida on vaja nendega teha, nüüd aga  proovivad neid töös. Ilma tõttu ei saanud neid kohe hakata kasutama, ilm oli külm ja lumine. Sooja  ilmaga  tuli  spordiplatsile  palju rahvast, päeval käisid koolilapsed, õhtusel ajal vanemad koos lastega. Spordiplatsi kasutab ka noortekeskuse spordiring, nüüd saavad nad rohkem erinevaid harjutusi teha.

On veel üks murekoht – see on seadmete säilivus. Loodame, et vandalismi ei toimu. Kohtla-Järve Noortekeskus tahab  valvekaamera  paigaldada, kui midagi juhtub, siis on näha, kes seda tegi. .

Meie partneriks on Kohtla-Järve Noortekeskus, kes võtab  rõõmuga kõik noorte algatused  vastu ja  aitab ja toetab alati.  Iga päev  käib keskuses   palju  lapsi ja noori (umbes 50 inimest).  Igaüks leiab   endale meelepärase tegevuse. Nüüd on olemas veel üks võimalus – tegelda spordiga  õues. Kasusaajad on noortekeskuse külastajad ja Ahtme linnaosa  elanikud nii noored kui ka vanad (umbes 100-200 inimest kuus).

Eesmärgid  on saavutatud! Tulemused on suurepärased!

Kokku saadud fondist  1993 euro.

Spordiseadmed on paigaldatud. Tööd teostas Rammumehe OÜ. Suured tänud neile!

Järgmistele taotlejatele soovime edu!  Arendage end igakülgselt.

Suur aitah Teile toetuse eest!

Pildid ja kuludokumendid on lisatud.

Lugupidamisega

Ruzana Gubaidulina

Kohtla-Järve

 

kolmapäev, 3. mai 2017

 

Kohtla-Järvel on vaatamata muutlikule ilmale treeningvahendid paigaldatud

Meie projekti nimi on „Sport on elustiil“. Peaaegu kõik seadmed on ostetud vastavalt eelarvele (treeningu spordiseadmed – 3 tk.) ja paigaldatud Kohtla-Järve Noortekeskuse territooriumile. Järgmiste sammudena tahaksime laiendada spordiplatsi nii, et oleks rohkem erinevaid treeningu seadmeid. Planeerime seda teha erinevate fondide kaudu, võib olla ka „Nopi Üles“ abil.

Kohtla-Järve Ahtme linnaosas ei olnud kohta, kus noored võiksid õues spordiga tegeleda. Ainult jalgpalli platsid aga selliseid  kaasaegseid seadmeid ei olnud. Huvi seadmete vastu on olemas. Inimesed küsivad, mis need on, mis on vaja nendega teha, proovivad neid töös. Ilma tõttu ei ole võimalik neid kaua kasutada aga loodame, et varsti tuleb soe ja kuiv ilm ja siis ootame rohkem inimesi.

Seadmete paigaldamine võttis natuke rohkem aega, sest betoonitöödeks oli vaja kuiva ilma. See oli ainuke probleem, mis meil  tekkis. On veel üks murekoht – see on seadmete säilivus. Loodame, et vandalismi ei toimu. Kohtla-Järve Noortekeskus mõtleb videokaamera paigaldamise üle.

Kohtla-Järve Noortekeskus aitab ja toetab alati.

 

neljapäev, 6. aprill 2017

 

Sport on elustiil!

Kaasaegsed noored ja lapsed veedavad liiga palju aega arvuti ja televiisori ekraani ees. Sellest tulenevalt harrastavad nad väheliikuvat eluviisi. See omakorda viib aga tervisliku seisukorra halvenemiseni, „elusa” suhtlemisoskuse puudumiseni. Kohtla-Järve Noortekeskuses on olemas mõned võimalused spordiga tegelemiseks, kuid need on hoone sees. Territooriumil on ainult jalgpalli väravad ja võrkpalliala. Nopi Üles projektikonkursi abiga tahame Kohtla-Järve Noortekeskuse territooriumil paigaldada treeningu seadmed. Ja see on väga hea võimalus meie linna areneda.

Taotlesime 1993 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.